Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pytanie do ekspertów.
Ćwiczy tutaj ktoś siłowo nogi pod #rower #bieganie #kolarstwo #mtb #gravel ?
Pytam bo zacząłem tak 4 tyg temu raz w tygodniu.
Przysiad na boso z naciskiem na technikę (wolne zejście. 1 sek zatrzymanie w dole i powoli w górę) 3 serie x 33 powt. Potem wykrok z hantlami 14kg w sumie. 3 serie x 30 powt.
No i na drugi i trzeci dzień mam nogi tak #!$%@? i "zakwaszone" ze rower to max rekreacyjnie, z bieganiem lepiej.
Co robię nie tak?
#kalistenika #mikrokoksy
Zdjęcie dla zasięgów :)
PilotChemitrialsa - Pytanie do ekspertów. 
Ćwiczy tutaj ktoś siłowo nogi pod #rower #...

źródło: comment_1672476494auI3oFuF875CKIrAdevvpY.jpg

Pobierz
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dyskretnychlodwdrinkutopniejelod: Mam taką książkę "Trening rowerowy" i tam piszą tak. Dlatego poszedłem mniejszy ciężar w większą ilość powt.
Jeśli chodzi o te ćwiczenia z pierwszego posta to ja po nich jestem świeżutki. Drugie tyle bym zrobił. Największy problem jest po dwóch dniach :)
Na rowerze od lat jeżdżę i coś tam biegam.
@PilotChemitrialsa: Tak ćwiczę. Robie dwa treningi w tygodniu. Ciężkie wielostawy jeden trening, Łapy plus lekko nogi z masą ciała na drugim. Zwykle FBW, Hantle na 10 powtórzeń. 3-5 powtórzeń w ciężkich ćwiczeniach jak przysiad, martwy, Bulgary.

Nie rozciagam się wcale(2m wzrostu 100kg). Wszystko robie na wolnych ciężarach w pełnym zakresie ruchu No i sam się zakres powiększa ruchu w danych mięśniach. Przy tym obecnie 6-8h treningu rowerowego.
@lktr1: przeciez to inne cwczenia xd sumo i trap bar w zyciu nie da ci tego co przysiad, Wodyn mówił, że żeby w ciagach mieć zamiennik przysiadów to trzeba robić martwy chwytem rwaniowym, z deficytu i butach z podbiciem
@Rejetn: no właśnie siady mogą dać ale dużo złego, szczególnie u osób które są względnie początkujące

a przy odpowiednim doborze powtórzeń i obciążeń - martwy z trap barem lepiej wchodzi na czwórki i poślady niż zwykłe siady
@PilotChemitrialsa: Sposób w jaki to wykonujesz sprzyja pojawianiu się zakwasów. Z jednej strony pojawiają się u Ciebie mikrourazy włókien mięśniowych (ponieważ wolno wykonujesz ruch ekscentryczny, a dodatkowo akcentujesz go sekundowym zatrzymaniem przy pełnym rozciągnięciu mięśnia). Z drugiej strony duża objętość prowadzi do pojawienia się znacznego stresu metabolicznego, ponieważ przy takiej liczbie powtórzeń przez długi czas ograniczasz dopływ krwi i tlenu do mięśnia (co skutkuje pojawieniem się między innymi mleczanu).

Żadna z
@PilotChemitrialsa: Ja tam tradycyjnie, nóg nie robię bo biegam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale serio, generalnie to ciężko połączyć połączyć ciężkie siady z treningami biegowymi/piłka nożna itd. W sezonie bez szans, dlatego porzuciłem nadzieję by zostać drugim @DywanTv bo to jednak wszystko rekreacyjnie się robi
Na małym obciążeniu i wielu powtórzeniach siły nie zrobisz a kolarzowi tylko o to powinno chodzić w siłowni.


@roadjoker: po co kolarzowi peak 2000W przez 5s? Siła w kolarstwie wygląda inaczej niż przy przysiadach np
@klefonafide: posłuchaj, poczytaj. Kolarz ma budować na siłowni sile maksymalną. Tyle i tylko tyle. Potem używasz mniejszy % siły maksymalnej podczas zwykłej jazdy i jedziesz i mocniej i dłużej przy mniejszym wydatku energetycznym.

I nie nie ma ćwiczeń funkcjonalnych dla kolarzy czy triathlonistów na siłowni.