Wpis z mikrobloga

Kup Audi S7 mówili...

Tego się nie spodziewałem. Jedyne -3°C na zewnątrz i nie mogłem dostać się do własnego samochodu. Ten model posiada drzwi, które nie mają ramek wokół szyby - bezramkowe. Szyba chowa się w słupek dachu. Łapiąc za klamkę, szyba powinna automatecznie opuszczać się w dół, aby móc je wtedy otworzyć. Problem w tym, że ona zamarzła i nie chciała opaść na dół ¯\_(ツ)_/¯
Stałem przy tym jak debil, a ludzie na przystanku patrzyli się jakbym chciał je komuś zaj***ć XD

#motoryzacja #samochody #zalesie #cringe
  • 129
@CandyToy: takie same akcje kuzyn przerabiał w peżocie 307cc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasem się szyba opuściła i potrafiła nie podnieść więc jeździł z uchylonym oknem w mrozy. Cudowne rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko tam cabrio to jeszcze dach zimą skrzypiał.
@CandyToy: A wiesz ze np. w Lambo tez miałbyś ten sam problem? :P. Nasmaruj preparatem uszczelki i po problemie. Wszystkie samochody bez względu na marke które posiadają bez ramkowe szyby cierpią na taki problem.
@CandyToy taka samą technologie zastosowało BMW w autach od zarania dziejów.
Mam takie szyby sam, nigdy jeszcze nie było mrozów, żebym drzwi nie otworzył.
Zdarzało się jak mokre auto zamarzło to szyba nie chciała się opuścić, ale inżynierowie to przewidzieli, szyba jest wygięta pod takim kątem, że zawsze otworzysz drzwi (przejdzie na zewnątrz przez listwę, gorzej z zamknięciem drzwi, ale no odpalisz auto i za chwilę odmarznie).
@CandyToy: szczerze? Mam to auto od 5 lat i nigdy mi sie nic takiego nie przydarzylo. Wiec troche dziwne. Ale w sumie jak padal deszcz, przyszedl mroz to mogla sie faktycznie przykleic uszczelka do szyby.
@Oskariat:

Kup sobie BMW tam nie ma takich problemow.


W BMW z lat 2010-2022 panewki strzelają jak fajerwerki w sylwestra. A wszystko to przez mikropęknięcia na wałach, które są ze słabego materiału. Dodatkowo opiłkują pompy paliwa. I mają dużo innych drobniejszych wad.
@Oskariat:

https://youtu.be/hynVm3mGpig

Masz internet to korzystaj. Myslisz, że nie chciałem kupić Bmw serii 6?

Benzyny są jeszcze bardziej skomplikowane od diesli w BMW. Panewki strzelają tym bardziej w Mpower. Znany temat. N47, B47, N57, B57 to takie same padaki. Tyle, że w serii B został poprawiony układ paliwowy.

Miałem setki ofert z ubezpieczalni do zakupu takich modeli z "motorschaden"