Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po co to wszystko? Chyba tylko po to, aby z ludzi zrobić dziadów, przyzwyczaić ich do nędzy czy coś w ten deseń.

W Europie dobrze to już chyba było, teraz będzie już tylko gorzej i gorzej, a standard życia z każdym rokiem będzie spadał - równia pochyła.

To tym bardziej sprawia, że nie warto trzymać jakichkolwiek pieniędzy skoro będzie tylko gorzej - lepiej je wydać już teraz - wszystkie - póki są jeszcze cokolwiek warte.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #bekazlewactwa #dobrzejuzbylo #inflacja #bekazglobalnegoocieplenia #bedzienedza
Pobierz haha123 - Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po co to wszystko? Chyba tylko po to, aby z ...
źródło: comment_1671791235vNFCk8Cu5LwsFxsooIKHNH.jpg
  • 144
Nie widziałem szacunków ile osób ma piece węglowe, czy ocieplone domy, ale pewnie koszt ogarnięcia tych słabiej ocieplonych wyniesie biliony złotych (pamiętajmy, że przymuszajac ludzi czasowo zwiększamy popyt i ceny materiału i robocizny


@Edi93: PKB Polski:

- 3 biliony

Prognozowana przez Edi93 kwota wymagana na upgrade domów:

- biliony, przyjmijmy że dwa

Ilość domów w Polsce:

- 7 milionów, z czego 6,3 miliona to jednorodzinne

Jednostkowy koszt przewidziany przez Edi93:

-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@haha123: niestety ale inne rozwiązania niż systemowe słabo działają

Powiesz ludziom żeby nie śmiecili albo nie #!$%@? w zabudowanym, nic z tego, podniesiesz kary, nagle okaże się że się da

Z tym jest podobnie, jak nie będą stopniowo podnoszone limity to każdy powie, no eko eko ważne ale akurat ja z tym nic nie zrobię bo mi szkoda kasy, no to jak bardziej Ci się będzie opłacało zmodernizować instalacje niż zapłacić
nie odpisałeś - proszę udziel mi odpowiedzi na zadane pytanie, a nie odwracaj kota ogonem i nie mędrkuj.


@haha123: Stary, ale ty olewasz WSZYSTKIE pytania i argumenty, zamiast tego robisz jakieś kretyńskie dywagacje że w sumie nie ma znaczenia, czy wungiel się pali w starej kozie czy w elektrociepłowni, ten sam syf człowiek mufiem ci.

Obecnie jest ok. 10% produkowanych w samych wodnych i wiatrowych (INB4 jakiś dureń wyskoczy że to
@bzyku95: ależ przecież rozwiązanie jest bardzo proste - każdemu dopłacić i każdemu totalnie za darmo wymienić co trzeba. Jak im tak rzeczywiście zależy na klimacie, a nie na robieniu z ludzi dziadów, to takie rozwiązanie jest banalnie proste do implementacji.

Obecnie jest ok. 10% produkowanych w samych wodnych i wiatrowych (INB4 jakiś dureń wyskoczy że to musi być bilansowane elektrownią typu Bełchatów, bo w szkole spał), węgiel to jeszcze 80% -
Szkoda najbiedniejszych, ale oni zawsze mają #!$%@?, natomiast na zmiany z 'dobrej woli' nie ma co liczyć


@bzyku95: TBH najbiedniejsi będą mieli najłatwiej - kasa z tych praw do emisji nie będzie szła na #!$%@? a katechetów w szkołach i gównoławeczki, tylko na własnie transformacje energetyczną (czyt. dopłaty lu wręcz finansowanie wymiany pieców). Przykład redystrybucji.

to chyba sam widzisz kolego


@haha123: Nie jesteśmy kolegami.

że póki co jest to czysta
Wiesz z czego wynika u nas taki a nie inny miks energetyczny? Z tego że od dekad rządzą nami kretyni od pakowania się w ślepy zaułek węgla, który JUŻ TERAZ musimy importować, bo choćbyśmy się za przeproszeniem zesrali nie wydobędziemy go dostatecznie dużo w kraju.


@Filipterka25: sam widzisz, że fakty są takie jakie są. Kto rządzi ten rządzi i osiągnięcie sensownego pułapu "eko" zajmie dekady. Także tutaj jest straszny konflikt EU
Choćby z #!$%@? elektrociepłowni,


@Filipterka25:

Powiesz ludziom żeby nie śmiecili albo nie #!$%@? w zabudowanym, nic z tego, podniesiesz kary, nagle okaże się że się da


@bzyku95:

Także to wszystko #!$%@? zmieni, a tylko ludzi upodli.


