Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
  • Odpowiedz
@Fidel1: sa niestety pewne sprawy w ramach spoleczenstwa do ktorych przymuszac trzeba bo nie sa za specjalnie mile ale daja mozliwosc funkcjonowana tegoz spoleczenstwa. Nie czujesz tego tak podswiadomie?
  • Odpowiedz
@moskal888: "praca" w wojsku jest akurat najbardziej wartościowa (jeżeli jest), czyli uczenie się wojskowych rzeczy. Upokorzenie jest wokół tego, czyli to co pisałem: brak prywatności i wieczorne atrakcje w postaci gnębienia innych z nudów. Jakby inaczej wyglądała sytuacja i jak wzrosłoby poparcie dla szkolenia wojskowego, gdyby odbywało się ono jak praca właśnie: na szkolenie, a potem do domu.
  • Odpowiedz
@sildenafil: Ale gnębienie było, jeśli znów będzie to raczej pojedyncze przypadki, a takie coś zdarza się i w szkole i poniekąd w pracy (dajmy na to mobbing), co nie znaczy, że zrobimy dobrowolną szkołę nie? Brak prywatności lipa, ale cóż, do przeżycia, w stanach chyba mają kible w szkołach ze wspólnymi prysznicami, jakoś żyją.
  • Odpowiedz
@wiesniakjpg: myślę, że tutaj mamy temat wyjaśniony. Ja napisałem o tym, że z nowoczesnego punktu widzenia tworzenia armii poborowej bardzo ważne jest to aby poborowy czuł się komfortowo. Ty z kolei stoisz na stanowisku, że tworzenie niekomfortowych dla człowieka sytuacji go w jakiś sposób edukuje. To jest właśnie postsowieckie myślenie. I niestety to właśnie takie myślenie będzie tworzyło hipotetyczną polską armię poborową. A więc przegraliśmy.
  • Odpowiedz
@sildenafil:
Dobra to czas napisać o tym "gnębieniu",
u nas jak na unitarce ktoś coś #!$%@?ł albo kilka osób, wtedy za to płaciła cała grupa - wywierało to presję na tych którzy #!$%@? żeby więcej nie #!$%@?ć bo ich nie będą inni lubić, to jest lepsze niżeli karanie indywidualne, jak ktoś może zrobić 1000 pompek to będzie mial dalej #!$%@? i będzie robił jak chce a nie regulaminowo, a jak zobaczy że ma na pieńku z grupą to co innego.

Druga sprawa to, że ciężko byłoby to zorganizować tak żeby ludzie się skupili na szkoleniu a potem szli do domu, wtedy szkolenie jest
  • Odpowiedz
@moskal888: Ja o tym wiem, tylko ludzie od pewnego momentu tracą poczucie narodowości i życia w społeczeństwie, i nagle myślą że wszystko się należy a życie jest bez poświęceń.
Oczywiscie nie chce tu wplątywać w to polityki, ale jest jak jest, wolę mieć to przeszkolenie w razie W będę wiedział co jestem w stanie zrobić a czego nie i jak będę mógł zapewnić bezpieczeństwo mojej rodzinie i ludziom w okół
  • Odpowiedz
@sildenafil: Nieważne jaka partia będzie rządzić Polską, i tak to będzie wprowadzone na dłuższą metę, pytanie jest kiedy i w jakim formacie, niezależnie na kogo zagłosujecie, kraj sam się nie obroni.
  • Odpowiedz
@moskal888: no właśnie - ginie nam cel i świadomość, że zniszczeni psychicznie młodzi ludzie nie będą w stanie bronić kraju. Myślę, że po takiej wizycie w wojsku na 9 miesięcy będzie mniej chętnych do obrony kraju niż przed poborem.
  • Odpowiedz