Wpis z mikrobloga

@szasznik: najwyraźniej nie mają już za bardzo gdzie iść. tam ich dom, resztki dobytku, życie całe. pewnie jeszcze część przyjaciół żyje. wojna nie trwa wiecznie, przetrwają, odbudują się, życie będzie się toczyło dalej.

Na kresach po 17 września 39 też Polacy zostali przecież. Front się przesuwał raz w jedną, raz w drugą stronę, potem zostali za granicą i życie toczyło się dalej.
@szasznik: bo mają tam cały dobytek swojego życia? Bo mają tak rodzinę która nie jest w stanie uciec? Bo nie mają poprostu za co uciec i gdzie? Takich powodów są dziesiątki i każdy jest indywidualny.
@szasznik: Może nie mają auta, może infrastruktura zniszczona, może zwyczajnie się boją opuszczać swój dom. Może są nie poradni i nie wiedzą jak. Może siedzą snajperzy i strzelają w to co wyjeżdża z wioski. #!$%@? nawet jakby mieli dwie lewe ręce, to nie zmienia faktu aby im okolicę bombardować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ktbffh: @KaraBooska: nawet jak nie mają auta to można uciekać z buta. Zresztą podejrzewam że gdyby chcieli to żołnierze czy jacyś wolontariusze ich podrzucą do kolejnego miasta. Wszystko lepsze niż to że zaraz ci pocisk artyleryjski rozerwie dziecko.
@szasznik nawet w Polsce masz ludzi nieporadnych którzy żyją bez toalety czy bieżącej wody, jeśli to 0.5prc czy nawet 5 promili, to nadal są tysiące nieporadnych życiowo jednostek, które jedynie egzystują z dnia na dzień i dla nich większą tragedią jest ruszyć się i coś robić.
czerwony mikołaj to tylko i wyłącznie efekt tergo ze coca-cola mocno działała aby promować taki wizerunek. To ze w popkulturze jest czerwony to efekt działania marketingowego ¯_(ツ)_/¯


@printf: dzięki, dowiedziałem się czegoś nowego!