Wpis z mikrobloga

Ostatnio rzuciło mi się w oczy sporo wpisów narzekających na ceny biletów #komunikacjamiejska i porównujących ceny w mieście X do miasta Y. Postawniłem więc zrobić obszerniejsze porównanie bo mi się nudziło.

W przypadku biletów okresowych brałem pod uwagę strefy miejskie, bilety na wszystkie linie bez żadnych wykluczeń w danej strefie.

Jakieś drobne niuanse mogły mi ucieć, więc postujcie sprostowania w komentarzach. Poza tym za cholere nie byłem w stanie zrozumieć cen biletów jednorazowych w Częstochowie - jakoś dziwacznie to mieli opisane na stronie.

#warszawa #krakow #lodz #wroclaw #poznan #gdansk #trojmiasto #szczecin #bydgoszcz #perlapulnocy #lublin #bialystok #katowice #czestochowa #torun #olsztyn
Kaelthas - Ostatnio rzuciło mi się w oczy sporo wpisów narzekających na ceny biletów ...

źródło: comment_1670682013EQNaqnCM8j2Y5rAO3sq2HM.jpg

Pobierz
  • 15
@Kaelthas: nie dziwię się. MPK Wrocław to spółka miejska, a tutaj w każdej liczą się tylko pieniądze dla kolegów, a nie porządek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Np. na poniedziałek zapowiedzieli, że "być może zostanie wprowadzony weekendowy rozkład jazdy z powodu śniegu". I ty się teraz człowieku domyślaj w poniedziałek przed robotą czy masz iść na weekendowy czy roboczy rozkład xD
@Kaelthas:

1) podawaj ceny okresowych dla mieszkańców danego miasta
2) niech okresowe będą na te same strefy
3) odnośnie pkt 1-2 to mnie w Lublinie miesięczny kosztuje 96zł (bo tu mieszkam i płacę podatki) i mam w tej cenie strefy 1 (miasto) + 2 (gminy ościenne) a ktoś z gminy np. Konopnica za taki sam pakiet musi wybulić nie 128zł tylko 188zł, bo ten za 128zł to tylko na miasto jest.
@Kaelthas: A potem się dziwią ludzie ze komunikacja miejska w Szczecinie się zwija. Jak ma się nie zwijać skoro mamy najtańsze bilety i jednocześnie jedno z najmniej gęsto zaludnionych miast, co dodatkowo generuje koszty (dłuższe trasy przejazdu przy mniejszej ilości pasażerów w porównaniu do większej gęstości zaludnienia). Brawo Pan Krzystek. Tak trzymać!
@Kaelthas: Białystok ma jednorazówki po 3 zł. Za 4 zł są papierowe z kiosków/punktów BKM, ale mało kto ich używa, skoro w biletomacie kupi się taniej. W Częstochowie z tego co widzę jednorazowy 4,20 zł, godzinny 5,00 zł oraz na karcie miejskiej 2,30-2,60 do 3 przystanków i 3,70-4,00 zwykły (zależne od wysokości wpłaty na kartę).

Plus za chęci zrobienia takiego zestawienia, bądź co bądź trudnego (np. bilet jednorazowy w Poznaniu z