Wpis z mikrobloga

Hołownia powiedział, że jest za jak najszybszym wycofaniem gotówki.

W sumie tyle mi wystarczy, żeby nigdy nie oddać na gościa głosu. Mało było trzeba.


@mickpl: A oglądałeś dalej? Nawet jeśli jest za to i tak to będzie bardzo długi proces a jeśli będą sprzątać po karakanach z pisu to kolejnej kadencji nie dostaną bo synek kto tyle doł.
w takim razie masz już oklepaną odpowiedz, czekam.


@widmo82: dzisiaj nie mam nic do ukrycia, ale jutro będę wrogiem zmanipulowanego narodu jak na TVP tak powiedzą, albo jak pisowcy znowu uchwalą jakieś nieprzemyślane zmiany prawne i wtedy będę miał.

A argument "masz coś do ukrycia" jest tak samo durny, jak próba zmuszania kogoś do chodzenia nago, bo przecież nie ma nic do ukrycia xD
@Instrybutor_z_Orlenu: może nie jestem ważna ale jak najbardziej poważna. W mieście obok jest prohibicja. Jadę na stację benzynową i mam przy sobie 100 w papierze. Wpadli znajomi potrzebuję "prowiant". Kupuję, płacę, wychodzę, ekspedientka nabija na kasę po 6 rano. Przychodzę z kartą = nie mogę nic. Teraz mam kasę, mogę oszczędzać, budować swoją przyszłość lub dzieci. Wprowadzą pieniądz cyfrowy z datą ważności - nie zostaniesz po sobie dzieciom nic, nie odłożysz.
masz coś do ukrycia? od dawna nie mam portfela, nie lubie gotówki i miejsc gdzie nie moge placic telefonem.


@widmo82: pogadamy jak skarbówka każe ci zapłacić podatek od pożyczki albo darowizny gdy przelejesz kumplowi jakas kasę żeby mu pożyczyć, albo będziesz kupował rzeczy które nie będą się podobać władzy np prezerwatywy i będą cię profilowac czy przypadkiem nie kupujesz za dużo xD
@mickpl: jeszcze głupszy był ten gość po nim bo powiedział że tylko 2,5,10 gr by usunął, oni kompletnie nie wiedzą czym jest gotówka i wizualizują ja sobie jako papierki i monety zalegające w kieszeni.
Hołownia - "gotówkę usunąć, wprowadzić euro" ()

Na ratunek państwa jest niestety za późno.
od dawna nie mam portfela, nie lubie gotówki i miejsc gdzie nie moge placic telefonem.


@widmo82: jak ktoś nie lubi płacić gotówką i woli kartą czy inną techniką, to czemu od razu za tym musi stać chęć zlikwidowania gotówki? Przecież nikt nikogo nie zmusza do płacenia gotówką, ani nie zabrania używania kart. Kto chce płaci, kto nie chce nie płaci, a fakt istnienia gotówki nie musi oznaczać obowiązku jej używania, a