Wpis z mikrobloga

Załatwianie z UNIQA naprawiania samochodu po stłuczce to jeden wielki cyrk.

szybki opis w punktach, niżej trochę więcej

- stłuczka, rozbite lusterko
- uniqa twierdzi, że warsztat odezwie się do 2 dni
- odzywa się po 2 tygodniach
- muszę zapłacić za lawetę, mimo naprawy z OC sprawcy, bo uniqa i warsztat to od siebie odpychają
- warsztat ma zlececenie z dwóch systemów
- z jednego anulowali
- i wysłali do drugiego warsztatu XD
- dwa różne warsztaty mają zlecenie na naprawę mojego samochodu.

3 tygodnie temu miałem stłuczkę, a raczej puknięcie lusterkami przy wymijaniu. Skutek? Rozbite lusterko i porysowana szyba boczna. No to muszę zgłosić do ubezpieczenia, ale jest "fajny" system BLS, że zgłaszam do swojego ubezpieczyciela, a on się rozlicza z OC sprawcy, to i tak zrobiłem, zgłosiłem sprawę w UNIQA następnego dnia.
Uniqa odezwała się dość szybko, bo chyba na drugi dzień, oferując różne możliwości naprawy, m.in. gotówka i samodzielna naprawa albo naprawa w ich warsztacie partnerskim. Jako że nie mam czasu ani siły bawić się w szukanie warsztatu, to wziąłem drugą opcję, i warsztat miał się odezwać w ciągu 2 dni roboczych.
I teraz zaczyna się cała przygoda, bo się oczywiście nie odezwał XD Uniqa na infolinii nic nie wie, nic nie mogą zrobić, każą czekać i to samo usłyszałem od chyba 5 czy 6 konsultantów. Ale już dostarczenie samochodu do warsztatu, to warsztat ma podstawić lawetę.
Warsztat odezwał się po 2 tygodniach. I umówili się ze mną na dzisiaj na oględziny samochodu i to wszystkie informacje, jakie dostałem. To byłem przekonany, że to ktoś do mnie przyjedzie, bo przecież nie podali mi nawet adresu swojego. Okazało się, że właśnie na mnie dzisiaj tam czekali. Dodatkowo okazało się, że oni żadnej lawety nie załatwią, i powinna ją podstawić uniqa (ta sama Uniqa, która twierdzi, że to warsztat ma to zrobić).
No to dzwonię do nich kolejny raz, powiedzieli mi, że jedyna laweta, jaką mogą załatwić, będzie z mojego Assistance i będę musiał za nią dopłacić. I tu już mnie wkurzyli, no ale dobra, jakoś przeżyję te kilkadziesiąt złotych dopłaty (o które i tak będę się z nimi wykłócać, żeby zwrócili).
I niby już coś ustalone, w poniedziałek auto na lawetę i 100km do warsztatu, aż tu nagle NIESPODZIANKA. Warsztat do mnie dzwoni, że oni zlecenie na mój samochód dostali z dwóch różnych systemów, a jeden z nich im to właśnie anulował i co ja robię. Ja wielkie pikachu fejs, że nic nie wiem, ale ok, oni sobie wyjaśnią, bo jeden anulował, ale z drugiego systemu zgłoszenia aktualne.
Niedługo potem, dzwoni drugi warsztat XD że wpadło im zlecenie z tego systemu, który anulował zlecenie temu poprzedniemu warsztatowi XD

I sprawa wygląda tak, że UNIQA wysłała zgłoszenie naprawy mojego samochodu przez dwa różne systemy, do dwóch różnych warsztatów, a ja jeszcze muszę zapłacić za dowiezienie im tego samochodu, mimo że cała naprawa ma być z OC sprawcy.

#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #ubezpieczenieoc #uniqa
C.....t - Załatwianie z UNIQA naprawiania samochodu po stłuczce to jeden wielki cyrk....

źródło: comment_1669986318a5f7SPzeQD4Ll3WnfjhdHO.gif

Pobierz
  • 25
ale jest "fajny" system BLS, że zgłaszam do swojego ubezpieczyciela, a on się rozlicza z OC sprawcy, to i tak zrobiłem, zgłosiłem sprawę w UNIQA następnego dnia.


@CytrynowySorbet: Tak niestety się kończy wybierania tylko ceną :)

Uniqa ma obsługę klienta na poziomie polskich urzędników niestety.


@OrzechowyDzem: od czasu połączenia z axa, wcześniej nie było tam aż tak źle.
No to teraz jeszcze mi napisz że wybrałeś Uniqa bo to taka super firma XD


@sayanek: wybrałem na chybił trafił z tych, które były mniej więcej w środku ofert ¯\_(ツ)_/¯ ani najtańsza, ani najdroższa. Chcesz się jeszcze do czegoś #!$%@?ć bez powodu?
@Jestem_Tutaj: @sayanek: no tak. Głupi byłem, teraz przez to cierpię. Będzie nauczka na przyszłość

Ale jest i aktualizacja historii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako że Uniqa stwierdziła, że holować mogą tylko z mojego assistance, to musiałbym dopłacić za część drogi. Dostałem dzisiaj wycenę 320 zł za to xD
Odwołałem to w #!$%@? i jutro zmieniam wszystko na zwrot gotówki po robocie na swój koszt. #!$%@?ę ich,
@CytrynowySorbet: BLS działa tylko przy naprawie auta, całą resztę możesz i powinieneś zgłaszać do firmy sprawcy, czyli wszystko za co Uniqa nie chce zapłacić zgłaszaj do Warty, tylko żebyś przypadkiem nie dostał 2 razy za to samo odszkodowania z 2 firm, bo na to są paragrafy.