Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich.

Mam prośbę o #wykopefekt, ponieważ trafiłem na ciężki przypadek jeżeli chodzi o sprzedawcę w internecie a po sprawdzeniu opinii - widzę że przeprawa będzie ciężka... Może i ten post pomoże w mojej sprawie, ale przede wszystkim chciałbym przestrzec przed tym sprzedawcą innych użytkowników.

Zaczęło się od tego, że chciałem zamówić mojej mamie dobrego laptopa do pracy - moja mama jest kadrową w naszej rodzinnej firmie, dużo pracuje przy komputerze a stary lapek już zaczął odmawiać posłuszeństwa.
Zdecydowałem się konkretnie na ten model:
https://allegro.pl/oferta/gracz-lenovo-legion-y530-i5-8gb-gtx1050-256ssd-w10-12429211018?utm_source=notification&utm_medium=buyerPayment&utm_campaign=657e4170-f6c1-4b49-b7a5-c7a84ec7da52

Następnego dnia dostałem telefon od sprzedawcy z propozycją wysyłki nieco mocniejszego egzemplarza MSI w tej samej cenie.
Ok, wiem, jestem debilem że nie wykryłem tu haczyka, ale w sumie - co złego mogło się stać?

No właśnie stało się...
Laptop przyszedł nie dość że z pozrywanymi plombami, to jeszcze uszkodzony.
25% ekranu nie działa, ten fabrycznie nowy laptop miał już zalogowanego użytkownika przy pierwszym uruchomieniu oraz przy otwieraniu pokrywy ekranu coś trzeszczy - https://streamable.com/nle9vq

Niestety z racji tego, że prowadzimy firmę a sprzęt miał służyć do pracy - zakup został dokonany na firmę, a po opiniach w Google Maps widzę, że facet zrobił sobie z ruchania klientów biorących towar na fakturę dodatkowy biznes.

Przede wszystkim przestrzegam przed tym sprzedawcą, ale jeśli ktoś wie jak najlepiej się za to zabrać - czekam na wszelkie cenne podpowiedzi.
Póki co rozpocząłem dyskusje na Allegro i czekam, ale gościu w ogóle nie odbiera telefonu.

Sądząc po opiniach na Google to facet jest biegły we wszystkich mykach, haczykach itp.

Wołam też @allegro_pl bo uważam, że ludzie z taką kartoteką tylko szkodzą Waszej platformie.

Dane sklepu:

PROGRES SP. Z O.O., BYTOM

NIP: 6263031159

SKŁADOWA 2 / SIEMIANOWICKA 98
41-902 BYTOM

ROMANIAK JERZY

#allegro #olx #laptopy #elektronika #zakupy #internet #oszukujo #poradyprawne #kichochpyta #januszebiznesu #januszeallegro #wykopefekt #pomocy
Pobierz poteznypolak - Witam wszystkich.

Mam prośbę o #wykopefekt, ponieważ trafiłem na ci...
źródło: comment_1669281787txYxrceWlXIiotGQm5iszK.jpg
  • 70
@elemenTH: ale wziąłem Legiona dlatego, że sam go używam od kilku lat i uważam że jest mega spoko, fakt że mój ma mocniejsze parametry, ale wydaje mi się że do programów z których korzysta moja mama takie parametry wystarczą, ja #!$%@?, nie każdy kupuje wymaxowany sprzęt, bo nie każdy ma takie potrzeby xD
Sam lapek jest mega praktyczny, zwłaszcza ilość gniazd USB, przy naszej specyfice pracy akurat takie szczegóły mają duże
ja #!$%@?, nie każdy kupuje wymaxowany sprzęt, bo nie każdy ma takie potrzeby


@potezny_polak: nie chodzi o wymaksowany sprzęt tylko o to, że kupujesz starego kapcia nie produkowanego X lat, dawno wycofanego na starych podzespołach w cenie nowego. Na co liczyłeś? Jesteś tak samo głupi jak Ci co nabierają się na slogan "towar pochodzi z nadwyżek producenta". No sorry chłopie ale taka prawda.
@elemenTH: nie no, absolutnie nie przeczę temu, że dałem się zrobić w konia jak amator ( ͡° ͜ʖ ͡°)
stało się i koniec, gryzie mnie tylko to, że zazwyczaj byłem dużo bardziej czujny na takie sprawy, gdzieś czuwanie na chwilkę mi się wyłączyło.
@potezny_polak: Wołaj jak sprawa się rozwinie

A te #!$%@? panów wyżej to w ogóle zignoruj. Dziwne ze nikt nie kazał tobie jeszcze mamie linuxa instalować xD

Piszesz ze jesteś zadowolony z lapka a ci tobie piszą że twój łapek to gówno, wykop będzie wykopem
@virusriddle: niee, zamówiłem Lenovo z i5 i dyskiem ssd 256gb, sprzedawca mi w tej samej cenie zaproponował MSI z i7 i dyskiem 1gb hdd + 256gb ssd, a ja głupi się zgodziłem.
natomiast stan tego laptopa MSI znacznie odbiega od tego, do zostało mi obiecane, zwłaszcza że po prostu jest uszkodzony i jest to perfidna używka
@virusriddle : nie no, sprawa wygląda tak, że w formularzu zwrotu zawarłem informację, że zgodziłem się na zamianę na inny model, natomiast nie w takim stanie jakim jest.
pomimo tego jak działa sprzedający chcę załatwić sprawę uczciwie, bo uważam że racja leży tak czy inaczej po mojej stronie, zobaczymy co powie na to Allegro, ale same opinie o tym sklepie w internecie są dość wymowne, z tego co widzę to ten proceder
@dizzydom: hehe facet jeszcze dzisiaj rano proponował wymianę, twierdząc że laptop jest zgodny z opisem, ale oni jeszcze są tacy dobrzy, że sami windowsa instalują i przygotowują laptopa do użytku xD
a teraz jak laptop przyszedł zarzuca mi, że to ja go uszkodziłem i proponuje mi naprawę go na mój koszt lub odesłanie w stanie takim jakim jest xD
Oczywiście ta wiadomość poszła tylko mailem, poza Allegro.

@allegro_pl może pomożecie? bo
@potezny_polak: Wystaw negatywa. Ciekawe czy zaproponuje polubowne rozwiązanie z zamian za usunięcie komentarza. Ale skoro opracował już cały zestaw podkładek i paragrafów to chyba raczej sprawa dla policji i skarbówki.
@dizzydom: no nic, dlatego postawiłem gościowi sprawę jasno - zwrot kasy z tytułu rękojmi i niech się buja, wydaje mi się, że już nie ma co z typem dyskutować, bo ma opracowane wszelkie ścieżki aby gdzieś złapać haczyk i zastraszać, typowo przemyślany proceder, który jak widać po opiniach sklepu jest uskuteczniany przez lata... ¯\_(ツ)_/¯