Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
  • Odpowiedz
Tak średnio popieram ZSW, ale wydaje mi się że dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy że to nie tak że każdy jeden by szedł, w praktyce pewnie by wzięli chłopaków po zawodówkach itp. i bardzo wątpie żeby po wprowadzeniu brali starszych niż 18/21 lat.
  • Odpowiedz
@sildenafil: Lepiej będą bronić niechętni bez przeszkolenia? Już za bardzo demonizujesz, kumpel był w obowiązkowej jakoś w 2008, żadnej fali, cośtam się nauczył, niezbyt wiele, ale też nie wspominał tego źle. Ty tu o jakimś gnębieniu, poniżaniu, wiadomo zdarzy się, ale sporadycznie. Wspólne prysznice, no sorry ale jak młody chłop nie umie sobie psychicznie poradzić z prysznicem obok innego chłopa, to pewnie i tak nie trafi do wojska, albo szybko
  • Odpowiedz
@moskal888: przeszkolenie, które będzie powodowało poczucie krzywdy i odebranie godności będzie traktowane jako "kara". A po takiej karze nikt kto ją odbył nie będzie przyjaźnie nastawiony ani do wojska, ani do państwa. Sprawienie, aby ludzie chcieli umierać za swój kraj to jest mistrzostwo i szczyt psychologii. A po takim post-sowieckim szkoleniu to jedyne na co będziecie mogli liczyć to na łapankę i wsadzenie tych chłopaków siłą do autobusu w drodze
  • Odpowiedz
@sildenafil: Ps, Nie ma juz fali i nikt nie wprowadzi obowiązkowej słuzby wojskowej. Te ciche "przepisy" są juz od ustawie obrony ojczyzny. Byłem na dobrowolnej zasadniczej słuzbie wojskowej więc,Coś tam wiem jak wygląda wojsko od środka.Mimo ze małe to wiem więcej niz typowy "wykopek" jeśli ktoś ma jakieś pytanie z chęcią postaram sie odpowiedzieć
  • Odpowiedz
@sonitrok: jeżeli nie zrobiłeś tego pod przymusem, tylko z własnej woli to raczej nie zostaniesz ekspertem od przymusowego poboru. Mnie akurat najbardziej interesuje czy ktokolwiek odpowiedzialny za szkolenia wojskowe ma chociażby podstawową wiedzę z psychologii człowieka i wie, że jak pozbawi się takiego młodego mężczyznę godności to on nie stanie się bardziej posłuszny, a bardziej sfrustrowany, zły i wrogo nastawiony do kraju, który ma bronić.

Może akurat wiesz...
  • Odpowiedz
@sildenafil: Nie kara tylko obowiązek, tak jak twoim obowiązkiem jest:

wierność i troska o wspólne dobro .
przestrzeganie prawa RP.
ponoszenie ciężarów i świadczeń na rzecz państwa (np. płacenie podatków)
  • Odpowiedz
Mimo ze małe to wiem więcej niz typowy "wykopek" jeśli ktoś ma jakieś pytanie z chęcią postaram sie odpowiedzieć


@sonitrok: Jeśli zrealizują ogłoszone zakupy to skąd wezmą ludzi żeby utworzyć dwie dodatkowe dywizje?
  • Odpowiedz