Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
ktoś mi potrafi wytłumaczyć dlaczego ludzie kupują drogie samochody?
Taki nowy za 100 czy nawet 150 tys PLN też jeździ bezawaryjnie. Są droższe, spoko, ale co mają takiego lepszego od tych tańszych, żeby w większości przypadków( #leasing / #kredyt) przepalać te kilka tysięcy miesięcznie na taką głupotę jak bardziej błyszczący lakier czy większy silnik, który nie ma żadnego sensu przy tych mandatach?
Czy Polacy nie potrafią liczyć, że szpan nie jest tyle warty i lepiej kupić jakieś mieszkanie czy działkę zamiast puchy na 4 kołach, która po kilku latach jest nic niewarta?

#kiciochpyta #samochody #motoryzacja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637bc4dbdd11f5e05a118c06
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
ktoś mi potrafi wytłumaczyć dlaczeg...
źródło: comment_1669059255Kh1beFqmYjvAN6gRUWZOOd.jpg
  • 40
@AnonimoweMirkoWyznania: bezpieczeństwo, wygoda, moc, bo nie tylko prędkość max, ale przyspieszenie jest ważne chociażby przy wyprzedzaniu, bo zwiększa bezpieczeństwo, no i jeśli stać cię na auto stać cię na mandat. Kupowałem auto kilka lat temu za 30k i poza silnikiem i niektórymi elementami wyposażenia bardzo ważny był dla mnie wygląd, ogólnie po prostu chcę lubić swoje auto i jeszcze bardziej podobały mi się inne, ale szkoda mi było kasy bo to
lepiej kupić jakieś mieszkanie czy działkę zamiast puchy na 4 kołach, która po kilku latach jest nic niewarta?


@AnonimoweMirkoWyznania: A jak ktoś już ma mieszkania i działki i nie chce mieć więcej? Luksusowe auta często stają się oldtimerami i wcale nie tracą na wartości. Tipo prawdopodobnie nigdy nie będzie i to właśnie zwykłe auto sprzeda się za grosze a dobrze utrzymane luksusowe autko nawet po 20 latach sprzeda się w dobrych
@AnonimoweMirkoWyznania: Może ktoś ma tyle kasy ze ma dom, apartament w górach i nad morzem i zwyczajnie na tyle kasy ze może sobie i auto za pół miliona albo więcej kupić. Polska to taki dziwny kraj gdzie auto jest wyznacznikiem statusu, co jest bez sensu bo to status bardzo zmienny w czasie, BMW za pół miliona sprzed 20lat to zwykle gruz obecnie, wiec status maleje.
@AnonimoweMirkoWyznania: Chodzi o zachciankę i status.

Życie tak się potoczyło, że miałem okazję tydzień pojeździć Panamerką 4s 2021. Totalnie nie kumam czaczy na #!$%@? to komu.

Idzie to jak wściekłe, fajnie brzmi ale jak zobaczyłem cennik to... XD

Osiągi bezużyteczne w codziennej jeździe. Przy 50km/h to ma się ochotę wysiąść i popchnąć. Niby fajnie, bo skóra, bo bajer, bo grzeją i chłodzą fotele, bo się skrzydełko wysuwa no fajnie, fajnie...

Ale
@uefaman: nie sprawdzałem xd, to jest auto od 1 własciciela, jest vin w aucie napisany tam gdzie powinien być ale nie chciało mi się sprawdzać historie auta za 3k xd. W dzisiejszych czasach raczej się juz nie kręci liczników