Wpis z mikrobloga

Początki tego "unikatowego" newslettera były fajne, ciekawe wpisy aż zmuszały do zrobienia sobie przerwy w pracy. Teraz już leci maszynówka, podobnie jak weekendowa lektura od z3s. Może warto przemyśleć i co dwa/trzy tygodnie wrzucać ten spis "ciekawych" linków, bo mało to ciekawe już się staje powoli.
  • Odpowiedz
Teraz już leci maszynówka


@the_me_: na czym polega wg. Ciebie "maszynówka"?

Ten newsletter to przegląd tego, na co napotykam w sieci. Jednego tygodnia jest super wydanie, a innego np. 90% serwisów pisze o Elonie, albo o ChatGPT i nie za bardzo idzie znaleźć super treści. Nie mam na to wpływu. Każdego tygodnia staram się dokładnie tak samo.
  • Odpowiedz
@imlmpe: maszynówka polega dokładnie na tym, o czym napisałeś sam - jednego tygodnia jest super wydanie, innego już nie bardzo - a newsletter i tak wychodzi. ¯\(ツ)
  • Odpowiedz
maszynówka polega dokładnie na tym, o czym napisałeś sam - jednego tygodnia jest super wydanie, innego już nie bardzo - a newsletter i tak wychodzi.


@the_me_: szczerze mówiąc, to trudno mi ocenić jakość tego, co znalazłem w konkretnym tygodniu.

Czasami jestem dumny ze znalezionych perełek i sam dodaję je sobie do ulubionych i wiele razy do nich wracam. Niekiedy mówię sobie "no OK wyszło dzisiaj, ale tydzień temu było ZNACZNIE lepiej...".
  • Odpowiedz
@imlmpe: Co do tego rozwiązania z webowego excela, nowe tabele pivot w zwykłym desktopowym excelu działają w taki sposób, że językiem naturalnym krótko opisujesz co chcesz osiągnąć (np. "pokaż mi średnią z kolumny x dla każdego unikalnego użytkownika") a excel sam przestawia odpowiednią tabelę - nie trzeba absolutnie nic ustawiać ręcznie.
  • Odpowiedz