Wpis z mikrobloga

@Kluskislaskie: Te dane są moim zdaniem niewiele warte, więc nie ma chyba nawet sensu ich analizować. One są generowane na podstawie meldunków z przychodni, a sami wiemy, jak wyglądała służba zdrowia w 2020 i 2021 roku. Nie sądzę, by lekarze skrupulatnie wypełniali meldunki w czasach, kiedy udzielali głównie teleporad, a nawet jeśli wypełniali, to konia z rzędem temu, kto zdalnie był w stanie odróznić Covid od grypy.
Wyjaśnij w takim razie fenomen roku 2013 i 2014. Raportowanie lat wcześniejszych to w ogóle fenomen.

@WesolyLudwiczek:
Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi z ewentualnym wpływem maseczek. To, że każdy rok jest nieco inny, czasy nawet okres 5-10 lat, to chyba nie trzeba mówić. Pewnie chodzi o warianty, może też była zmiana sposobów raportowania, mniejsza z tym.
Natomiast ewentualny wpływ maseczek powinien być widoczny wtedy, gdy zaczyna się je nosić.
Pobierz text - > Wyjaśnij w takim razie fenomen roku 2013 i 2014. Raportowanie lat wcześniejs...
źródło: comment_1672336775wBZDUa06UqBIvPcOFLzQ1G.jpg
Szkoda, że nie ma na tym wykresie ostatniego tygodnia zachorowalności na Grypę od 23-31 grudnia jak już teraz zachorowania przekroczyły ponad 300 tysięcy w tygodniu czyli czyli ponad 40 tysięcy dziennie a mamy grudzień. Oczywiście rozumiem dlaczego tak jest bo w końcu 31 grudzień dopiero przed Nami. Wielu ludzi, którzy Zaszczepili się przeciwko Covid będę mieli trudne Sześć następnych miesięcy by Szczyt Zachorowań przypada na luty - kwiecień 2023, do tego dojdzie
Ok, załóżmy że maseczki działają. Używamy ich teraz w placówkach medycznych. Pytanie dlaczego teraz mamy więcej zachorowań od lat ubiegłych?

@WesolyLudwiczek: A w sklepie, szkole, kościele i domu wszyscy noszą maseczki 24h na dobę i zachowują dystans? Weź pomyśl trochę. I naucz się czytać wykresy logarytmiczne.
Ok, załóżmy że maseczki działają. Używamy ich teraz w placówkach medycznych.

@WesolyLudwiczek:
Dzieciaki akurat chore, chyba już z 2 miesiące co 2 tygodnie coś nowego. Razem z 8 razy na przychodniach. Maseczki ma może 1 osoba na 20 i to zakłada tylko w momencie wejscia do lekarza, jak lekarz się tego domaga. Nikt na korytarzach nie nosi maseczki. W komunikacji ... zero. W sklepach, kolejkach ZERO.
Tej zimy, nawet nie ma
@przekliniak: Jak już coś komentujesz, to łaskawie zastanów się nad odpowiedzią. Chyba, że jednak coś tam iskrzy i nie potrafisz tego wyjaśnić, bo wynik jest sprzeczny z twoimi przekonaniami :)

@text: W placówkach których ja bywam wszyscy używają masek. Co teraz? :) Nie wyjaśniłeś też dlaczego teraz mamy więcej zachorowań niż w latach przed pandemią mimo używania masek w placówkach medycznych.

Jesteście śmieszni. Męczę was trochę i wijecie się żeby
Co teraz? :) Nie wyjaśniłeś też dlaczego teraz mamy więcej zachorowań niż w latach przed pandemią mimo używania masek w placówkach medycznych.

@WesolyLudwiczek:
To teraz, że NIE wszędzie maseczek wymagają. Czego nie rozumiesz w tym, że u ciebie może wymagają, a w pozostałych 70% nie?

Jesteście śmieszni. Męczę was trochę

@WesolyLudwiczek:
Śmieszni? To powiedz mi jeszcze, że u ciebie masowo stosują maseczki w marketach lub komunikacji ( ͡° ͜
Przeciez #!$%@?łem się ciebie nie o to, czy maseczki są skuteczne czy nie, tylko o to, że ty NIE widziałeś róznicy w wykreaach dla 2 poprzednich lat.


@text: W pierwszym poście pomyliłem lata. Napisałem to wcześniej. xD

Jednak nawet jeżeli pomyliłem lata to efekt masek miałby się utrzymywać tylko w wąskich przedziale czasu. Nie widać tego cały rok. Nie widać tego też jeżeli weźmiesz lata przed 2013/14.

Nigdy nie chodziłem i