Wpis z mikrobloga

@damienbudzik: tak, tracisz robotę, cokolwiek i wyjebongo, a nie #!$%@? kredyt na 40 lat, że musisz tyrać, żeby ci do 10 starczyło. potknie ci się noga i jesteś w piździe, zwłaszcza ześ debil i nawet nie weźmiesz gotówkowego, tylko hipoteczny więc nawet w razie czego nie sprzedasz normalnie tego mieszkania XD
@damienbudzik: czyli w skrócie, wolisz się pozbyć oszczędności życia I DO TEGO uwiązać się kredytem na ileśdziesiąt lat, pozostawiając swój los szczęściu? XD

żeby nie brać pod kurek bo wtedy to jest strzał w kolano i jądra jednocześnie


@Ryspolit: nic dodać, nic ująć. imo branie jakiegokolwiek kredytu, nie mając na pokrycie chociaż jego części, to zwykła głupota
czyli w skrócie, wolisz się pozbyć oszczędności życia I DO TEGO uwiązać się kredytem na ileśdziesiąt lat, pozostawiając swój los szczęściu? XD


@Mam_jedno_pytanko: jeśli wezmę kredyt to mam zamiar go spłacić w max 10 lat, nie wiem skąd wziąłeś 'kilkqdziesiat'. A po drugie nie wiem o jakim szczęściu mówisz. Po trzecie jeśli miałbym nie brać kredytu to na swoim byłbym nie wiem kiedy, może za 5-10 lat i to przy mocnym
Może ty zarabiasz 50k miesięcznie i dla ciebie uzbieranie 600k na mieszkanie jest szybkie, ale ja jestem skromnym programistą, który musi się wspomóc kredytem żeby mieć własny kąt.


@damienbudzik: nikt nie pytał
nie odnoszę się do twojego przypadku, nie obchodzisz mnie, odnoszę się do typowego polaka biorącego kredyt w Polsce na swoje mieszkanie. i mój jedyny przekaz to to, że branie kredytu pod kurek w kraju o tak niepewnej sytuacji polityczno-ekonomicznej
tak, tracisz robotę, cokolwiek i wyjebongo, a nie #!$%@? kredyt na 40 lat, że musisz tyrać, żeby ci do 10 starczyło. potknie ci się noga i jesteś w piździe, zwłaszcza ześ debil i nawet nie weźmiesz gotówkowego, tylko hipoteczny więc nawet w razie czego nie sprzedasz normalnie tego mieszkania XD


@Mam_jedno_pytanko: Debilne to jest branie kredytu gotówkowego jak można wziąć dużo tańszy hipoteczny...
Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.
Można
@Mam_jedno_pytanko: A kto Ci powiedział, że Op ładuje całe oszczędności? Kto Ci powiedział, że bierze kredyt pod kurek? Boshe, #!$%@? mnie to wąskie myślenie, że jak ktoś jest kredyciarzem, to od razu jest debilem. Na razie Twoje wypowiedzi są tu najbardziej debilne XD Zwłaszcza wątek o braku możliwości sprzedaży mieszkania z hipoteką - no po prostu XDDD

@damienbudzik: ja czekam. Może inaczej: mnie się nie spieszy, wiec czekam.
@damienbudzik: jak znajdziesz fajne mieszkanie i masz zdolność, a wynajmujesz, to bym brał bez zastanowienia (byleby nie rozsądnie z ratami). Właściwie jak znajdziesz fajne mieszkanie i chcesz je mieć to nie patrzyłbym aż tak na spadki, a na pewno nie nominalne.

Jak szukasz i planujesz zakup dopiero, a masz gdzie mieszkać, to przede wszystkim zainwestuj w jakieś lokaty (mieć chociaż te 8%) na czas szukania. Szukanie może zająć ci więcej niż
@damienbudzik: błagam nie czytaj tego co oni tu pie*dola xDddd banda niepoważnych dzieciaków.

Wiadomo nie jest dobrze na rynku ale wstrzymaj się jeszcze z ostateczna decyzja, myśle ze jesień 2023 będzie lepszym czasem na zakup. Kredyty musza jescsze dojechać obecnych kredytobiorców, niestety musi się stać kilka dramatów żeby było lepiej xd polecam obserwacje analiz banków dostępne na Twitterze plus patrzenie na twarde dane (olx azure wykresy stworzone przez jakiegoś wykopka), wyglada
@damienbudzik: jeżeli chcesz kupić na wtórnym i ci się nie spieszy to ja bym czekał albo próbował większych negocjacji po prostu. Na pierwotnym jeśli to mieskzanie dla Ciebie i jakieś na prawdę Ci się spodoba to bym brał teraz. My wiele miesięcy oglądaliśmy różne mieszkania, na każdym nowym osiedlu było dosłownie kilka które spełnialy nasze minimalne oczekiwania - okna na 2 strony świata, wyższe piętro, normalny układ. Żadne wygórowane oczekiwania, po
@damienbudzik:
Jestem w podobnej sytuacji i generalnie polecam przynajmniej zacząć się rozglądać bo niestety ale dobrych ofert jest jak na lekarstwo i może to zająć sporo czasu. Poza tym w miarę jak będziesz oglądać to zaczną ci się klarować twoje wymagania i będziesz mieć totalnie inne podejście do przeglądania ofert niż na początku.