Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
  • Odpowiedz
@void_0:
Chłop wiedział że może być powołany albo dostał papierek do wykonywania zawodu w czipsach i nie wie o co kamen.

Od dawna (kwiecień 2022) wraz z wejsciem ustawy do 2035 grudnia, będą odbywały się ćwiczenia rezerwy, ludzie zostają na nie powołani i Ci którzy nie są w rezerwie ale podlegają pod MON czyli służba zdrowia.
Nie wiem czy to szok i zaskoczenie dla wykopków ale lekarze, ratole i pielęgniarki pod nie podlegają i wiedzą o tym chyba że robili studia w koziej wólce.
Nikt nie będzie powoływał anona wykopka co ma kredyt na
  • Odpowiedz
@wiesniakjpg: w nie-postsowieckim stylu zaczyna się zawsze od psychologii człowieka. Wartościowe wojsko poborowe tworzą ludzie o odpowiednim morale. A człowiek, który ma poczucie krzywdy i uważa, że do wojska wzięli go w ramach kary (jak do więzienia), który cały czas się boi, nie ma poczucia bezpieczeństwa ani minimum komfortu, który jest gnębiony i ośmieszany, a na dodatek to wszystko przeżywa w ciszy sam - to jest psychologiczny wrak, a
  • Odpowiedz
W przymusowej służbie fala była, jest i będzie bo tam poborowy nie może rzucić papierami i poszukać nowej pracy. Musi odsiedzieć rok, jak w więzieniu i nie może uciec i musi się godzić na dręczenie, bo nie ma wyjścia. Ten fakt generuje falę.


@sildenafil: W przymusowej fala była, bo zasadnicza służba wojskowa była przede wszystkim elementem gnojenia społeczeństwa przez komunistyczną władzę. Były nawet specjalne jednostki dla opozycjonistów czy księży, gdzie
  • Odpowiedz
@wiesniakjpg posługiwania się bronią xdddd, serio w to wierzysz, dostaniesz do wystrzelenia pięć kul przed dwa lata, to tak z 5 razy mniej ile w weekend wystrzela 7 letnie dziecko z Teksasu.

Większość ludzi nie da sobie rady pod presją, więc z zarządzaniem kryzysem też będzie srednio.

Ale większość ludzi ma już w dupie ten kraj, więc co po przymusowym pobycie w wojsku, w którym mogli robić coś innego, to siedza
  • Odpowiedz
@rosikk1: Ja wiem jak wygląda obecnie posługiwanie się bronią na zasadniczej xD
Mówię tutaj o normalnym "zmodernizowanym poborze", tu nie chodzi o to żeby nauczyć się strzelać, ba sam byłem zawodowym i #!$%@? nauczyłem się strzelać, te strzelanie to jest najmniej ważne, niżeli taktyka i obchodzenie się z samą bronią, ale to inny temat.
A to że ludzie mają w dupie kraj jako ludzi to już tylko świadczy o nich,
  • Odpowiedz
@NeonTurtle: nie takie baity wykop łykam to myślałem, że to znowu jakiś bajcik, ale nieźle spreparowany. Pamiętam, że w marcu/kwietniu też były informacje o wezwaniach na szkolenia, ale rezerwistów czynnych a nie jak w tym przypadku pasywnych. Może się ktoś jebnął w komisji i zamiast do czynnych to wysłali do pasywnych rezerwistów? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
opis dotyczy wojska poborowego także współczesnego - tam gdzie ono istnieje. Przykładowo Tajlandia albo Rosja, ale także Finlandia czy w kwestii finansowej: Łotwa.

@sildenafil aha, czyli ściągasz problemu z innych krajów na nasze podwórko. Dobrze musisz mieć poronione w głowie. Nie męczy cię bycie toksycznym człowiekiem czy lubisz męczyć głowę urojeniami?
  • Odpowiedz
@void_0:
@59b862cef4:
I nadal to robią, żadna nowość, a robi się to falami i odpowiednimi centrami wokół których mają się odbyć ćwiczenia.

Zostaliście powołani z racji na wykonywany zawód i przydział mobilizacyjny,
pan lekarz powinien o tym wiedzieć, to nie jest żadna nowość, było to już wcześniej, a drugi pan nie wiem jaki zawód wykonuje, zostanie wysłany na badania psychologiczne i tyle, zawali i koniec po ćwiczeniach xD.
  • Odpowiedz
czy Tobie się wydaje, że oficerowie i podoficerowie w wieku +/- 30 lat mają w głowach to samo, co ich poprzednicy w 1990?


@kilemile: Ale ja nie twierdzę, że za falę odpowiadać będą oficerowie. Za falę będą odpowiadać współ-poborowi. Na zasadzie tego samego mechanizmu, co w szkole: są gnębieni i są gnębiący. Nauczycielom nie chce się rozwiązywać tego problemu, więc tym bardziej nie będzie chciało się tego robić wojskowym.

zjawiska jak fala są przeciwskuteczne w kontekście wykształcenia zdolności obronnych
  • Odpowiedz