Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po co to wszystko? Chyba tylko po to, aby z ludzi zrobić dziadów, przyzwyczaić ich do nędzy czy coś w ten deseń.

W Europie dobrze to już chyba było, teraz będzie już tylko gorzej i gorzej, a standard życia z każdym rokiem będzie spadał - równia pochyła.

To tym bardziej sprawia, że nie warto trzymać jakichkolwiek pieniędzy skoro będzie tylko gorzej - lepiej je wydać już teraz - wszystkie - póki są jeszcze cokolwiek warte.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #bekazlewactwa #dobrzejuzbylo #inflacja #bekazglobalnegoocieplenia #bedzienedza
haha123 - Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po co to wszystko? Chyba tylko po to, aby z ...

źródło: comment_1671791235vNFCk8Cu5LwsFxsooIKHNH.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bdg-bro: Napisałem do ciebie wyżej, tu.

@kwaz1: Były dopłaty do modernizacji na poziomie gospodarstw i całego państwa, był czas, ale nie było chęci.
Teraz twoja bieda nikogo nie obchodzi, a już na pewno nie interesuje mnie i moich płuc.
Straszenie XD Dobra, z szurem nie będę gadał. Lepiej idź kup koc i zapas herbatki.
  • Odpowiedz
EDIT: dobra, to jednak było tutaj: https://wysokienapiecie.pl/80616-w-2022-polska-wyda-33-mld-zl/

Nawet wyjście z UE niewiele da, bo w ciągu kilku lat zacznie obowiązywać unijne „cło klimatyczne” czyli tzw. CBAM. Wprawdzie energetyka węglowa uwolniłaby się od ciężaru ETS, ale polski przemysł ciężki płaciłby za eksport swoich towarów do UE tak samo. Z kolei dla wielu producentów np. żywności czy materiałów budowlanych fakt, że zostały wyprodukowane przy użyciu „czarnej” energii utrudniałby sprzedaż na unijne rynki. Już dziś
  • Odpowiedz
@buczubuczu: problem, że ci bogaci produkujący co2 dla fanaberii takich jak lot solo prywatnym odrzutowcem to ominą, już oni w ramach lobbingu przygotują dla siebie furtki prawne, za to całkowicie zostanie zaorana klasa średnia.
  • Odpowiedz
No to podobnie jak z gazem importowanym z Rosji.


@Edi93: Tym, który teraz się częściowo zastępuje innymi źródłami i którego jeden z gazociagów wziął i umarł?

"Pastylek" zaś od ręki sie nie kupi od kogoś innego. Niezależnie czy będzie się płacić podwójnie, potrójnie czy
  • Odpowiedz
problem, że ci bogaci produkujący co2 dla fanaberii takich jak lot solo


@77023: Produkują jakieś śladowe ilości tego CO2 i to czy będa latac wcale czy dwa razy częściej nijak nie wpłynie na obecny stopień rozpiedolu.

Ciekawostka: według części naukowców działania kontrujące zmianom klimatu są już spóźnione, i jedynie zmniejszymy rozmiar katastrofy, nie jej zapobieżemy - mam nadzieję chopaki że nie lubicie jeść, bo może być kiepsko z rolnictwem gdy
  • Odpowiedz
ile kopalnie zamknięte po jakimś tam roku mogłyby wydobyć.


Zero, bo zamknięta kopalnia jest już zalana a złożę stracone. Ponowne otwarcie byłoby raczej mało możliwe.

A wchodzić im ktoś kazał? Czy nad ich granicami stały dywizje Eurokorpsu?


Przed
  • Odpowiedz
Czy mógłbyś raz jeszcze rozwinąć temat, który poruszyłeś, że wyjście z EU przez Polskę nie rozwiązałoby w sumie żadnych problemów z cenami prądu / praw do CO2?


