Wpis z mikrobloga

Mam taką nadzieję, że ostatnia afera z Sii, uświadomi niektórym #programista15k czy #programista25k, że wcale nie są elytą narodu, ale Hindusami Europy (z całym szacunkiem dla Hindusów), a globalne korporacje otwierają biura w Polsce tylko i wyłącznie ze względu na niskie koszty pracy, a nie mityczną jakość kodu.
O tym, że B2B w polskiej odsłonie to nie tylko bezczelne omijanie prawa, i śmierdzi trochę wyzyskiem pracownika, który nie ma żadnych praw i którego można zwolnić w każdym momencie, już nie wspomnę.

#programowanie
  • 83
O tym, że B2B w polskiej odsłonie to nie tylko bezczelne omijanie prawa, i śmierdzi trochę wyzyskiem pracownika, który nie ma żadnych praw i którego można zwolnić w każdym momencie, już nie wspomnę.


@groman43: Nie masz żadnego pojęcia o kontraktach B2B
@groman43: b2b omijaniem prawa hahahaha rząd specjalnie pod it przygotowuje opodatkowanie b2b żeby biznes się kręcił a ten mówi że to omijanie prawa. Takie rzeczy tylko na wykopie. Ja tam się cieszę że jestem, jak to nazwałeś - "Hindusem Europy" za 20 netto miesięcznie niż być dumnym wykopkiem mieszkającym z rodzicami i plujacym na korporacje
@groman43: dodam jeszcze że takie jak takie socjalistyczne poglądy zdominują kiedyś Polskę to będzie koniec dynamicznego rozwoju tego kraju,notory jedyne co produkuje to półprodukty na eksport xd ludzie z it.sobie poradzą na luzie, a komuniści będą gnić w tym kraju
O tym, że B2B w polskiej odsłonie to nie tylko bezczelne omijanie prawa, i śmierdzi trochę wyzyskiem pracownika, który nie ma żadnych praw i którego można zwolnić w każdym momencie, już nie wspomnę.


@groman43: xD

Zajebiście wyzyskiwani pracownicy IT płacący jakieś groszowe 15-18% podatku zamiast ponad 50% jak frajerzy na umowach o pracę. Chciałbym taki wyzysk.

którego można zwolnić w każdym momencie, już nie wspomnę


Bezrobocie to jest to czego IT
W Polsce jest gigantyczne opodatkowanie pracy? XD Nie rozumiem czemu ludzie ciągle emigrują do Europy Zachodniej czy Skandynawii skoro tam to są dopiero podatki


@Wurmloch: Programiści masowo emigrują? Wiadomo, że jak masz pracować za minimalną w Polsce, a za minimalną w Szwecji, to lepiej emigrować, ale im wyższe stanowisko, tym zachód wydaje się mniej zachęcający.
@Herubin: no nie przasadzaj z tymi 15-18%. Powiedzmy 12% dochodowego + 9% zdrowotnej + 2k ZUSu. Chyba że ja jeszcze słaby jestem w omijanie prawa i wyzyskiwanie siebie to się podziel wiedzą.
którego można zwolnić w każdym momencie


@groman43: ta i w każdym momencie zatrudnic drugiego, ktory z dnia na dzien przejmie obowiazki, IT to nie jest branża jak każda inna, czy Ci sie to podoba czy nie
@roonie: 8.5%/12% (w zależności od zakresu pracy) ryczałtu + ryczałtowy NFZ (531) i ryczałowy ZUS (1124). To dobra wychodzi 22% dla informatyka 15k. Trochę więcej niż napisałem choć wciąż grosze 55.5% podatków jakie taki wykopowy informatyk zapłaciłby przy UOP.