Wpis z mikrobloga

Wesołych świat kurła.

Zostawiłem kilkanaście dni temu swoje auto na parkingu za który płace abonament miejski - #warszawa here.

Dzisiaj rano wstaje o 6:30, zbieram się do wyjazdu do rodzinnego domu na święta, idę na parking i patrzę ze mojego auta tam nie ma.

Na początku pomyślałem ze ukradli, ale kto kradl by czternastoletniego Fiata za którego może by dostał z 5 tysięcy złotych xD. Zadzwoniłem wiec do straży miejskiej i zapytałem czy przypadkiem nie odholowali mojego auta. Okazało się ze tak, bo stalem na zakazie parkowania xD.

Trochę mnie #!$%@?ła ta informacja, bo doskonale wiem, ze samochód stał na zwykłym miejscu parkingowym, zasuwam wiec do biura SM wyjaśnić sprawę.

I tam zostało mi wyjaśnione, iż pare dni temu postawili znak informujący o zakazie parkowania w linii parkingowej w dniach od 19 do 20 grudnia z powodu jakiegoś remontu. A skoro mój samochód tam stał to musieli odholować. Powiedziałem babce, ze ja samochodu od 4 grudnia nie używałem a na parking przychodzę tylko gdy samochód jest potrzebny wiec jakim cudem mialem zobaczyć zakaz. Powiedziano mi, ze to ja mam się interesować o tym czy takiego zakazu ustanowionego i to nie ich wina xD.

Podsumowując, dostałem mandat karny za parkowanie na zakazie w wys. 100 zł + jeden punkt karny. Oraz koszty odholowania auta w wys. 546 zł + 138 zł za postój na parkingu. W sumie 784 złote.

Jestem wiec osiem stów w plecy bo nie czuwam każdego dnia na nowe zakazy parkowania xD.

Wesołych świat mirki i uważajcie, gdzie parkiecie auto xD

#gorzkiezale
Pobierz Daroo24 - Wesołych świat kurła.

Zostawiłem kilkanaście dni temu swoje auto na parkin...
źródło: comment_1671815937XoRGRQF7BguIfIrGC3BPpo.jpg
  • 217
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Daroo24: ten kraj to mentalna bieda.

Ja w 2015 w Hadze niedaleko Hagse Bose zostawiłem swojego paska z 1998(na PL blachach) roku przy drodze I tak sobie stał.
Jak musiałem podjechać na rozmowe o pracę to idę po mojego króla prestiżu, i jakoś nie mogę go znaleźć(zapomniałem gdzie dokładnie postawiłem, ale nie ma i uj). Rozglądam się i widzę jakichś robotników drogowych co robią przejście dla pieszych z wysepką i znaki
@bruuh: > w normalnym kraju...

W naszym kraju miałem parę lat temu sytuację że siedząc w robocie dostałam telefon z zastrzeżonego - to pan strażak miejski informował wszystkich parkujących przy ulicy pod firmą że właśnie stawiają zakaz i żeby przeparkować. Czyli: da się a to co spotkało OPa to brak dobrej woli urzedasów i aparatu opresji. Niestety wcale mnie to nie dziwi.
@Daroo24: Tobie odholowali, za to u mnie na ulicy samochód blokował cały remont bo jak się okazuje - jak masz zagraniczne blachy to cię nie mogą ruszyć. Uważam, że powinni byli cię poinformować skoro auto stało tam od kilku dni, tym bardziej, że wiem, że SM potrafi dzwonić i kazać przestawiać auto, kiedy zależy im na umożliwieniu przejazdu, a nie nabiciu budżetu.
I tam zostało mi wyjaśnione, iż pare dni temu postawili znak informujący o zakazie parkowania w linii parkingowej w dniach od 19 do 20 grudnia


@Daroo24: jest to gdzieś zdefiniowane i chyba jest minimum 7 dni, ale i tak mają to w dupie i nie przestrzegają tego ograniczenia.
Nie wiem czy bym mandat przyjął. Gdy parkowałem to parkowałem zgodnie z przepisami. A, że coś zmieniło się międzyczasie - nie moja wina.