Wpis z mikrobloga

Kup Audi S7 mówili...

Tego się nie spodziewałem. Jedyne -3°C na zewnątrz i nie mogłem dostać się do własnego samochodu. Ten model posiada drzwi, które nie mają ramek wokół szyby - bezramkowe. Szyba chowa się w słupek dachu. Łapiąc za klamkę, szyba powinna automatecznie opuszczać się w dół, aby móc je wtedy otworzyć. Problem w tym, że ona zamarzła i nie chciała opaść na dół ¯\_(ツ)_/¯
Stałem przy tym jak debil, a ludzie na przystanku patrzyli się jakbym chciał je komuś zaj***ć XD

#motoryzacja #samochody #zalesie #cringe
  • 129
@CandyToy: trochę mniejszy przypał, ale ja sobie kupiłem samochód z ogrzewaniem przedniej szyby. Żeby je włączyć to trzeba uruchomić apkę od tego na tablecie. Problem jest taki, że tablet po 2 dniach stania na mrozie przymarza i nie działa dotyk xD No i na uj mi ogrzewanie szyby, którego nie idzie włączyć ^^
Jak się kiedyś dorobisz chociaż passata CC to będziesz do wiedział


W Passacie CC może być sama uszczelka. U mnie jest dodatkowo dekor piano jak w competittion. Ty się możesz dorobić garba w kołchozie, a i tak nie będzisz wiedział co to S7.
Więc nie pluj jadem bo brzmisz jak użytkownik PKS.
3 lata jeżdżę w bezramkowcu i w życiu nie miałem takiego problemu


@ladzik: Ja nawet dłużej, też bez problemów tego typu (przy czym dodam, że na co dzień nie parkuję pod chmurką).
@CandyToy: słyszałeś o takim wynalazku jak odmrażacz w spreju? Tak to jest jak biedak kupi lepszy samochód, normalnie w garażu takie problemy nie istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@su1ik:

Tak to jest jak biedak kupi lepszy samochód, normalnie w garażu takie problemy nie istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Biedny to jesteś chyba ty pod względem kulturowym.
Zaglądasz w portfel bo co? Bo Audi? Smutne musi być twoje życie w c*#!$%@? biedny człowieku.

normalnie w garażu takie problemy nie istnieją


No teraz to zabłysnąłeś. Akurat mieszkam w domku. A pomyślałeś, że auto mogło stać pod pracą,
@CandyToy: pozdrawiam mając BMW serii 4 w coupe, też szyby bezramkowe i dokładnie tak samo. Jak idzie zima to trzeba, ale to trzeba mieć odmrażacz do szyb, taki w sprayu, lub jak płyn do okien. Zawsze w bagażniku leży, na lato nawet nie wyjmowałem, bo lepiej tak, niż o jeden raz za późno wrzucić do auta. Jak te okna przymarzną, to jeszcze można je delikatnie ręką obstukiwać po brzegach wszędzie tam,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CandyToy: ja nie wiem co ty #!$%@? bo ja mam passata CC który ma takie same drzwi i w największe mrozy się tak nie stało, mimo że za każdym razem tego w sumie oczekiwałem XD dodam że samochód stał pod blokiem nie w garażu i Nidy nic nie było smarowane i z uszczelką robione
@CandyToy no to jakis problem bo sam mialem takie drzwi i to w aucie nie za miliony a raczej 20 letnim i nigdy nie miałem problenu nawet przy -20. Moze nasmaruj uszczelki silikonem w sprayu
Tego się nie da całkiem uniknąć niestety. Miałem podobną sytuację i sporo pomogło nasmarowanie przed zimą uszczelek wokół całych drzwi specjalnym sztyftem, czasem jak samochód zostawał poza garażem na mrozie zdarzało się nadal, że uszczelki chwytały, ale bardzo lekko i szyba się opuszczała :)