Wpis z mikrobloga

pytanko mam na szybko. potracenie piszego wszystko z nim ok ale zlamana reka, ale nie przez uderzenie, tylko upadku na ulicę, to jest wina kierowcy czy to już nie podlega pod winę kierowcy tylko czynniki zewnętrzne., pouczenie policja może na to dać czy mandat, :( były podwyżki taryfikatora i tak słabo


@Xolan: Jeśli jeździsz tak niechlujnie jak piszesz, to powinni zabrać ci prawo jazdy.
@Xolan: potrąciłem pieszego. Rozbił sobie głowę ale całe szczęście nie o maskę tylko o krawężnik. Ufff, nie dostanę nawet punktów karnych!!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chemik_kieszyk: @chemik_kieszyk: @AnkieterPrzegrywu: @Skrobaczka2: @GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: @flex: @pawelczixd: @Nabuchodonozor69: @Noami: @nightrain: "#!$%@?" to znaczy co? Wszyscy piszą, że #!$%@?, a konkretnie co mu grozi?

Rozumiem, że więcej niż mandat i będzie sprawa w sądzie. I co dalej? Sprawy koszty sądowej, jakieś odszkodowanie (czy nie, bo ubezpieczenie pokryje?) i tyle? Czy może wyrok w zawieszeniu albo więzienie (to chyba za spowodowane śmierci albo jakiś
@Xolan jak nie masz małego dziecka, z którym musisz jeździć na rehabilitację (czynnik łagodzący) to już masz zabrane prawko i jak masz farta to 500zl zadośćuczynienia +koszty sądowe. Jak masz pecha to kilka-kilkanaście tysięcy zadośćuczynienia, grzywnę i kilka spraw w Sądzie. Jak potrącony to dobrze rozegra i np. Szedł do roboty lub z to będzie 6mcy siedział na L4 i dostanie od Ciebie kupę kasy.
Z prawkiem się już możesz na jakiś
@mk321: nie będzie więzienia za to, bez przesady, co innego gdyby OP uciekł z miejsca zdarzenia - tu prawdopodobnie spora grzywna i odszkodowanie. No ale sam wpis do KRS nie jest na tyle dużym problemem by się mega przejmować? Dla mnie byłby
@mk321: Żadne #!$%@?, dostanie jakieś zawiasy, może nawiązkę. Być może będzie musiał pokryć część kosztów postępowania. Jak będzie ładnie gadał, to może nawet nie dostanie zakazu prowadzenia pojazdów. Adwokata nie musi mieć, bo ta sprawa to no brainer. Odszkodowanie pójdzie z OC, więc nie jego brocha.
@Xolan: chlopie Ty mówisz, że miałeś kiedyś złamaną rękę i nogę i na Twoje oko nawet bez żadnego RTG nie jest zle, to już samo to mówi jakim ty jesteś głupkiem. Skąd ty możesz wiedzieć jaka kość poszła, czy było przemieszczenie, odpryski itp? Na podstawie rzucenia nieprofesjonalnym okiem oraz doświadczeniu w złamaniu własnej ręki? No ja #!$%@? mam tylko nadzieję że to bait
@mk321: koleżanka za spowodowanie wypadku w którymś ktoś tam ucierpiał dostała zawiasy, koszta chyba poszły z ubezpieczenia ale już nie pamiętam, ale ona łaziła do szpitala do tych ludzi i ich przepraszała i wykazywała się ogólnie wysoka pokorą nie jak op