Gdybyśmy wyszli z Unii jutro to moglibyśmy teoretycznie zbić ceny dla przedsiębiorców o jakieś 50-75% w zasadzie w ciągu doby. Mówię tu o cenach dla firm bo one są rynkowe i podlegają prawu unijnemu. Ceny dla zwykłych ludzi są i tak regulowane przez państwo.

Wyjście z Unii dałoby nam możliwość:
- usunięcia opłat za CO2, obecnie to ponad połowa kosztów wytwarzania energii elektrycznej
  • Odpowiedz
Zero, bo zamknięta kopalnia jest już zalana a złożę stracone.


@lagi_mozgu: Założenie było takie, że te kopalnie nie zostały zamknięte. No, to może inaczej - o ile spadło wydobycie od, powiedzmy, 2010 roku i czy pokryłoby obecny import i dałoby zastępstwo dla OZE?

Elektrownie jądrowe jesli będą to za 12-20 lat, a braki mamy już
  • Odpowiedz
A ogólna polityka pro-klimatyczna nie jest zła, tylko, że nie może być robiona w głupi sposób.

Spora liczba osób w przypadku budownictwa mieszkaniowego nie pali węglem bo chce, tylko bo musi.


No i to jest sedni problemu. Gdybym to ja miał ustalać unijne plany to zrobiłbym jakiś program budowy sieci cieplowniczeej w mniejszych miastach, co znacząco ograniczyloby smog. Dzięki temu lidzie mieliby tanią i ekologiczną alternatywę.

Natomiast w Brukseli tak się nie myśli, oni sobie żyją w świecie snów, gdzie eko wiatraczki dają darmowy prąd, motylki latają, ptaszki śpiewają, a głupi ludzie wolą palić weglem żeby robić im na złość. Dlatego będą wprowadzać kolejne podatki i karać tych złych durnych ludzi żeby ich nauczyć.
  • Odpowiedz
Chyba tylko po to, aby z ludzi zrobić dziadów, przyzwyczaić ich do nędzy czy coś w ten deseń.


@haha123: o to, to. dokładnie to. żeby było śmieszniej, ludzie, którzy o tym decydują, latają prywatnymi odrzutowcami i w trakcie jednego takiego lotu gneruj więcej co2 niż Ty w 50 lat. pozdrawiam serdecznie.
  • Odpowiedz
Założenie było takie, że te kopalnie nie zostały zamknięte. No, to może inaczej - o ile spadło wydobycie od, powiedzmy, 2010 roku i czy pokryłoby obecny import i dałoby zastępstwo dla OZE?


Jakie zastępstwo dla OZE? Ty wiesz w ogólna jak to działa? Węgiel cały czas jest zastepstwem dla OZE, bo moc generowana przez OZE zalezy w 100% od pogody. Parę dni temu mieliśmy prawie zero energii z OZE przez cały dzień.

Gdyby kopalnie miały działać, tzn rozwijano by wydobycie, otwierano nowe ściany i inwestowano w nie to bez problemu pokryłyby nasze zapotrzebowanie.
Ty natomiast bierzesz sobie wydobycie sprzed zamknięcia, gdzie przez X lat nie inwestowanp nic i stopniowo wygaszano szyby i mowisz że wtedy to mało ta kopalnia produkowała. No chyba nic dziwnego...
  • Odpowiedz
Gdyby kopalnie miały działać, tzn rozwijano by wydobycie, otwierano nowe ściany i inwestowano w nie to bez problemu pokryłyby nasze zapotrzebowanie.


@lagi_mozgu: I złoża w tych kopalniach by na to wystarczyły, tak? Jakieś liczby są na poparcie tego, tak?

Czy płacenie podatków dochodowych albo zusu jest obowiązkowe? NIE!