@haha123:
Niby z jednej strony chłop chciałby podyskutować lub dowiedzieć się czegoś mądrego, z drugiej strony patrząc na poziom.... lepiej nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Także tutaj jest straszny konflikt EU - państwa, które tego nie chcą. I to nie tylko Polska, ale masa innych krajów jak np. Indie, Australia itd.


@haha123: xD

Kto rządzi ten rządzi i osiągnięcie sensownego pułapu "eko" zajmie dekady.


@haha123: Jak będzie się tym zajmował kolejny ludowo-demokratyczny rząd polski to tak, jak KE weźmie za głupi ryj i zmusi do zbudowania jądrówek i wodnych to zeroemisyjność jest do osiągnięcia w
@haha123: Ale słuchaj, powiesz mi ile emitują prywatne odrzutowce?

Wiesz, czy pokusisz się o dwie rzeczy:

- porównanie emisji z prywatnych odrzutowców z tą z odrzutowców pasażerskich liniowych,
- propozycję legislacyjnego rozwiązania problemu - nie wiem, zakaz i basta?

Możesz też się przyznać, że wyskoczyłeś z głupawym luddyzmem i antyelitaryzmem godnym bolszewika, nie ma problemu.
nie rozumiem, czyli kto bogaty to będzie jeszcze bogatszy i będzie dalej sobie radośnie latać swoimi prywatnymi odrzutowcami, a kto biedny to zostanie jeszcze biedniejszy i to jest dla Ciebie jak najbardziej OK - to mi chciałeś przekazać?


@haha123: Nie, oczekuję że proównasz obie te wielkości czyli;

- emisje z "prywatnych odrzutowców"
- emisje z odrzutowców rejsowych i czarterowych.

Podpowiem: latadeł (odrzutowce, samoloty turbośmigłowe, helikoptery) to w Polsce łącznie 56 sztuk
Czy możesz mi wyjaśnić po jaki #!$%@? się emocjonujesz "prywatnymi odrzutowcami" emitującymi rocznie pewnie tyle, co dwa przeloty 767?


@Filipterka25: spoko, a mógłbyś mi jeszcze wypisać emisję CO2 per osoba? Jak bogaty sobie solo leci prywatnym odrzutowcem to rozumiem, że emituje dużo mniej CO2 per osoba, niż osoba, która sobie leci jako jedna z setek osób w takim zwykłym samolocie pasażerskim?

Bogaty jest lepszy, że może emitować 100-1000x tyle CO2 co
spoko, a mógłbyś mi jeszcze wypisać emisję CO2 per osoba? Jak bogaty sobie solo leci prywatnym odrzutowcem to rozumiem, że emituje dużo mniej CO2 per osoba, niż osoba, która sobie leci jako jedna z setek osób w takim zwykłym samolocie pasażerskim?


@haha123: Misiu, ale to jest zadania dla ciebie - oblicz wartośc, o którą się co chwila pieklisz na wykopie.

Zacznij od ustalenia ile jest prywatnych odrzutowców w Polsce. Obecnie
@Filipterka25: nie wiem jak to obliczyć, nie znam się na samolotach. Ale może masz rację, może rzeczywiście zużycie CO2 per osoba dla takich prywatnych jetów nie jest takie duże.

Jakby wprowadzili taki system, że jest tyle i tyle CO2 na osobę na rok i nikt tego nie może przekroczyć (włącznie z politykami, celebrytami, najbogatszymi itd.) to spoko, jestem za.

Jednak czuję, że tak nie będzie i wąska grupka sobie będzie emitować
nie wiem jak to obliczyć, nie znam się na samolotach.


@haha123: Reasumując: pieklisz się o coś, o czym nie masz pojęcia?

Jednak czuję, że tak nie będzie i wąska grupka sobie będzie emitować 1000x tyle per osoba co przeciętny obywatel.


@haha123: xDDDDDDD

"Nie wiem, ale CZUJĘ".

Popraw mnie jeśli się mylę


@haha123: Tak, mylisz się, a co? Więcej smrodu niż latający od czasu do czasu odrzutowiec na kilka osób
Jak to jest, że najwięksi obrońcy demokracji sa największymi zwolennikami buta na mordzie i centralizacji władzy


@Morskipas: TBH jestem zwolennikiem wolności osobistej i silnego państwa - czyli możesz sobie wkładać w tyłek co chcesz (totalnie mnie to nie interesuje) ale jestem za pałowaniem gdy zaczniesz palić kalosze lub #!$%@?ć quadem po lesie.
Tak, mylisz się, a co? Więcej smrodu niż latający od czasu do czasu odrzutowiec na kilka osób (w Polsce sztuki najwyżej pojedyncze) wypierdzi samochodzik którym ktoś jeździ dzień w dzień do januszeksu po 30 km.


@Filipterka25: to w takim razie od tego punktu trzeba wyjść w kampanii publicznej. Nie rozumiem czemu nikt tego nie robi.