Wpis z mikrobloga

Mam taką nadzieję, że ostatnia afera z Sii, uświadomi niektórym #programista15k czy #programista25k, że wcale nie są elytą narodu, ale Hindusami Europy (z całym szacunkiem dla Hindusów), a globalne korporacje otwierają biura w Polsce tylko i wyłącznie ze względu na niskie koszty pracy, a nie mityczną jakość kodu.
O tym, że B2B w polskiej odsłonie to nie tylko bezczelne omijanie prawa, i śmierdzi trochę wyzyskiem pracownika, który nie ma żadnych praw i którego można zwolnić w każdym momencie, już nie wspomnę.

#programowanie
  • 83
a globalne korporacje otwierają biura w Polsce tylko i wyłącznie ze względu na niskie koszty pracy, a nie mityczną jakość kodu.


@groman43:
Moim zdaniem jest jeszcze jeden powód - zachód Europy nie potrafi w IT. Poza Szwecją, Wielką Brytanią i może na upartego Finlandią z którymi nie ma kto rywalizować, co masz w Europie? Niemcy wieją #!$%@?, oni dalej siedzą mocno w przemyśle ciężkim i automatyce przemysłowej. Francja podobnie. Hiszpania, Portugalia?
@masaj: @JC97: Pracuje zawodowo jako programista od ponad 13 lat. To więcej niż średnia wieku na tym portalu. Przez ten czas wiele widziałem. Między innymi jak ludzie, którzy nie powinni dotykać klawiatury dla własnego dobra, uważają się za bogów bo nauczyli się JS i pracują jako senior za przeciętną europejską średnią dla jednej z wielu kontraktorni.

@Szpiczaga: Indie
- Jedna z najstarszych cywilizacji na świecie
- Jedne z największych
Tja, ponieważ na zachodzie Europy wszyscy są tacy głupi, tylko my w Polsce tacy mądrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@groman43:
xD tobie się nawet nie chce 3-linijkowego posta przeczytać. Wolisz walić konia do swoich urojonych tez. A wal sobie, przepraszam, że ci przeszkodziłem. Nie wnikam, co cię jara.
P.S. Włochy 60-milionowy kraj nie mają ani jednego studia produkującego wysokobudżetowe gry komputerowe xD. Nawet takie maleństwo jak Dania
@groman43: Ale jak walczyli z Aleksandrem Macedońskim to na karabiny, granaty i drony? Czy może tez używali dzid?

Przecież powszechnie wiadomo ze 2k lat temu w Europę środkowej była dzicz, natomiast południe Europy albo Azja to była proszę Pana kultura, przez duże K!!!!!

Wyczuwam delikatny boool dupy związany z Twoim pochodzeniem…cóż, takie życie XD
Mam taką nadzieję, że ostatnia afera z Sii, uświadomi niektórym #programista15k czy #programista25k, że wcale nie są elytą narodu, ale Hindusami Europy (z całym szacunkiem dla Hindusów), a globalne korporacje otwierają biura w Polsce tylko i wyłącznie ze względu na niskie koszty pracy, a nie mityczną jakość kodu.


@groman43: Ogólnie to bym się zgodził, ale z tym szacunkiem do Hindusów to ty się opamiętaj.
@Flypho Polska jest popularna na zachodzie Europy jeszcze mocno z tego względu, że jest w tej samej strefie czasowej. Jak kiedyś robiłem z hindusami to była masakra, ja przychodzę do pracy i jest godzinne okienko bo za godzinę hindusi wychodzą z pracy xD

Dużo też krajów w rejonie ma własne problemy, Białoruś, Ukraina, Rosja, Turcja, mają dużo własnych problemów i ludzie z krajów zachodnich się nie chcieli tam pchać. Dlatego tyle pracy
Dużo też krajów w rejonie ma własne problemy, Białoruś, Ukraina, Rosja, Turcja, mają dużo własnych problemów i ludzie z krajów zachodnich się nie chcieli tam pchać. Dlatego tyle pracy leci na Polskę.


@Tommy__:
Pewnie masz rację w kwestii zakładania tam filii/biur i zatrudniania bezpośrednio. Natomiast jak patrzę na mieszane zespoły IT w firmach zachodnich, a pracowałem już u Niemca, Duńczyka i Włocha, to w moim mniemaniu jest tam nieproporcjonalnie dużo ludzi
Moim zdaniem jest jeszcze jeden powód - zachód Europy nie potrafi w IT. Poza Szwecją, Wielką Brytanią i może na upartego Finlandią z którymi nie ma kto rywalizować, co masz w Europie? Niemcy wieją #!$%@?, oni dalej siedzą mocno w przemyśle ciężkim i automatyce przemysłowej. Francja podobnie. Hiszpania, Portugalia? xD


@Flypho: Może jeszcze Rumunia.
No nie wiem, jeśli to jest faktycznie kołchoz, który #!$%@? płaci to po 6 miesiącach to widać. Jakby mu nie zależało na dobru pracowników to opuściłby firmę i poszedł gdzieś indziej, a on jednak chciał coś zmienić


@JC97: pracowałem dla Sii i na kase nie narzekałem, to samo moi znajomi, typ był na czwartej linii supportu od 7 lat, nic w życiu nie osiągnął, w komentarzach znajdowali się ludzie którzy mieli
@groman43: Czytając takie wpisy zaczynam myśleć, że może nie powinienem tłumaczyć ludziom jak naprawdę wygląda "praca" w tych straszliwych "kołchozach". Może lepiej, gdyby przeciętny zjadacz chleba nie wiedział, że gdzieś taki leń jak ja zarabia kilka razy więcej od niego za kilka razy mniej roboty?

Więc tak, zgadzam się, jesteśmy biednymi wyzyskiwanymi Hindusami Europy, morderczo wyzyskiwanymi. Już wyłączam tę grę i idę odpisać na maila od janusza oprawcy, w końcu już
@NoMercyIncluded ja najlepiej wspominam jak parę lat temu dostałem pierwszą pracę w IT. Jak na warunki studenckie miałem świetne wynagrodzenie, elastyczne godziny, biuro w centrum miasta. Od znajomej, która robiła jako kelnerka usłyszałem "was się nazywa korposmieciami bo tak w memach widziałam, ja bym nie chciała być korposmieciem"

Od dziewczyny, która wiecznie narzekała, że Janusz nie płaci jej na czas, ma niespodziewane nadgodziny i zarabia sporo mniej niż ja xD. Bo na