Wpis z mikrobloga

a lubisz przelewy powyżej 15k?


@widmo82: Jakie do 15k? Wiesz, że od pół roku skarbówka może kontrolować Twoje konta prywatne bez żadnego nakazu czy pozwolenia i sprawdzać każdy przelew czy wpłatę? Mogą Ci opodatkować głupią pożyczkę od znajomego, prezenty weselne itd. Tu nie chodzi o walkę z praniem pieniędzy tylko kontrolę obywateli i zwłaszcza opozycji. Wcześniejsza kontrola nad kontami firm potrafiła kilka niewinnych firm uwalić tylko ze względu na blokadę kont
kto kłamie?


@One4me2forU: Ty, stwierdzając że nie ma nic do powiedzenia.

To był przykład do jego wynurzeń.


@One4me2forU: oparty na Twoim kłamstwie...

To tak samo jakby powiedział że nie potrzebuje wolności słowa a przecież sam z niej korzysta.


@One4me2forU: no właśnie, tak samo. Tyle że gdyby tak powiedział to dopiero można byłoby uznać to za fakt. Póki co to są jedynie hipotetyczne sytuacje których wystąpienie jest wielce nieprawdopodobne.

Tak
@aarahon: i znowu powtarzasz że kłamię bo napisałam że on nie ma nic do powiedzenia - ty nie rozumiesz że to było porownianie? Ile razy można ci tłumaczyć jedną prostą rzecz? Z ludźmi którzy "wmawiają mi dziecko w brzuch" nie dyskutuję, bo wiedzę do czego to prowadzi. Trzy razy zarzuciles mi już kłamstwo bo sobie usrałeś coś we łbie i nic innego do ciebie nie dociera... Mam to w dupie czego
masz coś do ukrycia? od dawna nie mam portfela, nie lubie gotówki i miejsc gdzie nie moge placic telefonem.


@widmo82: Z miejsc gdzie niejako mozna placic telefonem to chyba tylko lombard znam.
@CzaryMarek: Z dupy porównania, prywatność przed innymi ludźmi dotycząca sfer które ich nie dotyczą i nie wpływają w żaden sposób na ich bezpieczeństwo, to zupełnie co innego, niż ukrywanie przemocy domowej, patologii rodzinnych, hodowli marihuany, szykowania narkotyków do sprzedaży, molestowanie seksualne, pedofilia i inne.

Bardzo duża część przestępstw dzieje się w domach i mieszkaniach. To nie tylko przemoc i gwałty, które niszczą ludzi na lata, to także sutenerstwo, kradzieże, rozboje, porwania,
@CzaryMarek:
1. Za każdym razem płacąc kartą oddajesz dodatkowy % operatorowi płatności. Nie da się tego uniknąć, a można ustalić z bankiem wpłaty utargu bez prowizji. Dla branż gdzie są małe obroty na dużej marży, to może nie mieć znaczenia, bo koszt obsługi gotówki to zawsze dodatkowy czas, ale dla branż, gdzie są duże obroty na małej marży generuje to dodatkowe koszty przeniesione na klienta (gdy kartą płaciło 5% klientów przymykało
@damian_co_dalej: Masz 9/10 osób uzależnionych od systemu, ale te osoby mogą dobrowolnie używać gotówki. Tu mowa o sytuacji gdzie 10/10 osób jest uzależnionych od systemu i nie mają możliwości uniknąć ciosu. Teraz masz wybór, Hołownia chce przymusu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
bronienie takich pomysłów poprzez argumentację "nie mam nic do ukrycia" jest jak mówienie, że nie jest ci potrzebna wolność słowa bo przecież i tak nie masz nic do powiedzenia.


@Krupier: nie mam nic do ukrycia jeśli chodzi o moje finanse. Wolność słowa mi potrzebna ponieważ mam dużo do powiedzenia. Wmawianie komuś że nie ma nic do powiedzenia podchodzi mi pod funkcjonariusza aparatu bezpieczeństwa w prlu.

@aarahon:

To świetnie, że nie
więc nie masz chyba problemu z wymienieniem tego komuś kto tego nie widzi, prawda?


@aarahon: mam, nie chce mi się powtarzać czy przeklejać linków tylko dlatego, że ktoś jest leniwy. Bez urazy.
Nie no oczywiście, że to poglądowy obrazek. No ale jak limit będzie 10k euro to już nie będzie tak zabawnie.


@NoNameeDD: Ale skąd informacje o jakimkolwiek limicie? To test. Nie ma co na to patrzeć ekstrapolując na ostateczne rozwiązanie.