Wpis z mikrobloga

Mireczki, na mojej dzielni najpierw kurierem DPD był stary typ, który nigdy nie chciał wejść na moje piętro mówiąć, że "ma problemy z sercem" a dzwonił dopiero jak był pod blokiem; w efekcie jeśli byłem zmuszony coś tym kurierem zamówić to musiałem po to sam schodzić i mieć nadzieję, że się zgramy czasowo. Później był młody Polak, który potrafił ściemnić, że u mnie był albo przychodził o totalnie losowych godzinach. A teraz jest Ukrainiec w wieku ~45 lat, który wszystko wnosi, umawia się, wyrabia się mniej więcej zawsze w tych samych godzinach więc można sobie coś zaplanować

Jak dla mnie więc imigracja już poprawiła jakość usług.

#ukraina #polska #wojna #kurier #dpd
  • 83
@r5678: czemu myslisz, ze do czasu? Dostarczanie paczek do mieszkania, a nie pod blok jest jego praca, wiec po prostu wypelnia swoj obowiazek.

Moj ulubiony kurier zawsze rano dzwoni i umawia sie na godzine, zazwyczaj udaje mu sie byc z maksylalnie kilkuminutowym poslizgiem. A pracuje w mpim rejonie dpbre 10 lat.

Wielu kurierow jest na wlasnej działalności, wiec to, fo ludzie zglaszaja do centrali (skargi czy pochwaly) ma znaczenie.
@suslogon-szczecinski: w moim januszeksie Janusz zerwał kontrakt z agencją i wyrzucił prawie wszystkich Ukraińców przed wojną, zostawił tylko paru którzy chcieli pracować, reszta tylko negocjowała żeby więcej zarabiać a norm nie chcieli już tak wyrabiać To, że trafiłeś na pracowitego Ukraińca nie znaczy jeszcze, że wszyscy tacy są Mają raczej opinie roszczeniowych i ceniących siebie ponad wartość którą wnoszą do firm tylko wojna wprowadziła jakieś tabu i nie wolno już o
Nieironicznie jestem w stanie stwierdzić, że Ukraińcy potrafią lepiej pracować niż Polacy i są bardziej rzetelni i dokładni.


@wypychacztlenu: A ja pracowałem z wieloma Ukraińcami i jestem w stanie stwierdzić, że ludzie są różni, tak jak i w Polsce, z tymże częściej trafiałem na takich, co mają dwie lewe ręce do roboty. Także tak pieprzyć może co najwyżej wykopek, który pierwszego Ukraińca poznał, albo i nie, po wybuchu wojny.
nie mierz wszystkich polaczkowa miara, nie kazdy jest cwaniakiem


@gejuszmapkt: to nie jest kwestia bycia cwaniakiem. Po prostu zrozumie pewne realia i nie będzie już się starał, jakby to była ostatnia praca na świecie. Tak samo Polacy na Zachodzie już nie łamią sobie kręgosłupów za 10€ za godzinę, bo jak ktoś ich zaczyna poganiać batem to idą do firmy obok następnego dnia, takie jest ssanie na rynku XD
A teraz jest Ukrainiec


@suslogon-szczecinski: Tak samo miałem z kurierami poczty, Polak jeden drugi zawsze problemy, a Ukrainiec mega elastyczny, nie było mnie, zadzwoni zawsze, mówi że mogę go złapać gdzieś w rejonie i odebrać paczkę. Polak jak jeździł od razu awizo :)