Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
  • Odpowiedz
@TomaszWKS:
Nasuwa się jedno pytanie, jak zapanujesz nad bandą chłopów nasączonych testosteronem inaczej niż dyscypliną? Będziesz rzucać cukierki jak dzieciakom? Niestety albo stety pewne metody są od lat w wojsku niezmienne, i mają pewne uargumentowanie.
  • Odpowiedz
Nasuwa się jedno pytanie, jak zapanujesz nad bandą chłopów nasączonych testosteronem inaczej niż dyscypliną? Będziesz rzucać cukierki jak dzieciakom? Niestety albo stety pewne metody są od lat w wojsku niezmienne, i mają pewne uargumentowanie.


@wiesniakjpg: Ty w ogóle wiesz co to jest fala?
  • Odpowiedz
@TomaszWKS: niestety żadna nowość. Samobójstwa po odbyciu przymusowej służby to nic nowego, w Polsce tylko w 1999 roku 44 rekrutów popełniło samobójstwo podczas trwania służby. Ilu zrobiło to potem? Nie wiadomo. Przymusowy pobór i jego zasady, nawet nie fala, a brak prywatności, mieszkanie z innymi ludźmi, zmuszanie do uległości - to są wszystko desktrukcyjne dla wielu umysłów czynniki. Nie bez powodu te same cechy posiada pobyt w w więzieniu.

Niestety
  • Odpowiedz
@TomaszWKS: Nie wiem, byłem 5 lat w Legii Cudzoziemskiej i nic takiego nie miało miejsca, natomiast miało miejsce karanie ludzi którzy coś #!$%@? albo przez nich coś się #!$%@?ło, wtedy płaciła za to cała grupa różnymi metodami, to dla mnie jest fala, nikt za darmo sięw wojsku nad nikim nie znęca.
  • Odpowiedz
@sildenafil:
Świat nie jest sprawiedliwy i nie da się tak zrobić aktualnie żeby wszystkim było cacy, do funkcjonowania w społeczeństwa potrzeba poświęceń, jakgdyby to by nie brzmiało bez uczuciowo, zawsze będą miały miejsca takie rzeczy, czy to w szkole czy to w wojsku, czy gdziekolwiek.
  • Odpowiedz
@moskal888:

Szkoła też jest przymusowa, rozumiem, że upokarza?

Tutaj bardziej szkołę z internatem musiałbyś zastosować. Ale dzieci zastąp sobie dorosłymi facetami, którzy muszą słuchać niewiele starszych od siebie innych facetów odnośnie tego kiedy mają wstać, kiedy mają iść spać i kiedy mają się myć. Dla mnie to jednak trochę upokarzające.
  • Odpowiedz
@sildenafil:
xD No jest upokarzające, a jak chcesz zaprowadzić dyscyplinę i porządek w takim miejscu? Pozwolić na dowolne zachowanie przy użytkowaniu np. broni to jest proszenie się o katastrofę, ale Ty tego nie potrafisz zrozumieć, motywacja w takim miejscu to jest fikcja.
  • Odpowiedz
Nasuwa się jedno pytanie, jak zapanujesz nad bandą chłopów nasączonych testosteronem inaczej niż dyscypliną?


@wiesniakjpg: Ty nazywasz dyscypliną znęcanie się starszych poborowych nad młodszymi poborowymi? Ciekawą masz interpretację słowa dyscyplina.
  • Odpowiedz
Nie wiem kiedy mezczyzni zamienili sie w kobiety i meskie zajecia ich przerazaja :D takiej feminizacji mezczyzn jak u nas w kraju to chyba nie ma nigdzie.


@little_muffin: to chyba dobrze? Wszyscy są przecież równi i stają się równi wobec standardów, możliwości i oczekiwań, jak to w cywilizowanym świecie powinno być. Mężczyźni się feminizują i stają bardziej emocjonalni, a kobiety maskulinizują i stają się silniejsze i bardziej niezależne. Nikt nie
  • Odpowiedz
@wiesniakjpg: Nigdy nie słyszałem w swoim towarzystwie (a mam znajomych z różnymi profesjami i w różnym wieku, również lekarzy), aby kogoś brali na ćwiczenia z rezerwy pasywnej. Zgodnie z nowelizacją wychodzi na to, że tych pasywnych też będą brali i chyba zaczynają (w sumie te rozróżnienie na pasywnych i aktywnych istnieje dopiero po wprowadzeniu tejże ustawy) https://www.prawo.pl/samorzad/rezerwa-aktywna-i-pasywna-powolanie-rezerwisty-na-cwiczenia,515091.html
  • Odpowiedz
@sildenafil: Trochę jak praca na początek dla większości. Niektórzy w macu np muszą słuchać młodszych. Myślę, że mogło być gorzej. W sumie jedyne do czego bym się przyczepił w tym pomyśle, to to, że powinien obejmować też kobiety. Nawet jeśli na innej zasadzie, jakieś łączności, podstawy medycyny itp itd.
  • Odpowiedz
@sildenafil:
Jedna rzecz : Bez reguł, zasad, dyscypliny takie instytucje nie działają, i to musi być wprowadzone w jakimś stopniu, czy to w wojsku, szkołach itp. Bez tego jestchaos i brak organizacji, ale to chyba oczywiste?

W obecnym wojsku nikt nikogo nie gnębi, najczęściej takie osoby które nie chcą się przystosować do warunków panujących i reguł, albo sabotują na rzecz własnego widzimisię, inny przypadek to osobny niestabilne emocjonalnie - i
  • Odpowiedz