Wpis z mikrobloga

Czy ja jestem jakis zacofany?
Wedłóg mojej wiedzy medycznej antybiotyki pomagają na grypę a jak chorujesz miesiąc zamiast tygodnia to coś jest nie tak.
Czy to nie jawne kłamanie pacjenta i łamanie przysiegi lekarskiej? Czy ja sie po prostu nie znam i mają racje?

#zdrowie
#medycyna
#pytanie
#emigracja
#uk
#lekarz
#kiciochpyta
Pobierz Frygus96 - Czy ja jestem jakis zacofany? 
Wedłóg mojej wiedzy medycznej antybiotyki ...
źródło: comment_1672298835VgVAoHhtpEWrI95Vhzi9Ad.jpg
  • 154
To w polsce zawsze po przyjsciu do lekaza przepisuja ci antybiotyki i odsylaja do domu?


Wybierz bardziej prawdopodobne:

1. Lekarz po 5 latach nauki, 2 latach specjalizacji i 5 latach praktyki daje mirkowi antybiotyk na chorobę wirusową.

2. Mirkowi który w pierwszym zdaniu wali głupotę za którą by nie zdał do 5 klasy coś się #!$%@?ło, albo próbuje się wykręcić tym że lekarz mu niby dał antybiotyk na przeziębienie. Bo przecież pierwsze
po trochę ponad tygodniu zacząłem gorzej słyszeć na ucho i wtedy dostałem antybiotyk


@Castel-Gandolfo: swoją drogą, czytałem, że w Polsce lekarze panikują i od razu dają antybiotyk na zapalenie ucha, gdzie najczęściej jest to zapalenie wirusowe i jest konsekwencją kataru.
Podobno w Niemczech podchodzi się do tego tak jak do kataru, bólu gardła lub kaszlu - leczenie przede wszystkim objawowe na przeczekanie.
Moja córka dostała cały zestaw leków i antybiotyk z
@Glikol_Propylenowy: Nie pomagają na grypę, ale pomagają na nadkażenie bakteryjne, które może pojawić się z pogorszeniem objawów po tygodniu/dwóch choroby.
Przykładowo masz grypę, leczysz ibuprofenem + paracetamolem, po tygodniu ci się poprawia, aż tu nagle po kilku dniach wybija ponownie gorączka, wtedy antybiotyk może pomóc.
@Frygus96: czego ty sie spodziewasz po naszym kochanym NHS. Ja mam bol gardla od pazdziernika i mowili i ze przejdzie. Dzis jest 29 grudnia i #!$%@? przeszlo. Lekow przepisac nie chca to skombinowalem przez internet i maja przyjsc niedlugo. Sam sie zdiagnozowalem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Frygus96: angole na grype przepisuja jakis lek przeciwirusowy. Nie pamietam nazwy ale mielismy w domu przeziebienie. Zona skonczyla w szpitalu z 42 stopni. Dostala lek (to nie antybiotyk) i nastepnego dnia jak nowa.
Czemu jak idzie sie z ostrym przeziebieniem do lekarza to ten przepisuje ci antybiotyk


@Frygus96:

Choroba wywołana przeziębieniem ma z reguły dwie fazy.
Najpierw infekcja wirusowa - boli głowa, mięśnie, stawy, czujemy się jak gówno - wirusów nie leczymy bo nie mamy czym. W przeciwnym wypadku HIV nie byłby problemem.
Druga faza, to gdy organizm jest osłabiony atakują bakterie - stąd smarki, kaszel, opuchnięte zatoki. Infekcję bakteryjną możemy leczyć antybiotykami, ale
A dokładniej że antybiotyki nie pomagają na wirusy


@Frygus96: tyle trudu sobie zadałeś żeby wyjść na mądrego a wystarczyło wpisać w google na co działają antybiotyki i bus się dowiedział że zdecydowanie NIE na wirusy.
Niestety, poszliśmy o krok dalej, jeszcze niedawno próbowaliśmy leczyć się poradami z internetu, teraz niektórzy próbują leczyć się mglistym wspomnieniem wiedzy z biologii w gimnazjum ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Mirkosoft: 6 latach nauki, roku stażu i 4-6 latach specjalizacji.

@martinlubpl: Dlaczego jak masz zerową wiedzę medyczną #!$%@? głupoty wprowadzając innych w błąd. Zapalenie krtani czy płuc może być zarówno wirusowe jak i bakteryjne. Antybiotyk nie jest lekiem na każde zapalenie, co dalej może będziesz dawać osobie z zapaleniem stawów też antybiotyk, no bo przecież to zapalenie.
to ponawiam pytanie. Czemu jak idzie sie z ostrym przeziebieniem do lekarza to ten przepisuje ci antybiotyk


@Frygus96: bo zapalenie wirusowe często prowadzi do zapalenia bakteryjnego więc lekarz ocenia czy już trzeba przepisać antybiotyk pomimo tego, że główną przyczyną choroby jest wirus. Nic nadzwyczajnego.
@Frygus96: Straszne to jest co piszesz. "Przeziębienie" może być też bakteryjne. Od wirusowego odróżniamy je rodzajem wydzieliny. Wirusowe - masz rzadkie, wodniste przezroczyste gluty. Bakteryjne - gęste z kolorem np białe / żółte / zielone. Zdarza się oczywiście ze masz bakterię i wirusa naraz. Na bakterie pomaga antybiotyk, na wirusy lek przeciwwirusowy. W obu przypadkach (bardziej skuteczne na bakterie) jest przepłukanie gardła wódą / łychą i oddychanie przez nos - wytruwasz