Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, bo ja jestem technologicznym idiotą chyba xD dostałem od pracodawcy KARTĘ PODARUNKOWĄ SODEXO (kwota już nabita, podkreślam typ benefitu żeby nie mylić z bonami itd.) taką jak picrel, zarejestrowałem ją w internecie na ich stronie. Karta fizyczna, a nie ta wirtualna.

Teraz pytanie - jak tym płacić w sklepie np. markecie? xD

próbowałem zbliżeniowo, ale jak nie reagowało to dopiero zobaczyłem, że nie ma oznaczenia zbliżeniowo. Potem w innym sklepie próbowałem zapłacić w kasie "wkładając" kartę do czytnika, ale nie reagowało (od razu uprzedzam pytanie, miałem swoją własną kartę debetową, więc nie stałem jak kołek przed kasjerem zawstydzony, że długi mnie zżerają ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

To jest karta mastercard, więc myślałem, że normalnie się płaci, ale może trzeba to jakoś podpinać w jakieś inne aplikacje typu Google pay czy co? Nie ściągałem tej ich aplikacji mobilnej, bo nie wiem czy to nie będzie jednorazowa akcja z tymi kartami. Czy jestem niepełnosprytny czy coś trzeba jeszcze zrobić żeby tą kartą płacić? xD Wiem tylko, że do płatności kartą przez internet trzeba mieć aplikację na potrzeby autoryzacji mobilnej, ale mi chodzi o płatność w sklepach.

Internet nie pomaga. Nikt nie pisze bezpośrednio o płatności w sklepie albo ja tego nie widzę.

PS. Nie interesuje mnie wypłata środków, przelewy przez revoluta czy lotto, bo chciałbym widzieć ile tego hajsu zostało po kolejnych transakcjach, a to widać w tym ich serwisie.

#sodexo #kartapodarunkowa #finanse

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b2fd853aff44a0fb1a3321
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, bo ja jestem technologicznym...

źródło: comment_1672725225ddgD9nJm4AjuXW9AY3xdnt.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
próbowałem zbliżeniowo, ale jak nie reagowało to dopiero zobaczyłem, że nie ma oznaczenia zbliżeniowo. Potem w innym sklepie próbowałem zapłacić w kasie "wkładając" kartę do czytnika, ale nie reagowało (


@AnonimoweMirkoWyznania: To wygląda na kartę starego typu - z paskiem magnetycznym, więc ją się przez czytnik przesuwa bokiem. No i musisz ją wcześniej aktywować - tak jak koledzy powiedzieli.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania

próbowałem zbliżeniowo, ale jak nie reagowało (...) Potem w innym sklepie próbowałem zapłacić w kasie "wkładając" kartę do czytnika, ale nie reagowało.


A tym podstawowym sposobem, czyli paskiem magnetycznym, nie próbowałeś?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Najpierw aktywuj kartę przez aplikację, później dodaj ją do GooglePay i wtedy będziesz mógł nią płacić telefonem, podgląd przeprowadzonych transakcji będziesz miał w aplikacji. Nie da się pominąć zakładania konta w aplikacji, miałem podobną kartę z innej firmy i aktywacja karty wymaga założenia konta
  • Odpowiedz