Wpis z mikrobloga

Kup Audi S7 mówili...

Tego się nie spodziewałem. Jedyne -3°C na zewnątrz i nie mogłem dostać się do własnego samochodu. Ten model posiada drzwi, które nie mają ramek wokół szyby - bezramkowe. Szyba chowa się w słupek dachu. Łapiąc za klamkę, szyba powinna automatecznie opuszczać się w dół, aby móc je wtedy otworzyć. Problem w tym, że ona zamarzła i nie chciała opaść na dół ¯\_(ツ)_/¯
Stałem przy tym jak debil, a ludzie na przystanku patrzyli się jakbym chciał je komuś zaj***ć XD

#motoryzacja #samochody #zalesie #cringe
  • 129
@CandyToy: a czekaj jak wsadzisz kluczyk i przekręcisz i przytrzymasz w pozycji otwarcia auta to nie zadziała ogrzewanie?
Nie pamiętam w którym ale w jakimś było indukcyjne grzanie i powinno bez problemu odpuścić.
Nawet chyba w E46 było coś takiego.
Poczytaj instrukcję bo gdzieś widziałem patent na to.
@CandyToy: trza było im mówić, że kupiłeś to kaudi bo cię stać i liczyłeś się z takimi sytuacjami że trzeba będzie ewentualnie zapłacić za takie problemy, bo innych w życiu ci brakuje
@CandyToy też mam audi bez ramek, i co prawda jak szyba się nie schowa, to można otworzyć drzwi, gorzej z zamknięciem, posmaruj uszczelki gliceryną(ew jakimś preparatem do uszczelek na zimę), albo nie zamykaj szyb do końca, tak żeby się schowała pod uszczelką. Na pewno nie polewaj wodą bo przy minusowej temperaturze nie spłynie wszystko i może coś przymarznąć. Miałem tylko raz taki problem jak nie posmarowałem uszczelek.