Można być żulem i nie płacić! Haha lewak
  • Odpowiedz
@Filipterka25: nie wiem czy wiesz, ale można też budować nowe kopalnie jeśli złoża w innych się kończą.
Gdyny w Polsce prowadzono mądra politykę, czyli zapewniano wydobycie na poziomie zapotrzebowania to w ogóle nie musielibyśmy importować węgla
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/problemy-z-weglem-ile-wegla-mamy-w-polsce-czy-mozna-wydobywac-go-wiecej-jaka-jest-jego-jakosc-ekspert-wyjasnia-5864744

PS: fajnie odszedłeś od tematu, że więcej obecnie wpłacamy niż dostajemy z Unii do złóż węgla w Polsce. Także przypomnę jeszcze raz, że od 2 lat jesteśmy największym płatnikiem netto w Unii, a
  • Odpowiedz
Także przypomnę jeszcze raz, że od 2 lat jesteśmy największym płatnikiem netto w Unii, a pieniądze z praw do emisji w ponad 60% trafiają za granicę.


@lagi_mozgu: Wyłącznie z naszej winy - gdyby przestawiano się na biznes niskoemisyjny wtedy, kiedy było wiadomo o wprowadzeniu praw emisji czyli koło 2005 roku mielibyśmy po pierwsze mniejsze zapotrzebowanie. Po drugie, gdyby nie "reformy" zera których nikt poza zerem i jego przydupasami nie uznaje
  • Odpowiedz
nie wiem czy wiesz, ale można też budować nowe kopalnie jeśli złoża w innych się kończą.


@lagi_mozgu:

miej energetykę opartą o wyczerpujący się surowiec w nierentownych zakładach

cały czas trzeba w system sypać ciężką kasę, z czasem
  • Odpowiedz
Znajdź mi zaludniony dom, który nie przechodzi remontu w ciągu 50 lat xD

Czyli taki, który miał remont w 1972 i nic się potem nie działo.


@Filipterka25: 50 letnie się pojedyncze znajdą. Domów z lat 90 będzie sporo. Wystarczy spojrzeć na statystykę tych 33% nieocieplonych domów. Dodatkowo mając dom zazwyczaj ogarnia się wnętrze, by jakoś żyć, natomiast większe remonty są wykonywane rzadko. A teraz dodajmy ustawodawstwo, które się zmienia co naście lat. Jeszcze 2 lata temu gaz był eko. Ludzie przerabiali specjalnie instalacje, montowali zbiorniki, które miały służyć przez długie lata, gminy pompowały kasę w rozwój gazociągów. I teraz ktoś powie, że mają zwijać majdan i wywalić znowu kasę, bo komuś w Brukseli się nie zgadza w Excelu? Budowlanka, czy instalacje to nie rynek IT, gdzie można sobie wprowadzać co chwilę aktualizacje.

Polska może wyjść z UE i sobie importować spalinówki z Indii, gdzie może będą jeszcze wtedy produkowane. Ta branża umiera i wymrze w dwie-trzy dekady niezależnie od decyzji UE, gdyż infrastruktura do ładowania to prostszy temat niż remontowanie w kółko infry do tankowania i
  • Odpowiedz
sporo osób po 60tce jeździ nadal starymi fabiami, pandami, fiatami bravo, tanimi autami, które kupili jako nowość i jeździ nimi do tej pory.


@Edi93: Fajowo, a po kolejnych piętnastu latach, mają ponad 75 lat dalej będą jeździć gruzem czy pójdą i umrą?

Przed problemem "bomby demograficznej" na polskiej prowincji nijak nie #!$%@?. Węgiel można importować i udawać że "Polska węglem stoi", spalinówki można utrzymać pewnie i kolejne 50 lat jak się baaaadzo uprze Polska i będzie w to topić tyle kasy ile topi w górnictwo, ale biologii nie uda się zasypać
  • Odpowiedz
  • 0
@Filipterka25
Ci co mają te fabie za 15 lat też będą nimi jeździć bo stare pokolenie używa ich póki działają. Nadal można spotkać auta na czarnych blachach.

Redystrybucja tak wielkiej kwoty w tak krótkim czasie jest bardzo trudna.

Co do spełniania potrzeb, to czy prawo do równych szans i do zarobku m. in. Na jedzenie nie obowiązuje
  • Odpowiedz