Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich.

Mam prośbę o #wykopefekt, ponieważ trafiłem na ciężki przypadek jeżeli chodzi o sprzedawcę w internecie a po sprawdzeniu opinii - widzę że przeprawa będzie ciężka... Może i ten post pomoże w mojej sprawie, ale przede wszystkim chciałbym przestrzec przed tym sprzedawcą innych użytkowników.

Zaczęło się od tego, że chciałem zamówić mojej mamie dobrego laptopa do pracy - moja mama jest kadrową w naszej rodzinnej firmie, dużo pracuje przy komputerze a stary lapek już zaczął odmawiać posłuszeństwa.
Zdecydowałem się konkretnie na ten model:
https://allegro.pl/oferta/gracz-lenovo-legion-y530-i5-8gb-gtx1050-256ssd-w10-12429211018?utm_source=notification&utm_medium=buyerPayment&utm_campaign=657e4170-f6c1-4b49-b7a5-c7a84ec7da52

Następnego dnia dostałem telefon od sprzedawcy z propozycją wysyłki nieco mocniejszego egzemplarza MSI w tej samej cenie.
Ok, wiem, jestem debilem że nie wykryłem tu haczyka, ale w sumie - co złego mogło się stać?

No właśnie stało się...
Laptop przyszedł nie dość że z pozrywanymi plombami, to jeszcze uszkodzony.
25% ekranu nie działa, ten fabrycznie nowy laptop miał już zalogowanego użytkownika przy pierwszym uruchomieniu oraz przy otwieraniu pokrywy ekranu coś trzeszczy - https://streamable.com/nle9vq

Niestety z racji tego, że prowadzimy firmę a sprzęt miał służyć do pracy - zakup został dokonany na firmę, a po opiniach w Google Maps widzę, że facet zrobił sobie z ruchania klientów biorących towar na fakturę dodatkowy biznes.

Przede wszystkim przestrzegam przed tym sprzedawcą, ale jeśli ktoś wie jak najlepiej się za to zabrać - czekam na wszelkie cenne podpowiedzi.
Póki co rozpocząłem dyskusje na Allegro i czekam, ale gościu w ogóle nie odbiera telefonu.

Sądząc po opiniach na Google to facet jest biegły we wszystkich mykach, haczykach itp.

Wołam też @allegro_pl bo uważam, że ludzie z taką kartoteką tylko szkodzą Waszej platformie.

Dane sklepu:

PROGRES SP. Z O.O., BYTOM

NIP: 6263031159

SKŁADOWA 2 / SIEMIANOWICKA 98
41-902 BYTOM

ROMANIAK JERZY

#allegro #olx #laptopy #elektronika #zakupy #internet #oszukujo #poradyprawne #kichochpyta #januszebiznesu #januszeallegro #wykopefekt #pomocy
Pobierz
źródło: comment_1669281787txYxrceWlXIiotGQm5iszK.jpg
  • 70
@ksiak: powiem szczerze ze szukalem ostatnio dla siebie czegoś, dell bardzo nie znam ale mi strasznie ich klawiatury nie podchodza, mialem jakis czas temu precision. HP tyle o ile, przynajmniej klawiatura jest ok. Thinkpadow caly czas uzywalem i w nich w miare na biezaco jestem. Co bym nie szukał, co bym nie kombinował to kończyło sie na tym że żeby faktycznie coś dobrego pod siebie kupić to 13-18k, gdzie legion za
Co bym nie szukał, co bym nie kombinował to kończyło sie na tym że żeby faktycznie coś dobrego pod siebie kupić to 13-18k, gdzie legion za 4,5k ma wszystko to samo, a ideapad pro jeszcze tysiac taniej.


@MercedesBenizPolska: bo w Precision/Latitude/EliteBook/ThinkPad płacisz głównie za gwarancję i jakość wykonania obudowy itp. Gwarancję masz 3 lata, bardzo często NBD często jest nawet on-site. Tego nie masz w zwykłych laptopach konsumenckich. Dodatkowo gwarancję możesz
@PanHagrid: nie pyknie, przed wysyłką prosił o potwierdzenie, że zakup jest w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą, od razu po zakupie wysyła takiego oto maila:

Dzień dobry


Kupili u nas państwo dnia 17.11.2022 16:19 1x: GRACZ Lenovo Legion Y530 i5 8GB GTX1050 256SSD W10 (12429211018)

oraz wybrano fakturę VAT. Prosimy o potwierdzenie czy zakup jest bezpośrednio związany z prowadzoną przez Państwa działalnością gospodarcza i/lub ma charakter zawodowy. Prosimy o odpowiedź TAK
@potezny_polak: #!$%@?, ja nie chcę byc tym wykopkiem który bełkocze że sam sobie zaszkodziłeś, no ale nigga please. Komentarze sprzedającego, dziwne maile, przystanie na propozycje innego niż w aukcji. Ile oszczędności tu było względem jakiejś sieciowki z elektroniką?
Cisnij allegro że wysłał inny, chyba że na to też przystaleś w mailu xd
@Dziki_czoug: nie no, zdaję sobie sprawę jaki błąd popełniłem, zwłaszcza że jestem na punkcie takich januszy przewrażliwiony, tym bardziej załamuje ręce na samą myśl, że dałem się zrobić w bambuko jak dzieciak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Prowadząc firmę w Polsce i współpracując z polakami to że ktoś chcę cię zrobić w chooya jest normą.

nie mniej jednak w życiu bym się nie spodziewał, że ktoś aż tak
@potezny_polak: serio mamie do pracy zamówiłeś Legiona z procesorem sprzed 4 lat? Jak już Ci się uda odzyskać kasę to dobrze wykonany, tańszy i wydajniejszy w pracy będzie IdeaPad 3 15ALC6 z Ryzenem 5 5500U albo jak koniecznie nie lubisz AMD to 15ITL6 z dużo nowszą i5-1135G7. I kup go w normalnym sklepie, a nie w jakimś januszeksie, bo jak widzisz "Produkt nowy pochodzący z wyprzedaży producenta i nadwyżek magazynowych", to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ksiak: no i co kurna ostatnio patrzyłem właśnie takie biurowe, to jest gnój straszny do 5k masz same procki na korbę że byle multimedialny to żre na śniadanie, lutowane ramy i gdyby nie nieco lepsza gwarancja, to człowiek by myślał że to wał.
@PepeXD: oj nie wpadłem na to aby sprawdzić oryginalność systemu, a towar już poleciał do paczkomatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

teraz sprzedawca próbuję mi wcisnąć innego lapka, ale nie dam się w konia zrobić drugi raz.
@potezny_polak: błąd popełnia każdy kto jest #!$%@? cebulakiem. Jest tyle kompów w sklepach w dobrych cenach, w normalnych sklepach nadające się do pracy i zamiast tego zdecydowałeś się w pierwszym rzucie na starego kapcia wierząc, że będzie nowy chociaż go nie produkują już ze 4 czy 5 lat. #!$%@? za 3tys byś miał jakiegoś nowego lapka na ryzenie, bardziej wydajnego i po prostu nowego, pewnego, z gwarancją i ze sklepu.