Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem w tym kraju powinien być podatek od posiadania mieszkania któregoś w kolei, np. powyżej 2 jakiś lekki i powyżej 4 już spory. Wynajem kawalerki 30m2 to jakieś chore pieniądze na połowę pensji, gdzie faktyczny czynsz to 300zl-400zl, a płaci się pewnie z 1400. A mieszkania 60m2 są w okolicy 2,5-3k. Niekontrolowani fliperzy to rak na zdrowej tkance organizmu. Kult #!$%@? cwaniactwa gdzie ludzie spłacają ludziom kredyty w ich 20 mieszkaniach a tamci pobrali w czasach taniego kredytu bo tak było dobrze mafii dewelopersko-politycznej
#patodeweloperka #patologiazmiasta #nieruchomosci #mieszkanie
  • 308
  • Odpowiedz
@clas:

Ale jeśli nieposiadanie tego mieszkania skrajnie negatywnie odbija się na jakości życia to niech ten obywatel zmieni swoje życie.

Masz strasznie krótkowzroczne spojrzenie na rzeczywistość i nie wnikam czy celowo nie, ale nie potrafisz odróżnić posiadania lokum, od posiadania zmywarki.
  • Odpowiedz
@fff112: Ile tych mieszkań jest wziętych za gotówkę? Pieniądze nie są nawet tych "inwestorów", to oni żerują na osobach bez kredytu. Druga sprawa, posiadanie nieruchów musi być regulowane przez pańswto w przeciwnym wypadku jeden kapitalista będzie posiadać wszystkie, snowballując swój majątek z rodziny na rodzine itd. Będzie to dobro sprywatyzowane, przez jednego największego kapitalistę. Ludzie będą się rodzić bez prawa do mieszkania własnościowego.
  • Odpowiedz
@clas:


Ale jeśli nieposiadanie tego mieszkania skrajnie negatywnie odbija się na jakości życia to niech ten obywatel zmieni swoje życie.
Masz strasznie krótkowzroczne spojrzenie na rzeczywistość.

@lycaon_pictus: W moim wieku krótkowzroczność jest tylko na recepcie na okulary.
Wiem że zakup mieszkania nie jest prosta sprawa. Wiem ze wynajem też nie. Ale ja (oraz moi znajomi) swoje trudy pokonujemy we własnym zakresie a nie staramy się przerzucić to na innych.
  • Odpowiedz
@fff112: Ile tych mieszkań jest wziętych za gotówkę? Pieniądze nie są nawet tych "inwestorów", to oni żerują na osobach bez kredytu. Druga sprawa, posiadanie nieruchów musi być regulowane przez pańswto w przeciwnym wypadku jeden kapitalista będzie posiadać wszystkie, snowballując swój majątek z rodziny na rodzine itd. Będzie to dobro sprywatyzowane, przez jednego największego kapitalistę. Ludzie będą się rodzić bez prawa do mieszkania własnościowego.


@SowaZ: Państwo nie musi regulować :) Państwo
  • Odpowiedz
@Howard_Roark: No nie jest. Poczytaj ile fundusze inwestycyjne wykupują mieszkań w Warszawie, czasami połowy osiedli. Nie dość, że developer schodzi im przy hurtowych zamówieniach z ceny, to jeszcze później są problemy z uchwałami na osiedlu, bo niektórzy nie maja większości na własnym podwórku.

Jak zobaczysz jaka to skala, to taki flipper z 10 mieszkaniami przy funduszu jest niczym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@interpenetrate: podatek powinien być od każdej nieruchomości. A właściwie od działki na której ona stoi. A uogólniając to od każdego zawłaszczenia/zużycia zasobów naturalnych. Ponieważ są one:
* niezbędne do życia. Ludzie ewoluowali do środowiska w którym ziemia ale też woda czy powietrze jest im potrzebne.
* ograniczone. Nie można ich produkować. Można jedyne zagospodarować to co jest.
* Z tego samego powodu co wyżej mówienie że własność ziemi jest święta jest
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Dlaczego mam płacić jeśli zarobiłem na to swoimi rękami???? Ktoś Ci broni zarobić na swoje mieszkanie? Kup sobie, a czyjąś własność zostaw w spokoju. Typowe socjalistyczno-lewicowe-komunistyczne poglądy.


@fff112: W Polskich warunkach „zarobić na swoje mieszkanie” to zazwyczaj odziedziczenie go lub kupienie za psi #!$%@? 20 lat temu.
  • Odpowiedz
  • 33
@fff112

@interpenetrate: Dlaczego mam płacić jeśli zarobiłem na to swoimi rękami???? Ktoś Ci broni zarobić na swoje mieszkanie? Kup sobie, a czyjąś własność zostaw w spokoju. Typowe socjalistyczno-lewicowe-komunistyczne poglądy.

A jakby #!$%@? bezdomnych na ulicę to byś pierwszy krzyczał żeby państwo coś zrobiło, bo ci znowu na trawnik w nocy nasrali albo ukradli coś z garażu xD. Myślenie was piecze.
  • Odpowiedz
@Assailant: Debile mysla ze ktos bedzie respektowal te ich ogrodzenia, jak nie bedzie co do garnka wlozyc albo sensu nie krasc. Umowa spoleczna mowi, ze mamy respektowac "wlasnosc prywatna", a w zamian daje nam pewne prawa. Jezeli umowa spoleczna nie zapewni tych praw, to nikt nie bedzie respektowal tych ich kresek na mapie.
  • Odpowiedz
  • 1
@interpenetrate a wiesz typie ze ktoś kupił to mieszkanie za dużą kasę a późnej co parę lat (przy wynajmowanym częściej niż normalnie) remontuje też za dużą kasę? Gdyby brał trochę ponad czynsz to by się zwrócilo w 200 lat xD
  • Odpowiedz
@interpenetrate:

Kult #!$%@? cwaniactwa


Kult cwaniactwa bo ludzie zarabiają i inwestują te pieniądze, a ty nie potrafisz dostosować się do panujących warunków. Jedni wyjeżdżają za granicę na kilkanaście lat aby po powrocie zbudować dom/kupić mieszkanie, inni przeprowadzają się w miejsca gdzie mieszkania są tańsze, ale biedny chłopek wykopek jedyne rozwiązanie widzi w nakładaniu kolejnych opłat i danin na rzecz państwa. Siedź w swojej bańce i obwiniaj wszystkich dookoła za twoje życiowe
  • Odpowiedz
@interpenetrate: czyli jestem biedakiem to ci wstrętni bogaci powinni mieć ciężej niż ja biedak bo przecież skoro ja nie mogę mieć kilka chat na wynajem i żyć jak landlord przez moje nieudacznictwo to ktoś kto się dorobił powinien oddać hajs na mój socjal, świetny pomysł.
  • Odpowiedz