Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po co to wszystko? Chyba tylko po to, aby z ludzi zrobić dziadów, przyzwyczaić ich do nędzy czy coś w ten deseń.

W Europie dobrze to już chyba było, teraz będzie już tylko gorzej i gorzej, a standard życia z każdym rokiem będzie spadał - równia pochyła.

To tym bardziej sprawia, że nie warto trzymać jakichkolwiek pieniędzy skoro będzie tylko gorzej - lepiej je wydać już teraz - wszystkie - póki są jeszcze cokolwiek warte.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #bekazlewactwa #dobrzejuzbylo #inflacja #bekazglobalnegoocieplenia #bedzienedza
haha123 - Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po co to wszystko? Chyba tylko po to, aby z ...

źródło: comment_1671791235vNFCk8Cu5LwsFxsooIKHNH.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@haha123: Z ludzi nie trzeba robić dziadów, bo oni już dziadami są - jeśli jedyna opcja na "własny dom" to kredyt brany przy zerowych stopach (bo na wyższych nie ma już zdolności) albo mieszkanie w ruinie i palenie syfem, bo na nic innego nie stać, to ci ludzie to dziady.

Teraz po prostu ewentualnie ich się z tego dziadostwa rozlicza i każe im płacić realną stawkę. Tak samo jak powinno
  • Odpowiedz
aha, czyli mieszasz dwie nieznane sobie procedury...


Jest jedna procedura ustalona na szczycie 2 lata temu. KE z niej nie korzysta, zamiast tego blokuje wypłatę arbitralnie, bez jakichkolwiek podstaw prawnych.

Dlatego importujemy, zła UE kazała wygasić i ni mo.


Miedzy
  • Odpowiedz
Jest jedna procedura ustalona na szczycie 2 lata temu. KE z niej nie korzysta, zamiast tego blokuje wypłatę arbitralnie, bez jakichkolwiek podstaw prawnych.


@lagi_mozgu: Czy jest na to jakaś sensowna opinia prawna?

Natomiast ty Oczywiście odwracasz kota ogonem, piszesz, że to nasza wina, że będąc 5 razy biedniejsi od Niemiec i 2 razy bardziej uzależnieni od węgla nie udało nam się w 10 lat przeprowadzić transformacji, której Niemcy nie zeobili w 20
  • Odpowiedz
Tak samo jak powinno rozliczać się dziada który zatruwa rzeki syfem, żeby jego biznes był rentowny, albo kradnie drzewo z lasu, tak samo powinno rozliczać się dziada który truje wszystkich wokół żeby się ogrzać.


@Anien: Mnie to bawi że Polska zalicza kolejny reality check (#!$%@?ęcie ustroju w 1989, #!$%@?ęcie w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych z wyskokiem bezrobocia, #!$%@?ęcie kryzysu Zielonej Wyspy, #!$%@?ęcie koronawirusowe i #!$%@?ęcie wojenne dzisiejsze) i pomimo że
  • Odpowiedz
A nawet widać już jedno przyszłe #!$%@?ęcie/reality check: degradację osiedli deweloperskich, tych budowanych z umiarkowanym poszanowaniem zasad urbanistyki, olaniem często jakości i do tego bez stosownej infrastruktury.

Za 20-30 lat tematem na topie będzie:

- z jednej strony szybkie przekształcanie się Zielonych Białołęk w slumsy (daleko do centrum, daleko do pracy, kupowane "bo były tanie" za młodu i sprzedawane "bo trzeba się na stare lata przenieść gdzieś, gdzie jest cokolwiek" - w ciemno mogę założyć, że kupować toto w 2048 będzie najbiedniejsza grupa społeczna ze zdolnością kredytową, czyli pewnie pierwsze-drugie pokolenie imigrantów i resztki migrantów ze wsi),
  • Odpowiedz
Więcej niż symboliczne użycie węgla w energetyce jest w RFN, które miało niemal równie kretyńską politykę jak nasze rodzime pokemony.


Przecież niemiecka polityka energetyczna to dokładna kopia tego czego wymagała od nas Bruksela xD
Unia dopłacała do tylko do dwóch źródeł OZE i gazu. Z resztą walczyła. Niemcy poszły w OZE i gaz, czyli modelowo według trendów.

