Wpis z mikrobloga

Hołownia powiedział, że jest za jak najszybszym wycofaniem gotówki.


@mickpl: No też popieram ograniczenie lub zaprzestanie produkcji banknotów i monet, a co?

zgodnie z prawem Kopernika pieniadz tanszy (elektroniczny) wyprze pieniadz drozszy - niezaleznie jakie masz w tym temacie zdanie


@tosiaczek-prosiaczek: Wyjaśnisz może w jakis psobós 100 PLN na rachunku bankowym jest mniej warte niż to w formie banknotu?

. Kiedys moneta byla warta tyle co kruszec z ktorego byla
Otóż w ostatnich latach, jak ktoś nie inwestuje, to równie dobrze może trzymać kase i w domu, bo oprocentowanie i tak było 0%.


@text: Miałem sąsiadów, co całe swoje oszczędności trzymali w domu. Wesoło im się zrobiło koło dupci jak w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej się domek (wraz z hajsem) spalił xD
Chcesz zapłacić kumplowi za to, że ci poszpachlował ściany? Broń boże, nadużycie!


@Krupier: Dokładniej unikanie opodatkowania, ale hehe, synek, trza być sprytnym, na czarno lypij pracować, wincyj kasy do rynki jezd.

jeszcze w sumie dodam, że likwidując gotówkę likwidujesz całkowicie możliwość transakcji gotówkowych pomiędzy dwoma prywatnymi podmiotami.


@Krupier: xD

Większość drobnych transakcji/przepływów pieniężnych ze znajomymi ogarniam elektronicznie, gdyż, uwaga, jak mam do podziału na trzy ryje kwotę np. 439,98 zeta
Dokładniej unikanie opodatkowania, ale hehe, synek, trza być sprytnym, na czarno lypij pracować, wincyj kasy do rynki jezd.


@Filipterka25: jakiego opodatkowania, rotfl? Jakie pracowanie na czarno? Czy ty przeczytałeś co ja napisałem? Opodatkowanie za wyświadczenie przysługi? Czy ty jesteś poważny? Za to, że ci kumpel żarówki w samochodzie wymieni też podatki płacisz?

Większość drobnych transakcji/przepływów pieniężnych ze znajomymi ogarniam elektronicznie, gdyż, uwaga, jak mam do podziału na trzy ryje kwotę np.
Dlatego, że mamy wybór.


@Krupier: I w imię wygody kilku osób generujących pewnie jakieś niewielkie procenty transakcji państwo polskie ma dalej emitować banknoty i monety, tak?

Tak ogólnie to wiesz, że przymiarki do skasowania gotówki to mają na celu jedynie ścięcie wydatków, a nie kontrolę Krupiera, prawda?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Filipterka25:

Nie, płaci kolega jeżeli mu zapłaciłem za usługę.


No to w czym masz problem, że zapłacę mu gotówką?

: I w imię wygody kilku osób generujących pewnie jakieś niewielkie procenty transakcji państwo polskie ma dalej emitować banknoty i monety, tak?


Gotówka niewielkie procenty transakcji? No nie powiedziałbym.

Tak ogólnie to wiesz, że przymiarki do skasowania gotówki to mają na celu jedynie ścięcie wydatków, a nie kontrolę Krupiera, prawda?


Ma bardziej
Ma bardziej cel kontroli niż cięcia wydatków.


@Krupier: Kontroli nad czym? Groszową szarą strefą, czarnym rynkiem czy czym konkretnie? Bo chyba nie tym, ile dałeś koledze po rozliczeniu wyjścia na piwo?

Gotówka niewielkie procenty transakcji? No nie powiedziałbym.


@Krupier:

tak