Wpis z mikrobloga

Szczerze mówiąc, mało który mem wywołuje we mnie taki ból dupy, jak mem z Polską cieszącą się z klikania przycisku z artykułem 5. NATO. Jeszcze te heheszki "my już ubrani"! "Na Moskwę"!

Ludzie ogarnijcie się, wojna to nie jest fajna sprawa. Wojna to zawsze cierpienie, ból i śmierć setek tysięcy, a nawet milionów ludzi. Ja wiem, że to w większości heheszki, ale nawet postowanie takich memów to wpisywanie się w ruską propagandę, o tym, że Polacy prowokują Rosję i chcą wojny.

Moja babcia, która przeżyła wojnę, opowiadała mi wiele historii z wojny i zawsze ze łzami w oczach powtarzała, że "oby tylko nie było wojny". Ja mając 23 lata mam to szczęście, że dorastałem w spokojnych czasach, ale umiem docenić pokój. Pamiętajcie, że wojna z Rosją, nawet biorąc pod uwagę, że NATO ma o wiele większy potencjał od Rosji, zawsze będzie się związała z jakimiś konsekwencjami. Rosja ma bardzo blisko do Polski, na pewno byśmy oberwali rykoszetem. Wojna światowa to najgorsze co może się wydarzyć. Wiem, że to tylko portal ze śmiesznymi obrazkami, ale dziś na poważnie:

NIGDY WIĘCEJ WOJNY.

#ukraina #rosja #wojna #polska #gruparatowaniapoziomu #niepopularnaopinia
KRZYSZTOFDZONGUN - Szczerze mówiąc, mało który mem wywołuje we mnie taki ból dupy, ja...

źródło: comment_16685844237u40YfatNZ8lgXuopVvj97.jpg

Pobierz
  • 131
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KRZYSZTOF_DZONG_UN: no tak strategia miękkiej faii to z pewnością najlepsza strategia szczególnie wobec tak dobrze znanego nam historycznie wroga. Zbroić się, szkolić, ostrzegać innych przed ryzykiem interesów z ruskimi i wspierać tych którzy na własnej skórze poczuli ruski mir. Zero #!$%@? "nie dla wojny" które defacto szkodzi. Niech ruskie wiedzą że NATO nie będzie ingerować to będą podgryzać tak długo aż zjedzą w calosci albo wyniszcza i obsadzaswoimi. Normalnie rzucaj
  • Odpowiedz
Wojna nie jest najgorszym co może ludzi spotkać. Czasem lepsza wojna niż inne alternatywy. Niekoniecznie w tym przypadku. Zwłaszcza, że wojna z państwem posiadającym broń atomową, bez wsparcia jakiegokolwiek innego państwa zapewne, to już głupota.
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Jedyną szansą na pokonanie długofalowe rosji jest propaganda prowojenna i normalizowanie wojny jako metody rozwiązywana konfliktów międzynarodowych.

Jeśli te ruskie #!$%@? będą wiedzieć, że się zbroimy po to żeby ich #!$%@?ć to się zesrają, a nie zaatakują. Jak będą myśleć, że jesteśmy #!$%@? które poddadzą się po pierwszym strzale bo łolaboga NIGDY WIĘCEJ WOJNY to będą dalej robić swoje.

Szkolny oprawca bije tych którzy się nie bronią, a nie
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Amen. Wykopki naoglądały się filmików z tiktoka z frontu i by chcieli zaraz iść się bawić w Call of Duty na żywo, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji i realiów wojny.

Również się od dziadka nasłuchałem sporo opowiadań o wojnie (mieszkał w Warszawie jako mały dzieciak) i nie ma czego zazdrościć. Najbardziej utknęło mi w pamięci jak Niemcy wywieźli jego ojca i braci do obozu a on musiał z
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Popieram. Nasłuchałem się o wojnie od dziadka, który przeszedł szlak wrześniowy a potem się ukrywał przed Niemcami, od Babci, która uciekała z dziećmi przed sztukasami, i od ojca, który mimo że miał w 45 roku tylko 12 lat, to pamiętał ten ogrom tragedii. Wojna to okropność, i jako patriota oraz narodowiec jestem jej zdecydowanie przeciwny.
  • Odpowiedz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: rzecz w tym ze wojna juz trwa na Ukrainie. Pozostaje pokonac Rosje, slac tak bron i amunicje jak "ochotnikow" oraz pomoc humanitarna. No i gneb ic Rosje sankcjami.
Moze to wystarczy i zlamie Rosje a moze nie i przyparci do muru ruscy zdecyduja sie na eskalacje i bedziemy musieli sie faktycznie zaangazowac.
Patrzac na zamowienie na bron ciezka to na szczeblu rzadowym licza sie z takim scenariuszem.
  • Odpowiedz