Wpis z mikrobloga

@bizonsky: Od kilku lat pisze na wykopie zwolennikom likwidacji gotówki, że to właśnie będzie prowadzić do takich sytuacji jak na obrazku. Albo ktoś będzie chciał pożyczyć kumplowi kasę i będzie musiał zapłacić podatek od pożyczki albo darowizny. Gotówka musi zostać , bo inaczej banki i państwo będzie inwigilowalo i okradali obywateli w 100 procentach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Wykopki, no co jest?! Skąd te zdziwienie?! Przecież zarabiając 15k powinniście się już wcześniej spotykać z procedurami AML. A tu widzę kilkadziesiąt postów oburzenia, jakby dopiero wczoraj to wprowadzono. :D

@Nitro_Express: co to za argument xD dostajesz wypłatę w okienku? Bo ja normalnie przelewem, to gdzie miałem się spotkać z taką procedurą?
@bizonsky: Jest to niestety cena za członkostwo w różnych organizacjach międzynarodowych jak UE, FATF, itp.

Nawet kraje bardziej odizolowane czują presję, aby móc łatwiej robić biznes z krajami, które mają drakońskie przepisy.

Nie wiem skąd niektórzy piszą, że nikt nie chce wycofywać z obiegu gotówki, jak w tym kierunku rzeczy idą zmniejszając limity transakcji gotówkowych zamiast zwiększania jak pieniądz z czasem traci na wartości.

Zaczęło się w USA od ustawy Bank
@Ranger:

A tacy głupi Amerykanie płacą kartami z paskiem magnetycznym na podpis zamiast pinu i czekami papierowymi. To, że coś działa w jakiś sposób na zachodzie, nie oznacza, że od razu jest lepsze.

Wymyśliłeś sobie coś, żeby pasowało do teorii? Gdzie ja napisałem, że coś jest lepsze? Powiedziałem, że cieszenie się, że nie trzeba używać gotówki i mało kto to robi może być zgubne, bo w końcu doprowadzi do jej likwidacji.
@little_muffin:

polecam poczytac troche o historii tych krajow i z czego to wynika. Ten zakaz tam byl wywalczony przez kobiety, ze wzgledu na powszechny alkoholizm i biede. Od zakazu ludzie zaczeli znajdowac inne rozwiazania problemow - pracowac - i dzieki temu to jest dzisiaj bogaty kraj. Szwecja oczywiscie, nie Norwegia.

To nie jest zakaz tylko kontrola. I jest ona możliwa w ogóle właśnie dzięki wiedzy na temat kto, gdzie i co
@kaaban: to, że będziesz w 100515116696zależniony od banków i pod pełną kontrolą państwa.

To samo w sobie już źle a będzie wstępem do dalszego ograniczania wolności

@PiotrFr: na razie brak takich regulacji sprzyja przestępcom. Jak pierzesz pieniądze i nie płacisz podatków no to faktycznie, bój się