Wpis z mikrobloga

- w 30 dni nauczą obsługi broni (OBSŁUGI, a nie gdzie jest spust)?


@Grzesiok: Obsługa nieskomplikowanej broni typu strzelanie z kbk (oraz składanie, rozkładanie, konserwacja), rzucanie granatem, strzelanie z prostych granatników to są kwestie godzin nauki, a nie miesięcy. Wiadomo, że dłuższe obycie zwiększ umiejetności, ale żołnierze nie strze;lają codziennie miesiacami.
no i 30 dniowe szkolenie sprawi że będziemy mogli odeprzeć wroga XD


@Schwarzenberger: Nie, będziesz miał podstawy żeby móc Cię wcielić na jakieś mniej odpowiedzialne stanowisko typu kierowca ciężarkówki, obsługa wózka widłowego, stanie na warcie na zapleczu, obieranie ziemniaków albo jeżeli masz coś w głowie to jakieś szkolenie specjalizacyjne. Nikt Cię #!$%@? cymbale po 30 dniach nie będzie brał do Navy Seals.
@prawiedobrze

Jak będzie trzeba to pójdę. Sam zresztą od jakiegoś czasu rozważam wstąpienie

Ale ja cię nie wyślę do wot. Będziesz u mnie elewacje na blokach malował, oczywiście za darmola.
@Schwarzenberger: Nie ma problemu, ja nie mam zamiaru przed nikim uciekać.

to idź spełnij swój obowiązek i zapisz się szybko na to szkolenie - chyba nie będziesz tylko pisał na wykopie jaki to wspaniały pomysł?

Nie wiedziałem, że można się na 90 dni samemu zapisać. Myślałem, że można tylko na roczne. Wykop uczy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@prawiedobrze:

Jak nas najadą to będzie za późno na szkolenia. Na tym polega odstraszanie, żeby nikomu do pustego łba nie przyszło, żeby atakować kraj z 300 k żołnierzami zawodowymi + kilkoma milionami rezerwy


Tu zachodzi tylko pytanie o to jak nauczyliby tych ludzi strzelać? , oraz o system dystrybucji broni w razie W. No chyba, że pójdziemy w model Ukraiński, czyli kałach dla każdego, i "my z synowcem na przedzie i
@wolskiowojnie: czy ty Jarosławie nie dopuszczasz do siebie myśli że ktoś po prostu nie jest patriotą, nie wybierał kraju urodzenia, a nie wybrałby Polski i te wszystkie przysięgi itp to jest dla niego coś tak durnego jak religia? powinno się iść tam z chęci, dla kapuchy na którą wszyscy łożymy w podatkach, a nie z przymusu, jak sobie to racjonalizujesz, że ktoś negatywnie do tego wszystkiego nastawiony będzie przydatny? idealnie jakby