Wpis z mikrobloga

  • 142
W związku z coraz bardziej absurdalnymi cenami, oraz brakiem dobrego kebaba w #szczecin postanowiłem zrobić swój własny keps od podstaw.
Jestem kompletnym zerowcem jeśli chodzi o gotowanie, nie pamiętam kiedy sam choćby mleko gotowałem, cały czas żywię się na mieście, więc trzymajcie kciuki, bo dałem z siebie 100%.
Dam znać jutro jak ciasto i mięso będzie gotowe czy wyszło jadalne xD

#gotujzwykopem #jedzzwykopem #jedzenie #kebab
krucjan - W związku z coraz bardziej absurdalnymi cenami, oraz brakiem dobrego kebaba...

źródło: comment_1669210630Tmea83SMRTsb5BoKt2pLLH.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
będę skrawał mrożone i potem piekł


@krucjan: Nie piecz, weź po skrojeniu na cienko rzucaj to na rozgrzaną patelnie i smaż bez przewracania na drugą stronę - będziesz miał wtedy przyjarane na chrupki brąz z jednej strony a z drugiej jeszcze miękkie, czyli tak samo jak kawałki odcinane z rożna w dobrym kebsie.

Jak chcesz mieć do tego full sztos, to następnym razem zrób sobie chlebek i sosy z tego przepisu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Właśnie z bułka z Policzonej w mojej ocenie wychodzi średnia. Mocno daje drożdżami, i w ogóle kiepsko się wyrabia ciasto, nawet w planetarnym miałem problem, chyba hydratacji źle dobrana.

@Abovd:

A to dziwne. Chociaż ja w sumie tylko raz robiłem to może za mało by w pełni ocenić.
  • Odpowiedz
@krucjan: Jak ja sobie zrobiłem taki kawał mięsa do kebaba i zamroziłem to żałuję do dzisiaj, mialem go trochę więcej bo na końcu wielkością przypominał swojski chleb. Na filmiku tak elegancko kroil to zamrożone mięso a w praktyce to męczarnia xD bardziej bym polecił już sobię zrobić gotowe porcję i wtedy zamrozić xD Jeszcze mniejsza połowa mi została tego mięsa xD
  • Odpowiedz
Robiłem parę razy z przepisów strzelczyka i wychodził faktycznie bardzo spoko, chociaż jak dla mnie za bardzo cebulowy. Jeszcze spoko alternatywą jest kebab z kuraka z policzonej szamy, a nawet jeśli nie kurak to ma fajny przepis na chlebek do tego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@poprostumort jak upiekę to będę miał jeszcze bardziej zbliżone jak w kebabie bo ustawie sobie górna grzałkę i skrawki będą się piec od jednej strony na blasze od żaru z grzałki, tak jak w kebabie a nie będzie miała bezpośrednio kontaktu ze źródłem ciepła jak na patelni, dzięki czemu będzie się wolniej piec przy większej temperaturze.

@domelradom co ma jebnąć? Mięso mielone i ciasto? Ja nie robię żadnego beef wellington tylko wkładam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krucjan: @Knykcik:
kroi się ciężko w #!$%@? xD polecam użyć obieraczki do ziemniaków/warzyw w tym celu. mam taką delikatnie większą i poezja plastry mięsa wychodzą. nożem się poddałem szybko
  • Odpowiedz