Wpis z mikrobloga

Serio myślisz że celem jest wprowadzenie waluty z limitem posiadania 3k euro? XD


@Herubin: Nie no oczywiście, że to poglądowy obrazek. No ale jak limit będzie 10k euro to już nie będzie tak zabawnie.
poparcie maja chyba tylko dlatego, ze ten pajac był kiedyś w tv


@x3sq6gdeo7fb5udga86fgt: Nie tylko dlatego. Widząc, jak inne partie odwalają różne maniany, ktoś niezorientowany, może pomyśleć, że Hołownia nie jest taki straszny i go popierać jako mniejsze zło.
@mickpl:  
Czytając dyskusję, przypomniało mi się

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Pastor Martin Niemöller
Najdurniejszy argument przy tego typu dyskusjach.


@mickpl: No nie najdurniejszy, tylko sensowny i masakrujący całą tą foliarską logikę. Dlaczego mam się sprzeciwiać czemuś, co w znaczącej mierze walczy z przestępczością, ogranicza możliwości korumpowania urzędników, polityków, a jednocześnie mi właściwie w ogóle nie szkodzi, bo większość transakcji dokonuje kartą albo przez internet?
Mam wrażenie, że na wykopie panuje retoryka jakichś januszyków, którzy nie płacą podatków, oszukują na różne sposoby i chcieliby żeby
A argument "masz coś do ukrycia" jest tak samo durny, jak próba zmuszania kogoś do chodzenia nago, bo przecież nie ma nic do ukrycia xD


@malinq: Przecież te wasze porównania tylko pokazują, że nie macie żadnych argumentów. Chodzenie w ubraniu dla nikogo z otoczenia nie jest szkodliwe, jeżeli chodzisz w ubraniu to w żaden sposób nie wpływa to na moje życie. Jeżeli masz nieopodatkowane dochody, bo handlujesz narkotykami, kradniesz samochody i
@CzaryMarek: a jakbym pod ubraniem miał bombę? Jeżeli masz ubrania to na pewno chcesz coś ukryć. Broń, narkotyki albo pieniądze z handlu ludźmi. I nie mów do mnie w liczbie mnogiej, nie jesteście na pikabu towarzyszu soviecticus.

I powiedz mi ilu Kanadyjczykom którym rząd zablokowal konta z powodu protestów udowodnili handel ludźmi/bronią/narkotykami czy sutenerstwo/rozboje.

Pieprzona mentalność niewolnika. Byle się nażreć i wyspać, innych celów w życiu nie masz więc myślenie abstrakcyjne
@malinq: Jest to dalsze sprowadzanie do absurdu, przez ciebie, świadczy o braku dobrych argumentów.
Ja mówię o ponad 20% szarej strefie w Polsce o 6000 rozbojów, 16 000 kradzieży samochodów, setkach tysięcy innych kradzieży, korupcji która kosztuje nas dziesiątki miliardów rocznie, a ty mi mówisz o bombie w kieszeni.

Jeżeli nie będzie gotówki to zniknie i nielegalna broń i narkotyki i handel ludźmi.
@CzaryMarek: Tak. 6000 rozbojów i 16k skradzionych aut odpowiada za 20% naszego pkb. Nie pisz do mnie więcej nieuku który myśli, ze wraz ze zdelegalizowaniem gotówki zdelegalizowanoby barter XD
@CzaryMarek: Człowieku połowa twoich postów to komentowanie meczów, a druga połowa to #!$%@? o potencjalnej atomówce ruskich. Jesteś pożytecznym kmiotem Putina i przy Tobie nawet gamonie z tagu #famemma błyszczą intelektem.

A to ze nie umiesz merytorycznie odpowiedzieć na pytania tylko uderzasz w to co robie sobie w wolnym czasie jest dowodem na to, ze twoje zwoje dawno się wyprostowały od taniej wódy i ruskich szlugow.

Nieuku.
@mickpl: po tym co lewica #!$%@?ła przy covidzie też już na nich nie zagłosuję.

tak tak, wycofać gotówkę a potem jak się ktoś nie zaszczepi nieprzetestowaną szczepionką o wątpliwej efektywności i nie będzie miał ochoty 2 lata nosić jakichć #!$%@? szmat na ryju - to mu zakazać chodzić do roboty i zamrozić konto w banku xDDDD

#!$%@?ł pies takie pomysły rodem ze stalinowskiej Rosji albo maowskich Chin.
bronienie takich pomysłów poprzez argumentację "nie mam nic do ukrycia" jest jak mówienie, że nie jest ci potrzebna wolność słowa bo przecież i tak nie masz nic do powiedzenia.


@Krupier: nie mam nic do ukrycia jeśli chodzi o moje finanse. Wolność słowa mi potrzebna ponieważ mam dużo do powiedzenia. Wmawianie komuś że nie ma nic do powiedzenia podchodzi mi pod funkcjonariusza aparatu bezpieczeństwa w prlu.
Jak jest gotówka, to nie ma możliwości "wyłączenia" indywidualnej osoby z rynku. Jak masz wszystko cyfrowe, to można człowieka wyłączyć z obrotu, tak łatwo, jak zablokować skradzioną kartę.


@true-true: przecież teraz byś tak wyłączył 9/10 osób w społeczeństwie, argument z dupy, każdy ma jakieś rachunki do zapłaty, raczej większość robi to za pośrednictwem banku i internetu...