Wpis z mikrobloga

Ja mam wrażenie, że żeby zostać rekruterem IT wystarczy mieć skończone 2 klasy podstawówki i posiadać umysł średnio rozgarniętego szympansa albo Wojciecha "Majora" S. od #kononowicz. Najgorsze jest to, że rekruterki nie przestają mnie zaskakiwać swoim idiotyzmem. Tak mam teraz z dosyć popularną firmą od telemedycyny. Szukają seniora od QA. Stawka w miarę akceptowalna, akurat obecna robota przestaje mi odpowiadać - rekrutuję. Dwa tygodnie cisza po czym dostaję tego maila W ŚRODĘ WIECZOREM XD (zadanie jest na czwartek).

Zadanie rekrutacyjne w stylu tych, które dają firmie za damski frajer gotowe kompetencje do tego, aby przekazać know-how firemce. Ty odpowiadasz na pytanie, oni korzystają z tej wiedzy, a ty dostajesz odmułkę - nagminne zwłaszcza na #linkedin.

Zadanie obszerne na kilka godzin roboty, praktycznie pół aplikacji do przemaglowania jeśli chciałoby zrobić się to dobrze. Ni #!$%@?, nie za darmo. Są firmy które za zadania rekrutacyjne płacą, i to jest spoko, a to zdecydowanie należy do tych, które są tak obszerne że wypadałoby. Odpowiadać na pytania na rozmowie z zakresu technicznego mogę, ale w życiu nie zrobiłbym za nich jakiejkolwiek roboty. Oni robią ctrl+c i ctrl+v do TestRaila, i mają to wyskubane za darmo. To są jakieś jaja xD

Ale potem płacz, że w it jest ciężko, ludziom się przewraca w dupach, milionerzy programiści sratatata. Trochę tak, a trochę jak na zdjęciu. Może mi też się poprzewracało w dupie, nie wiem. Za darmo nie zrobię.

Swoją drogą - ciekawe czy ktoś się zmieści w terminie, junior może by w akcie desperacji posiedział pół nocy. Pod warunkiem że pochodzi z Indii.

#it #programista15k #programista25k #qa #tester #inzynierprogramista #hr #rekrutacja #patostreamy
flimbo123 - Ja mam wrażenie, że żeby zostać rekruterem IT wystarczy mieć skończone 2 ...

źródło: comment_1669839244Ojd7KMIplCk9DQi9wF43rf.jpg

Pobierz
  • 7
@flimbo123: Kiedyś tak aplikowałem na stanowisko designera, dali mi zadanie na cały weekend. Spędziłem z 16 godzin nad tym, wysłałem zadowolony, myśląc że nawet jak słabo mi poszło to chociaż dostanę feedback zwrotny co było nie tak, ale od momentu wysłania zadania cisza. xD Generalnie gardzę czymś takim, ani me ani be, ani kukuryku.