Wpis z mikrobloga

W związku z coraz bardziej absurdalnymi cenami, oraz brakiem dobrego kebaba w #szczecin postanowiłem zrobić swój własny keps od podstaw.
Jestem kompletnym zerowcem jeśli chodzi o gotowanie, nie pamiętam kiedy sam choćby mleko gotowałem, cały czas żywię się na mieście, więc trzymajcie kciuki, bo dałem z siebie 100%.
Dam znać jutro jak ciasto i mięso będzie gotowe czy wyszło jadalne xD

#gotujzwykopem #jedzzwykopem #jedzenie #kebab
Pobierz krucjan - W związku z coraz bardziej absurdalnymi cenami, oraz brakiem dobrego kebaba...
źródło: comment_1669210630Tmea83SMRTsb5BoKt2pLLH.jpg
  • 59
jak upiekę to będę miał jeszcze bardziej zbliżone jak w kebabie bo ustawie sobie górna grzałkę i skrawki będą się piec od jednej strony na blasze od żaru z grzałki


@krucjan: W przypadku cienkich skrawków to tak nie zadziała, albo zrobisz takie miękkie albo chrupiący suchy wiór. Tutaj trzeba jebnąć szybko konkretnym gorącem - w Twoim wypadku jedynym wyborem jest patelnia rozgrzana na pełny piździec. W kebabowniach to jest otwarty palnik
@jwd07 majonez i jogurt mniej wiecej dalem 2 jednostki majo na 1 jogurtu, bazylia i oregano mielone, świeża pietruszka, sól i pieprz ziolowy na oko, pasta z czosnku ja dałem chyba 6 ząbków na jakiś litr sosu mniej więcej i muszę przyznać, że jest to duża ilość bo sos jest naprawdę mega mocno czosnkowy, ale ja tak lubie, sos ma być wyraźny a nie tak jak te wszystkie kupne, że jakby nie
@krucjan: Brzmi dobrze, ilość czosnku się zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja robię w proporcji 3:2 majonez śmietana 12%, warto dodać cos kwaśnego miras- sok z cytryny albo wodę z ogórków kiszonych (ew. starte ogórki)
@jwd07 dla mnie jest bardzo dobry, tylko troszkę tą sól przesadziłem. Trochę go rozrobiłem i jest spoko, mógłbym jeszcze bardziej i byłoby ideolo ale już mi się nie chce, dla mnie jest dobry. Może soku z cytryny jeszcze trochę faktycznie dodam bo to brzmi dobrze.
@jwd07 zresztą "robisz" to za duże słowo bo sugeruje jakąś cykliczność a ja pierwszy raz robię, zatem odpowiedniejsze byłoby "jak zrobiłeś" xD Także proporcje jeszcze sobie dopracuję jak jeszcze będę robić.
@krucjan: Spoko byłem ciekawy bo ile Polaków tyle pomysłów na czosnkowy. Warto używać śmietanę zamiast jogurtu- ma to wtedy konsystencje sosu a nie rzadkiej papki
@krucjan: to jest kebabi. czyli mielone na szaszlyku i czasami mozesz to jesc na talerzu a w niektorych miejscach faktycznie wkladaja do bulki. ten nasz kebab polski to jest bodajze odmiana kebab donner.
Serio w Szczecinie nic nie można zjeść dobrego? Ostatnio jak mam ochotę na kebaba to specjalnie wsiadam w auto i jadę po grillo z only kebaba. Słyszałem ze na skrzyżowaniu na przeciwko filharmonii w takiej samotnej budce jest spoko ale nie miałem jeszcze okazji spróbować