Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
A teraz tak z rączką na sercu w nawiązaniu do ostatniego wypadku we Wrocławiu. Ile razy kierowca autobusu/ tramwaju wymusił na was pierwszeństwo. Ile razy przechodziliście na zielonym przez pasy i nagle pojawił się autobus/tramwaj.
Ile razy pojazd komunikacji miejskiej zrobił dive bomb na środek skrzyżowania na perfidnym czerwonym i jeszcze miał pretensje na trąbienie.

Ile razy było to spowodowane tym że kierowca biorący odpowiedzialność za setki osób przysypiał za kierownicę i sam był pasażerem
#wroclaw #polska #warszawa #krakow #poznan
Pobierz Marczeslaw - A teraz tak z rączką na sercu w nawiązaniu do ostatniego wypadku we Wroc...
źródło: comment_1669076175Ik2kTo5FwPVXznpDz0rK8S.jpg
  • 28
@Marczeslaw:

Ile razy kierowca autobusu/ tramwaju wymusił na was pierwszeństwo


Tramwaju to chyba nigdy - ciężko o takie coś, żaden motorniczy nie zaryzykuje posady żeby władować się na swoim czerwonym, aczkolwiek często te imbecyle widząc przeszkodę w postaci samochodu, który nie ma się jak włączyć do ruchu to i tak jadą i dzwonią - tak jakby to miało coś przyśpieszyć.
Autobusu co chwilę - jest prawo żeby umożliwić włączenie się autobusowi
Ile razy kierowca autobusu


@Marczeslaw: Panie, skręt w lewo z pasa do jazdy prosto (bo przecież nie będzie stał w korku), czy z kolei jazda po ciągłej na rondzie aby zmienić pas to taka codzienność w Wawie, posiadając rejestrator mógłbym chyba godzinny film z takiego zachowania skleić w każdym miesiącu xD
żaden motorniczy nie zaryzykuje posady żeby władować się na swoim czerwonym


@Megawonsz_dziewienc: zapraszam do Wrocławia na Kwidzyńską, gdzie jest to regularne, bo światło zmienia się dla jednego tramwaju, a jadący z przeciwka chwilę później często #!$%@? się na czerwonym ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zapraszam również na skrzyżowanie Pułaskiego z Kościuszki, gdzie ostatnio tramwaj wjechał pieszym na pasy, gdy mieli zielone, a potem powtórzył ten manewr na Wróblewskiego,
@Marczeslaw: ja tylko przypomnę, że do dzisiaj nie wiemy co było powodem #!$%@? tramwaju z pasażerami w drugi stojący na przystanku na rondzie Starołęka. ¯\_(ツ)_/¯
KHOT - @Marczeslaw: ja tylko przypomnę, że do dzisiaj nie wiemy co było powodem #!$%@...
Tramwaju to chyba nigdy - ciężko o takie coś, żaden motorniczy nie zaryzykuje posady żeby władować się na swoim czerwonym,


@Megawonsz_dziewienc: Dopiero co w tym lub poprzednim tygodniu było na @stopchamteam - nie pamiętam z jakiego miasta, ale bodajże tramwaj był zielony (Gdańsk?)
Motorniczy centralnie po kilku sekundach zielonego dla nagrywającego zaczął wjeżdżać na chama na skrzyżowanie na swoim "czerwonym" (nie wiem jak się ten sygnał dla tramwajów nazywa)
O autobusach
@Marczeslaw: Mnie kilka tygodni temu prawie potrącił kierowca ZTM na przejściu dla pieszych, wymuszając pierwszeństwo. Gdy już byłam na połowie przejścia jeszcze chamsko przyśpieszył. Oczywiście skarga zgłoszona do ZTM skończyła się tym, że nie mogli ustalić nagrania z takiego dnia, miejsca i godziny. ZTM chroni swoich kierowców, którzy popełniają wykroczenia.
@Marczeslaw raz bus za słabo skręcił na zakręcie i wjechał na mój pas i o mało co mnie nie uderzył czołowo jakbym nie odbiła xD ale to tylko raz i w sumie wszystkie ponad gabarytowe bardzo często na zakrętach za słabo kręcą i wjeżdżają na przeciwległy pas (chodzi o zakręt nie skrzyżowanie xd)
A tak to eh problemów nie ma, ale też zawsze ich puszczam jakoś tak z kultury xd
A tak