Nasza polityka buła prowadzona wbrew Unii i dzięki temu teraz mamy kilkukrotnie niższe ceny energii niż zachód. I to mimo horrendalnych podatków od CO2.
  • Odpowiedz
Przecież niemiecka polityka energetyczna to dokładna kopia tego czego wymagała od nas Bruksela xD


@lagi_mozgu: Eh, przydałby się Miler zamiast tych pokemonów - on umiał negocjować.

Co prawda żaden inny kraj niż RFN nie zamykał EJ "bo tak", wiec hipotetyczna polska EJ by sie tez mogła ostać, ale to niedobra o tym
  • Odpowiedz
Co prawda żaden inny kraj niż RFN nie zamykał EJ "bo tak", wiec hipotetyczna polska EJ by sie tez mogła ostać, ale to niedobra o tym mówić.


Oczywiście, że zamykał.
Warunkiem akcesji Litwy i Bułgarii do Unii było zamknięcie ich bloków jądrowych.
Szwecja zamknęła swoje bloki jądrowe mimo że mogły pracować jeszcze 20 lat.
Podobnie benelix.
  • Odpowiedz
@lagi_mozgu: dziękuję za Twoje wpisy, jak widać nie tylko ja odnoszę wrażenie, że Pan @Filipterka25 ostro ściemnia i nagina fakty (a do tego stosuje tanie wycieczki personalne w stylu "hehehehe chyba się na fizyce nie uważało hihihihihi" w celu ugruntowania swojej fałszywej pozycji).
  • Odpowiedz
Twoje szacunki to jest czyste gdybanie.


@lagi_mozgu: No więc jako ktoś związany z górnictwem możesz przedstawić poprawne. Na ten przykład: ile kopalnie zamknięte po jakimś tam roku mogłyby wydobyć.

Warunkiem akcesji Litwy i Bułgarii do Unii było zamknięcie ich bloków
  • Odpowiedz
@lagi_mozgu: @Filipterka25:
A ogólna polityka pro-klimatyczna nie jest zła, tylko, że nie może być robiona w głupi sposób.
Spora liczba osób w przypadku budownictwa mieszkaniowego nie pali węglem bo chce, tylko bo musi.
Sieć gazowa i palenie gazem dopiero się u nas rozwija, a pompy ciepła to nowość. W tle przebija się jeszcze ogrzewanie pelletem.
Problemem jest brak pewności źródła ciepła, w które można zainwestować.
Jeśli mówimy o trwałości pieców, to zazwyczaj są one wymieniane co 10, a nawet 15 lat, pompy ciepła mają z założenia
  • Odpowiedz
A co do transformacji energetycznej całej Uni Europejskiej to powinno się opierać przede wszystkim na rodzimych surowcach i ich jak najlepszym użytkowaniu,


@Edi93: Poza węglem w RFN, Polsce i trochę w Hiszpanii masz jeszcze EOG-owski norweskie źródła gazu i ropy - tego zwyczajnie nie starczy. UE nie idzie w OZE (szerokorozumiane) z kaprysu, a braku realnych alternatyw. Nie chodzi o to, żeby na kilka dekad zapewnić sobie obecny poziom produkcji
  • Odpowiedz
Spora liczba osób w przypadku budownictwa mieszkaniowego nie pali węglem bo chce, tylko bo musi.


@Edi93: M. in. po taką cholerę jest ten system pozwoleń na emisję, by mieć po pierwsze bat na tych "co muszą" i po drugie środki na wymianę tych pieców.

Weźcie poczytajcie ten Fit 55, nie impresje niedouczonych dziennikarzy o nim.
  • Odpowiedz
@lagi_mozgu: przeczytałem Twoje wpisy i bez wątpienia znasz się w temacie. Mignął mi też Twój jeden post o tym, że wyjście z Unii niewiele pomoże, bo mają być wprowadzone jakieś globalne prawa do emisji CO2 - nie pamiętam już dokładnie jak napisałeś.

Czy mógłbyś raz jeszcze rozwinąć temat, który poruszyłeś, że wyjście z EU przez Polskę nie rozwiązałoby w sumie żadnych problemów z cenami prądu / praw do CO2?
  • Odpowiedz