Wpis z mikrobloga

@WesolyLudwiczek: przecież widać że maseczki coś dały. Patrząc od lewej to widać wyraźny brak wzrostu zachorowań w okresie od listopada do Marca gdzie lata 20/21 i 21/22 sa najniżej (a to sezon grypowy). Rok 19/20 miał spory spadek po szczycie zachorowań i wyraźnie się wybija w okresie letnim

Dawno nie było, dzięki za przypomnienie jednego z największych absurdów pandemicznych.


@Krupier: a to nowość? Patrz

Grypa

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4586318/

Polio

Approximately 70% of
  • Odpowiedz
a nie zakladam i nie jestem chory. Podczas pandemii tez nie zakladalem i tez nie bylem chory. Wniosek? Maseczki nie dzialaja.


@nieprawdopodobnainterwencja: Definicja chłopskiego rozumu w stylu "Ja jeżdżę #!$%@? samochodem i jeszcze nie spowodowałem wypadku. Wniosek? Można pić jak się prowadzi." xDDD
Pominę już fakt, że to nie ciebie maseczka na ryju ma chronić ale to chyba zbyt skomplikowane dla chłopa ( ͡º ͜ʖ͡º)
M.....g - > a nie zakladam i nie jestem chory. Podczas pandemii tez nie zakladalem i ...

źródło: comment_1672323756IsajsqsVf3pkVQ3yZVogAZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
przecież widać że maseczki coś dały. Patrząc od lewej to widać wyraźny brak wzrostu zachorowań w okresie od listopada do Marca gdzie lata 20/21 i 21/22 są najniżej


@pawel_187: lol, zastosujmy twoje podejście i też weźmy sobie selektywnie miesiące od września do grudnia.

Dlaczego tylko 2020/21 jest niżej skoro również w 2021/22 kazano nosić maseczki? Stosuję twoją metodologię i wychodzi mi inaczej. Jak to możliwe? :)

  • Odpowiedz
@WesolyLudwiczek: A umiesz czytać wykresy? Pomogę - wielki spadek 2020 marzec, kwiecień - jasnoniebieska linia 19/20. Potem też znacząco mniej - niebieska linia 20/21. A od jesieni 2021 (jaskrawo niebieska linia 21/22) juz wszyscy mieli w dupie maseczki bo były szczepionki.

Bonusik to nie jest liniowa skala
  • Odpowiedz
Czekaj czekaj... czy przypadkiem w 2021 / 22 nie mówiono nam że maseczki działają bo zmniejszają przypadki grypy? Nic tutaj takiego nie widać


@WesolyLudwiczek: Szury mówiły też, że grypa "zniknęła", a lekarze klepią wszystkim jak leci covida, nawet jak przyszedł z wyrostkiem. Nic tutaj takiego nie widać.
  • Odpowiedz
zastosujmy twoje podejście i też weźmy sobie selektywnie miesiące od września do grudnia.


@WesolyLudwiczek: No ale o czym Ty mówisz? Na całej półkuli północnej sezon grupowy występuje mniej więcej październik- maj ze szczytem na początku roku w pierwszym kwartale

Jak wyjaśnisz, że w 2013/14 i 2014/15 mieliśmy taki sam (lub mniejszy!!!) wynik jak w 2021/22 ?


Dochodzimy do tego że poszczególne mutacje wirusów mogą się od siebie różnić i np skuteczniej
pawel_187 - > zastosujmy twoje podejście i też weźmy sobie selektywnie miesiące od wr...

źródło: comment_1672325703hPNCcV86Foi8JGiM5c4KpW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@FaenTaDeg: @ketrab86: Nie da się na podstawie tego wykresu potwierdzić czy maseczki działają. To jest clue problemu.

Śmieszą mnie ludzie zarzekajacy się, że maseczki działaja, gdzie wszystkie badania na populacji co najwyżej nie rozstrzygają tego xD

Jest zwyczajnie za dużo czynników, trudno zrobić miarodajne badania. Te które mamy nie potwierdzają skuteczności stosowania masek w codziennym użytkowaniu. Takie są fakty.

Tutaj macie link z tego samego źródła gdzie w 2013/14 mamy
  • Odpowiedz
ja nie zakladam i nie jestem chory. Podczas pandemii tez nie zakladalem i tez nie bylem chory. Wniosek? Maseczki nie dzialaja.


@nieprawdopodobnainterwencja: A co powiesz na to że chirurdzy je noszą i ich pacjenci nie umierają od zakażenia? Mają przestać je nosić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: Ja też śmigam na rowerku przez cały rok, w mrozy po 30km i nic mnie nie łapie. Covidu chyba nawet nie miałem bo nigdy nie robiłem testu. Niestety od wczoraj grypa mnie tak położyła że leże tylko w łóżku z 40 stopniową gorączką i ciężko mi ją zbić.
  • Odpowiedz
@WesolyLudwiczek: A gdzie ja pisałem coś o maseczkach? xD Ja cisnę bekę z szurów, które twierdziły, że grypa "zniknęła" w czasie pandemii covida, bo lekarze każdemu wpisywali covid. Tymczasem wykres temu przeczy.
  • Odpowiedz
@Makowieciasto: Te pseudo maseczki można wsadzić między bajki, a są rozreklamowane, bo wyglądają tak samo jak profesjonalne chirurgiczne. Lepiej N95, i na krótki czas, np. wizyty u lekarza, może pomóc(nie musi), ale nie ma możliwości pomocy gdy siedzimy w pracy i mamy ją ciągle przez 8 h założoną, czy na 30minutową jazdę komunikacją miejską, bo w końcu cała maseczka, z obu stron będzie bronią biologiczną(łącznie z chirurgiczną), i każdy podmuch będzie
  • Odpowiedz
@Kluskislaskie: co za chory #!$%@? robi wykres i daje 4 odcienie jednego koloru, mając cała paletę barw, a potem się kuźwa zastanawiaj czy ten niebieski na wykresie to ten sam z legendy (°°
  • Odpowiedz