Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Jak w nowych domach puszcza się przewody np od głośników, HDMI, internetu itd ?
U mnie były listwy skręcane do ściany odkręcalo się puszczałem co chcialen przez cały pokój i spokój.
Na nowym mieszkaniu mam listwy akrylem przyklejone. Mam puścić kable a potem je kleić ? Wtf strasznie nie praktyczne..
A Wy jak sobie radzicie z prowadzeniem kabli na nowych mieszkaniach ?
#pytanie #mieszkanie #budownictwo
niebadzogrem - Jak w nowych domach puszcza się przewody np od głośników, HDMI, intern...

źródło: comment_16689295848hhRVlDgMJDNBzSM2iXPJc.jpg

Pobierz
  • 72
@mentari: równie dobrze możesz namalować pasy na ścianie i ułożyć na nich przewody na jakieś klipsy. W mieszkaniu jak nie ma jak puścić kabli to montuje się router do net w miejscu wejścia przewodów do mieszkania. Wifi wystarcza spokojnie chyba.
Klimę jak zechcesz zrobić to w listwie wygląda paskudnie i lepiej wykuć.
równie dobrze możesz namalować pasy na ścianie i ułożyć na nich przewody na jakieś klipsy.


że co? wtf

W mieszkaniu jak nie ma jak puścić kabli to montuje się router do net w miejscu wejścia przewodów do mieszkania. Wifi wystarcza spokojnie chyba.


Niby tak, ale co kabel to kabel. Ja puściłem skrętkę płaską w listwie. Nawet udało mi się idealnie przez futrynę przeprowadzić (płaski kabel pic rel) czego praktycznie nie widać (biały
mentari - > równie dobrze możesz namalować pasy na ścianie i ułożyć na nich przewody ...

źródło: comment_1668934155trU2IC7ziPAbdzU20fK7Ip.jpg

Pobierz
@mentari: taka listwa z sufitem by mnie wkurzała strasznie. Już lepiej puszczać w listwach przypodłogowych jak pisałeś, jest spory wybór.
Wszystko zależy od mieszkania i rozplanowania. Osobiście albo kuję bruzdę i zalepiam albo robię tak by nic nie robić. W całym mieszkaniu mam ściany 24 cm, a od sąsiadów 12 cm - styropian - 12 cm, jest w czym kuć.
w nowych domach planujesz rozmieszczenie głośników, tv i gniazdek internetu przed tynkowaniem i układasz instalację razem z elektryką. Kable są schowane w ścianach;)


@marrbacca: a potem HDMI 2.0 robi się stare bo wchodzi HDMI 2.1 i kujesz ściany w salonie? Wymyśliłeś kompletnie niepraktyczny pomysł, na który mógłby wpaść tylko ktoś kto sam nie robi nic koło domu, kupił telewizor w mediamarkcie, "inżynier" zainstalował mu tvn i siedzi i ogląda telewizję z
Jak w nowych domach puszcza się przewody np od głośników, HDMI, internetu itd ?

U mnie były listwy skręcane do ściany odkręcalo się puszczałem co chcialen przez cały pokój i spokój.

Na nowym mieszkaniu mam listwy akrylem przyklejone. Mam puścić kable a potem je kleić ? Wtf strasznie nie praktyczne..

A Wy jak sobie radzicie z prowadzeniem kabli na nowych mieszkaniach ?


@niebadzogrem: ja mam w peszlach pod podłogą. Przy remoncie