Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Jak w nowych domach puszcza się przewody np od głośników, HDMI, internetu itd ?
U mnie były listwy skręcane do ściany odkręcalo się puszczałem co chcialen przez cały pokój i spokój.
Na nowym mieszkaniu mam listwy akrylem przyklejone. Mam puścić kable a potem je kleić ? Wtf strasznie nie praktyczne..
A Wy jak sobie radzicie z prowadzeniem kabli na nowych mieszkaniach ?
#pytanie #mieszkanie #budownictwo
niebadzogrem - Jak w nowych domach puszcza się przewody np od głośników, HDMI, intern...

źródło: comment_16689295848hhRVlDgMJDNBzSM2iXPJc.jpg

Pobierz
  • 72
przywykłem że w internetsch każdy ma hajs, własne mieszkanie,narzędzia, nie planuje zmian w pokoju przez 3 pokolenia na przód xd


@niebadzogrem: szybciej zmienię mieszkanie niż rozstawienie mebli :)
HDMI 2.0 robi się stare bo wchodzi HDMI 2.1 i kujesz ściany w salonie? Wymyśliłeś kompletnie niepraktyczny pomysł, na który mógłby wpaść tylko ktoś kto sam nie robi nic koło domu, kupił telewizor w mediamarkcie, "inżynier" zainstalował mu tvn i siedzi i ogląda telewizję z reklamami.


@LifeReboot: HDMI potrzebujesz puścić w scenie tylko do rzutnika.Tam nie będziesz potrzebował HDMI 2.1 przez najbliższa dekadę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niebadzkotem: te listwy są głupie
Jest jedną część która jest doklejona do ściany ale ona jest tylko uchwytem na tą zewnętrzna biała część. Czyli mniej praktyczne. Fajna jest jak na obrazku od góry że ta doscienna wystaje u góry i ja się akryluje a tylko środek się odpina. U mnie prawie całą się zdejmuje a zostaje doklejona tylko ta w środku. Czyli bez akrylowania przy zdawaniu mieszkania się nie obejdzie :D
niebadzogrem - @Niebadzkotem: te listwy są głupie 
Jest jedną część która jest doklej...

źródło: comment_1668938841yB1TbXmr0yoIs9Q1TV9v4H.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niebadzogrem: kup kortyko kablowe z taśmą samoprzylepna i przyklej nad listwę. Będziesz miał schowany kabel a potem mniej roboty bo nie będziesz odrywać listwy i na nowo przyklejać. Najwyżej w miejscu oderwania korytka będzie trzeba pomalować na parę cm

@Niebadzkotem: już trochę oderwałem xd zobscze jak będzie wyglądać bez akrylu xd
Także raczej w tej listwie puszczę.
Akrylem to pareh roboty by te 3 ściany przeciągnąć.
@jurii: slunsk
@jucio: Jak ja nie umiem tego zrozumieć to ty jesteś jakimś pustakiem.
Masz na dole pytania, polecam przeczytać.

Jak w nowych domach puszcza się przewody np od głośników, HDMI, internetu itd ?
A Wy jak sobie radzicie z prowadzeniem kabli na nowych mieszkaniach ?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niebadzogrem: kup sobie w Castoramie listwę maskująca na kable na taśmę samoprzylepną, to będzie chyba najprostsze i najmniej inwazyjne rozwiązanie w tym momencie.

W nowych domach puszcza się kable w peszlach, a w peszlu zostawia się drut/linkę żeby w razie potrzeby przeciągnąć sobie nowy kabel, ale ty nic nowego nie wymyślisz jeżeli nie wiesz jak jest pociągnięta instalacja.