Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich.

Mam prośbę o #wykopefekt, ponieważ trafiłem na ciężki przypadek jeżeli chodzi o sprzedawcę w internecie a po sprawdzeniu opinii - widzę że przeprawa będzie ciężka... Może i ten post pomoże w mojej sprawie, ale przede wszystkim chciałbym przestrzec przed tym sprzedawcą innych użytkowników.

Zaczęło się od tego, że chciałem zamówić mojej mamie dobrego laptopa do pracy - moja mama jest kadrową w naszej rodzinnej firmie, dużo pracuje przy komputerze a stary lapek już zaczął odmawiać posłuszeństwa.
Zdecydowałem się konkretnie na ten model:
https://allegro.pl/oferta/gracz-lenovo-legion-y530-i5-8gb-gtx1050-256ssd-w10-12429211018?utm_source=notification&utm_medium=buyerPayment&utm_campaign=657e4170-f6c1-4b49-b7a5-c7a84ec7da52

Następnego dnia dostałem telefon od sprzedawcy z propozycją wysyłki nieco mocniejszego egzemplarza MSI w tej samej cenie.
Ok, wiem, jestem debilem że nie wykryłem tu haczyka, ale w sumie - co złego mogło się stać?

No właśnie stało się...
Laptop przyszedł nie dość że z pozrywanymi plombami, to jeszcze uszkodzony.
25% ekranu nie działa, ten fabrycznie nowy laptop miał już zalogowanego użytkownika przy pierwszym uruchomieniu oraz przy otwieraniu pokrywy ekranu coś trzeszczy - https://streamable.com/nle9vq

Niestety z racji tego, że prowadzimy firmę a sprzęt miał służyć do pracy - zakup został dokonany na firmę, a po opiniach w Google Maps widzę, że facet zrobił sobie z ruchania klientów biorących towar na fakturę dodatkowy biznes.

Przede wszystkim przestrzegam przed tym sprzedawcą, ale jeśli ktoś wie jak najlepiej się za to zabrać - czekam na wszelkie cenne podpowiedzi.
Póki co rozpocząłem dyskusje na Allegro i czekam, ale gościu w ogóle nie odbiera telefonu.

Sądząc po opiniach na Google to facet jest biegły we wszystkich mykach, haczykach itp.

Wołam też @allegro_pl bo uważam, że ludzie z taką kartoteką tylko szkodzą Waszej platformie.

Dane sklepu:

PROGRES SP. Z O.O., BYTOM

NIP: 6263031159

SKŁADOWA 2 / SIEMIANOWICKA 98
41-902 BYTOM

ROMANIAK JERZY

#allegro #olx #laptopy #elektronika #zakupy #internet #oszukujo #poradyprawne #kichochpyta #januszebiznesu #januszeallegro #wykopefekt #pomocy
poteznypolak - Witam wszystkich.

Mam prośbę o #wykopefekt, ponieważ trafiłem na ci...

źródło: comment_1669281787txYxrceWlXIiotGQm5iszK.jpg

Pobierz
  • 70
@ksiak: do pracy, głównie robota na programach do kadrowości, excel, komunikatory firmowe wewnętrzene, bo mama robi kadry dla 3 różnych firm, email itp
zdecydowałem się na legiona, bo sam mam i w sumie jest spoko, dużo portów USB za ekranem, nie wiem co mi strzeliło do głowy, aby zgodzić się na propozycję tego janusza na inny model, jakiś impuls... ¯\_(ツ)_/¯
@potezny_polak: ale ja nie pytam do czego Twoja mama go będzie używać tylko do czego Ty używasz swojego.
Jak pisałem wyżej, ja bym w życiu do pracy nie wybrał laptopa który nie należy jednego z tej trójki powyżej które wymieniłem. No jeszcze jest Dell Precision ale to już jest specyficzny sprzęt.
Facet wrzucił taką kopiuj-wklejkę:

W związku z profesjonalnym charakterem działalności, od przedsiębiorców wymaga się należytej staranności w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.

Zgodnie z kodeksem cywilnym, m. in 355 k.c. od Należytą staranność dłużnika w zakresie prowadzonej przez niego działalności gospodarczej określa się przy uwzględnieniu zawodowego charakteru tej działalności.

Od profesjonalisty wymagamy po prostu więcej niż od osoby, która się tym zawodowo nie zajmuje. Warto tu przytoczyć znaną zasadę prawną "nieznajomość prawa szkodzi"
mamie dobrego laptopa do pracy

lenovo legion

@potezny_polak: poważnie?


@ddiazepam: ale to jest bardzo dobry wybor. Ładne matryce, mocne procki, wymienny ram, niezle wykonanie. Gdybym mial kupowac dla siebie komputer to legion bylby w czolowce mimo iz WOGÓLE nie gram.

Porównywałem ostatnio Lenovo IdeaPad i IdeaPad gaming i to są zupełnie dwa różne kompy. Zwykłego ideapada nie wzialbym za pół ceny. Wykonanie tragedia, podzespoly takie sobie, klawiatura śmieć a wersja
ale to jest bardzo dobry wybor.


@MercedesBenizPolska: nie nie jest do tego zastosowania.

mocne procki, wymienny ram, niezle wykonanie.


@MercedesBenizPolska: to samo masz w Latitude, Elitebook, ThinkPad i wykonanie jest lepsze bo czasami mają certyfikaty FIPS których nie znajdziesz w przypadku Legiona, nie ten segment.

Gdybym mial kupowac dla siebie komputer to legion bylby w czolowce mimo iz WOGÓLE nie gram.


@MercedesBenizPolska: to po co chciałbyś przepłacać za laptopa
@ksiak: od 13 lat używam thinkpadów, wiem czym to się je. Tylko problem jest taki że dobrego legiona kupisz za 5 a konkurencje thinkpada w tym rozmiarze za 8-16k.

Tak, wiem, uzywane, tez z takich korzystam, ale dlatego ze wrazie czego sam robie naprawie. Na firme dla nieogarnietej osoby wolalbym nowy z gwarancja
Tylko problem jest taki że dobrego legiona kupisz za 5 a konkurencje thinkpada w tym rozmiarze za 8-16k.


@MercedesBenizPolska: no raczej nie, można kupić Latitude za 3k w podobnych parametrach (bez takiej karty) zerknij sobie na allegro.

Na firme dla nieogarnietej osoby wolalbym nowy z gwarancja


@MercedesBenizPolska: no i błąd. Można kupić używanego Della z gwarancją producenta, trzeba ją potem przepisać a do tego celu musisz znać dane poprzedniego właściciela