Wpis z mikrobloga

@leftfinger: Pytają, aby wyłapać osoby oszukiwane na wnuczka/CBA. Jest to proste i skuteczne działanie. Dopóki nie musza tego nigdzie notować, to uznaje to za pomocną dłoń dla Klienta - w szczególności tych starszych
@PiotrFr: a czemu nie używają gotówki to jest całkiem inny temat. Wyobraź sobie, ze zarabiasz 25 tys. złoty za miesiąc (jak prawie każdy), a najtańszy soczek kosztuje 5 zł. Wiesz jakby twój portfel wyglądał? Ich gotówka jest po prostu nieporęczna strasznie, większość rzeczy kosztuje po 100-300-500 sek, ale sa i takie duperelki jak tanie soczki. Plus mają system - swish, coś jak blik i możesz każdemu w każdej chwili przesłać w
Ostrzegałem od wielu lat znajomych, że powinni jak najwięcej płacić gotówką, by spowolnić postęp cyfrowego podglądania, to mnie wyśmiewali. A teraz to ja śmieję się ostatni (przez łzy), gdy moje przewidywania okazały się trafne i gotówka niebawem będzie do oglądania w muzeum.
Tu większość się cieszy, że Polska taka nowoczesna jest, nie potrzeba gotówki wcale a tacy np głupi Niemcy płacą gotówką. Wiadomo do czego to prowadzi


@PiotrFr: No do czego prowadzi? Lepszej i bardziej dostępnej bankowości? Bo zamordyzm inwigilacyjny to już jest akurat inna para kaloszy i rządy różnych państw dyktują warunki obywatelom nawet jak ci się sprzeciwiają. W zacofanych technologicznie Niemczech czy Francji też do tego dojdzie jak u nich cyfrowa
@bizonsky: to wszystko jest oczywiste.

Tu większość się cieszy, że Polska taka nowoczesna jest, nie potrzeba gotówki wcale a tacy np głupi Niemcy płacą gotówką. Wiadomo do czego to prowadzi

@PiotrFr: Od 2 lat mieszkam w DE, raz jeden gość płacił telefonem zbliżeniowo, to dziadki patrzyły na niego tak jak by go chciały na stosie spalić xD poza marketami ciężko kartą zapłacić, knajpy różnie, czasami płatność od 10 euro w
@koluh no ale to po pierwsze dyrektywa sprzed 7 lat, gdzie zmiany whcodza teraz, a po drugie powinienem mieć w takim wypadku możliwość wpisania tytułu, a nie ograniczenia większe niż towar na półkach za komuny


Trywializujesz problem

@bizonsky: Po pierwsze, istnieje coś takiego według ustawy i dyrektywy AML jak bieżący monitoring stosunków gospodarczych. Nie wiem jaką politykę ma akurat santander, ale banki okresowo badają rachunki Klientów i być może Twój wypadł