Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
ktoś mi potrafi wytłumaczyć dlaczego ludzie kupują drogie samochody?
Taki nowy za 100 czy nawet 150 tys PLN też jeździ bezawaryjnie. Są droższe, spoko, ale co mają takiego lepszego od tych tańszych, żeby w większości przypadków( #leasing / #kredyt) przepalać te kilka tysięcy miesięcznie na taką głupotę jak bardziej błyszczący lakier czy większy silnik, który nie ma żadnego sensu przy tych mandatach?
Czy Polacy nie potrafią liczyć, że szpan nie jest tyle warty i lepiej kupić jakieś mieszkanie czy działkę zamiast puchy na 4 kołach, która po kilku latach jest nic niewarta?

#kiciochpyta #samochody #motoryzacja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637bc4dbdd11f5e05a118c06
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
ktoś mi potrafi wytłumaczyć dlaczeg...

źródło: comment_1669059255Kh1beFqmYjvAN6gRUWZOOd.jpg

Pobierz
  • 40
@AnonimoweMirkoWyznania: niestety - auto, jak kiedyś Wałach, jest wyznacznikiem statusu.
I tu problem jest taki, że o ile konie hodowaliśmy, tak samochodów - jako Rzeczpospolita - nie klepiemy, i kasa nam spierd*, a później Polak wiecznie zdziwiony, czemu do Niemca ma od x2,5 do x4.

Ja zawsze powtarzałam - jak idziesz na kawę - zapytaj o inwestycje, o portfel, jaki papier jest trzymany, jaka książka czytana. To powinien być wyznacznik
@AnonimoweMirkoWyznania: tak samo jak z telefonami

jeden kupi iphona za 4,5k choć robi w 95% to samo co telefon z androidem za 1,5k (jest tak samo szybki, dojedziesz wszedzie tak samo)

ale w 5% iphone jak i samochod ma w sobie cos czego nie ma ten drugi i za to placisz ogromny hajs
@AnonimoweMirkoWyznania: chcą się dowartościować, tylko tyle, imo w jednym przypadku taki zakup jest usprawiedliwiony ekonomicznie - kupujemy auto jako inwestycje, np. jakieś używane lambo, nie dość że jest spora szansa że możemy na tym zarobić, auto już spłaciło podatek od nowości, to jeszcze możemy trochę poszpanować ;]