Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, bo ja jestem technologicznym idiotą chyba xD dostałem od pracodawcy KARTĘ PODARUNKOWĄ SODEXO (kwota już nabita, podkreślam typ benefitu żeby nie mylić z bonami itd.) taką jak picrel, zarejestrowałem ją w internecie na ich stronie. Karta fizyczna, a nie ta wirtualna.

Teraz pytanie - jak tym płacić w sklepie np. markecie? xD

próbowałem zbliżeniowo, ale jak nie reagowało to dopiero zobaczyłem, że nie ma oznaczenia zbliżeniowo. Potem w innym sklepie próbowałem zapłacić w kasie "wkładając" kartę do czytnika, ale nie reagowało (od razu uprzedzam pytanie, miałem swoją własną kartę debetową, więc nie stałem jak kołek przed kasjerem zawstydzony, że długi mnie zżerają ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

To jest karta mastercard, więc myślałem, że normalnie się płaci, ale może trzeba to jakoś podpinać w jakieś inne aplikacje typu Google pay czy co? Nie ściągałem tej ich aplikacji mobilnej, bo nie wiem czy to nie będzie jednorazowa akcja z tymi kartami. Czy jestem niepełnosprytny czy coś trzeba jeszcze zrobić żeby tą kartą płacić? xD Wiem tylko, że do płatności kartą przez internet trzeba mieć aplikację na potrzeby autoryzacji mobilnej, ale mi chodzi o płatność w sklepach.

Internet nie pomaga. Nikt nie pisze bezpośrednio o płatności w sklepie albo ja tego nie widzę.

PS. Nie interesuje mnie wypłata środków, przelewy przez revoluta czy lotto, bo chciałbym widzieć ile tego hajsu zostało po kolejnych transakcjach, a to widać w tym ich serwisie.

#sodexo #kartapodarunkowa #finanse

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b2fd853aff44a0fb1a3321
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz
źródło: comment_1672725225ddgD9nJm4AjuXW9AY3xdnt.jpg
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: dostałem taką samą kartę. to jest karta magnetyczna którą trzeba przeciągnąć wzdłuż terminala w specjalnej szczelinie.
1. nie każdy sklep ma terminale które to obsługują - musisz spytać przed zakupami
2. mimo posiadania takich terminali przez Lidl nie udało mi się w żadnej kasie tej karty odpalić: był błąd odczytu
3. analogicznie nie zadziałała w małych sklepikach typu warzywniak
4. bez problemu zapłaciłem nią w aptece
5. bez problemu zapłaciłem
Przeciągasz bokiem ten czarny pasek magnetyczny. Jeśli masz nfc w telefonie to dodajesz kartę do portfela i płacisz zblizeniowo. Z tej karty można też wypłacić hajs, ale pobierają jakiś procent.
@AnonimoweMirkoWyznania: sodexo płacisz przez pasek magnetyczny, po prostu przeciągasz go w terminalu. Pasek skierowujesz w stronę środka terminala, i jednostajnym ruchem, nie za szybkim, nie za wolnym przeciągasz przez terminal. Pasek magnetyczny to jest ta duża czarna część na jej odwrocie z dołu karty.
OP: Hej, wołam wszystkich, którzy byli tak mili i odpowiedzieli - nie zawsze doczytując to, co napisałem, ale warto zamknąć wątek ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


tl;dr karta działa, tak jak pisała większość - przesuwa się w czytniku, za pomocą paska magnetycznego

Odpowiadając:
1) oczywiście, zanim poszedłem wtedy do sklepów, to kartę poza zarejestrowaniem aktywowałem na ich stronie "Sodexo dla Ciebie". Więc była aktywna :-) PIN też miałem.