Wpis z mikrobloga

Szczerze mówiąc, mało który mem wywołuje we mnie taki ból dupy, jak mem z Polską cieszącą się z klikania przycisku z artykułem 5. NATO. Jeszcze te heheszki "my już ubrani"! "Na Moskwę"!

Ludzie ogarnijcie się, wojna to nie jest fajna sprawa. Wojna to zawsze cierpienie, ból i śmierć setek tysięcy, a nawet milionów ludzi. Ja wiem, że to w większości heheszki, ale nawet postowanie takich memów to wpisywanie się w ruską propagandę, o tym, że Polacy prowokują Rosję i chcą wojny.

Moja babcia, która przeżyła wojnę, opowiadała mi wiele historii z wojny i zawsze ze łzami w oczach powtarzała, że "oby tylko nie było wojny". Ja mając 23 lata mam to szczęście, że dorastałem w spokojnych czasach, ale umiem docenić pokój. Pamiętajcie, że wojna z Rosją, nawet biorąc pod uwagę, że NATO ma o wiele większy potencjał od Rosji, zawsze będzie się związała z jakimiś konsekwencjami. Rosja ma bardzo blisko do Polski, na pewno byśmy oberwali rykoszetem. Wojna światowa to najgorsze co może się wydarzyć. Wiem, że to tylko portal ze śmiesznymi obrazkami, ale dziś na poważnie:

NIGDY WIĘCEJ WOJNY.

#ukraina #rosja #wojna #polska #gruparatowaniapoziomu #niepopularnaopinia
Pobierz KRZYSZTOFDZONGUN - Szczerze mówiąc, mało który mem wywołuje we mnie taki ból dupy, ja...
źródło: comment_16685844237u40YfatNZ8lgXuopVvj97.jpg
  • 131
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Lekcja historii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Appeasement

Wyobraź sobie że II WS można było uniknąć, gdyby ktoś w porę jebnął Hitlerowskim Niemcom gonga na opamiętanie. Ale niestety u władzy byli tacy ludzie jak ty, którzy ża wszelką cenę chcieli uniknąć wojny i szli na ustępstwa "byle tylko nie było wojny". Problem w tym że takich ludzi jak Hitler czy Putin takimi ustępstwami tylko nakręcasz jeszcze bardziej. Tacy ludzie nie rozumieją innych argumentów niż siłowe.
Zaangażowanie się innych krajów mogłoby ją szybciej zakończyć.


@BennyLava: Tak, rozwleczenie wojny na inne kraje ją zakończy, a nie zaogni i nie sprowokuje jeszcze innych krajów do włączenia się do konfliktu xD Nie dość, że ty jesteś dzbanem, to jeszcze zyskałeś poklask kilkunastu wychodków z ujemnym IQ.
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: to hasło w czasach komuny brzmiało dla mnie - NIGDY WIĘCEJ WOJNY - więc poddajcie się bez walki! Są wojny sprawiedliwe które każdy człowiek z poczuciem wolności i godności może być zmuszony toczyć!
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Trochę żyję na tym świecie i nadal nie rozumiem, po co ludzie prowadzą wojny. Jak jeden kraj może niszczyć dorobek drugiego kraju i mordować jego obywateli.
Polityka i wielkie interesy niczego nie wyjaśniają.
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Są dwie sprzeczne teorie. Jedna mówi, żeby nie robić nic co mogłoby sprowokować wojnę druga, żeby zacząć działać aby wojna rusko-ukrainska nie stała się wojną światową. Trzeba podjąć jakąś decyzję. Nie wiem która jest dobra ale i tak decyzja będzie podjęta w Waszyngtonie a nie w Polsce...

Dzisiaj bliżej mi do pomysłu wkroczenia NATO do wojny (NATO a nie samej Polski) chociażby w celu ochrony infrastruktury krytycznej i powietrza wewnątrz
@KRZYSZTOF_DZONG_UN:

Po przeczytaniu tego wpisu aż przypomniała mi się historia z dzieciństwa. Pojechaliśmy na szkolną wycieczkę do muzeum i kierowca autobusu się zgubił w Warszawie. Lata 90 więc nie było jeszcze GPS. Z kolegami sobie żartowaliśmy i nagle jakaś rozpłakała koleżanka wyskoczyła z tekstem: "Jak wy się możecie teraz śmiać! Zgubiliśmy się!". Przypominasz mi ją.