Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy da się nadrobić stracony czas?
Mam 28 lat, zero na koncie i zero spadków w perspektywie. Ostatnie miesiące robiłem przy wyładunku towaru za marny hajs, żeby tylko po godzinach uczyć się front endu. Dostałem w końcu pierwszą prace w IT. Właściwie staż za lepsza niż ostatnia pensję. Cieszę się, ale jednocześnie wiem, że dobicie do mitycznego 15k zajmie kolejne lata. Ostatnio troje moich znajomych kupiło duże mieszkanie. Wszyscy maja swoje firmy, dobre posady albo hojnych rodziców. Dobija mnie to, że coraz więcej osób jest na swoim, zakłada rodzine a ja mam pierwsze miesiące związku i pierwsza normalną prace. Wszystko tak późno :(
Czy ktoś ogarniał się w tym wieku? Jak szybko poszło?

#zalesie #programista15k #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639461f82665a775f25d3c76
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 24
@AnonimoweMirkoWyznania
Jak dla mnie podstawowy problem jaki widzę to porównanie się do innych. Wkręcasz się w spirale frustracji na coś, na co nie masz wpływu. I kończysz z depresja. Skup się na sobie. Robisz świetna robotę, idziesz do przodu, rozwijasz się. To wymaga czasu pokory i ciężkie pracy. I to właśnie realizujesz.
Reszta przyjdzie z czasem i będzie tylko Twoja zasługa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: nie patrz na innych tylko na siebie. Nie porównuj się do kogoś tylko do siebie z przeszłości. Rób tak żeby Ci nie było wstyd jak za rok sobie pomyślisz o obecnej sytuacji (że nic nie zmienileś). Pochwal się za rok jak bardzo będziesz lepszy od siebie z dziś.
Wszystko się da, proponuję nie oglądać się na innych tylko zainteresować się swoim losem. Co da porównywanie się do innych osób? Nie masz wpływu na to czy ktoś inny coś ma, tak naprawdę nie wiesz czy te osoby co mają wg Ciebie tak dużo w ogóle są szczęśliwe, może toną w długach itd... mam w swoim otoczeniu też kilka osób, które non stop mówią, jak to inni mają łatwiej i lepiej, niesamowicie
@AnonimoweMirkoWyznania: Chłopie; próbujesz zgadywać przyszłość. I oczywiście wróżysz sobie raczej kiepsko. Więc, krva, przestań to robić, bo naprawdę nie wiesz co jest za następnym rogiem. Może leży tam właśnie i czeka na ciebie milion $. Więc rób swoje, bierz wszystkie kolejne szanse jakie ci się przytrafiają i cała naprzód. Jak się #!$%@?, to wstań i od nowa, dopóki cię definitywnie szlag nie trafi.
Z perspektywy moich 50+ uważam, że to jedyny,
Wszyscy maja swoje firmy,


@AnonimoweMirkoWyznania: moim zdaniem pierwszy krok to przestań się porównywać do innych.
Z kontekstu nie wiem czy chodzi o tych trzech znajomych którzy mają firmy, czy może że "wszyscy wokół" mają.

A jak nie możesz się oderwać od porównań z innymi, to zrób sobie listę wszystkich że swojej klasy z podstawówki i rzetelnie sobie śpisz jakie to kariery porobili i gdzie teraz są, to może pomoże ci zaszeregować
@AnonimoweMirkoWyznania: Za dużo patrzysz na innych(innych, ale tych z sukcesami których jest maly procent). Takich jak ty albo w gorszych sytuacjach jest podejrzewam 90% ludzi.
Rób coś dla siebie, czytaj, rozwijaj się. Nie bój się wyzwań, jak znasz dobrze jakiś język to opuść ten kraj na jakiś czas. Mając 35-40 lat też odnosi się sukcesy i #!$%@? ;)
Jestem w podobnym wieku, trudno powiedzieć czy mi się 'udało' natomiast myślę, że
godzinach uczyć się front endu. Dostałem w końcu pierwszą prace w IT.


No i zajebioza, czyli jesteś na dobrym kursie i już teraz go tylko korygować.

Właściwie staż za lepsza niż ostatnia pensję. Cieszę się, ale jednocześnie wiem, że dobicie do mitycznego 15k zajmie kolejne lata.


@AnonimoweMirkoWyznania: Teraz niestety rynek jest cieniutki i nie będzie tak prosto jak kiedyś, ale nie przejmuj się tym i pracuj nad umiejętnościami, a jak przyjdzie
@AnonimoweMirkoWyznania: nie patrz na innych. Nienkazdy jest taki sam.

Jak zaczniesz iść swoim tempem, innymi się inspirować a nie frustrować to się wyzwolisz.

I pamiętaj że jak żałujesz swoich decyzji z przeszłości to dziś podejmujesz decyzję których możesz żałować w przyszłości więc działaj nad sobą...
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja też nadrabiałem stracony czas, a mianowicie w wieku 26lat postanowiłem się uczyć frontu, teraz mam 1 rok expa w branży. Generalnie ci powiem, że nie ma co myśleć kategoriami czy da się nadrobić czas. Jeśli masz zapał, naprawdę cię to interesuje, nie masz jakiś dużych zobowiązań, możesz się całkowicie poświęcić nauce to zaczynaj, za 2 lata sobie podziękujesz, że w tedy zacząłeś. A i dodam jeszcze, że to nie
@AnonimoweMirkoWyznania najtrudniejszy krok juz za Tobą, wszedłeś w branże, teraz skup sie na rozwoju, a nie sukcesach innych. Ja studia konczylem w wieku 26 lat, po czym 2 lata prawie jako gołodupiec klepałem procesy w korpo za 2,5k na rękę. Będąc mniej wiecej w Twoim wieku udało mi sie wejść w docelową branże. W tym momencie mam 32 lata, żonę, 2 dzieciaki, prawie 40k netto na fakturze, wlasne mieszkanie i koncze budowac
@AnonimoweMirkoWyznania: czyli masz lepiej niż miałeś, ale dalej w dupie źle. Za dwa lata będziesz mieć 10k i dalej będzie źle, bo inni mają lepiej.

Jeszcze 10 lat temu jak byś z taką wiedzą dostał 3k netto to byś się cieszył, że się udało.

Ja miałem jako programista z 2 letnim stażem w 2009 roku po zmianie pracy 3,5k netto. Cieszyłem się, że mam lekką robotę i że pewne w przyszłości