Wpis z mikrobloga

Mireczki, na mojej dzielni najpierw kurierem DPD był stary typ, który nigdy nie chciał wejść na moje piętro mówiąć, że "ma problemy z sercem" a dzwonił dopiero jak był pod blokiem; w efekcie jeśli byłem zmuszony coś tym kurierem zamówić to musiałem po to sam schodzić i mieć nadzieję, że się zgramy czasowo. Później był młody Polak, który potrafił ściemnić, że u mnie był albo przychodził o totalnie losowych godzinach. A teraz jest Ukrainiec w wieku ~45 lat, który wszystko wnosi, umawia się, wyrabia się mniej więcej zawsze w tych samych godzinach więc można sobie coś zaplanować

Jak dla mnie więc imigracja już poprawiła jakość usług.

#ukraina #polska #wojna #kurier #dpd
  • 83
@chlopak_twojej_matki: @suslogon-szczecinski: Może akurat on jest przykładny, albo dopiero dostał tą robotę i się stara. Jednak kto miał wcześniej jakiekolwiek przyjemność pracowania z Ukraińcami przed wojną to wie, jak oni robią na #!$%@?, obijają się( akurat to bardziej na + a nie jak Polacy zasuwają jak oszalali), strasznie kombinują jak oszukać. To było przed wojną jak sobie dorabiałem w różnych firmach gdzie byli Ukraińcy.
Najbardziej mnie jednak wkurza jednak te
Nieironicznie jestem w stanie stwierdzić, że Ukraińcy potrafią lepiej pracować niż Polacy i są bardziej rzetelni i dokładni.


@wypychacztlenu: Tylko przez kilka pierwszych miesięcy. Dużo pracuję z Ukraińcami i mentalność Polaka widać. Za granicą będzie dobrze pracował dopóki obawia się że go #!$%@?ą.
@suslogon-szczecinski:
z kurierem DPD też mam same problemy, ma swoje widzimisię i skubany zostawia paczki przy bramie, Wystarczy przejść 7m (mierzyłem) i zostawić paczkę, tak by nie była widoczna z ulicy. Ale groźby, prośby nie pomagają.
Dlatego jak najrzadziej korzystam z ich usług. Niestety dostawcy mają z nimi umowy i nie da się czasem ich uniknąć.
@wypychacztlenu: nieironicznoe stwierdzam, że totalnie się z tym nie zgadzam na bazie własnych doświadczeń. Oczywiście ludzie są różni, niemniej mam negatywna opinie o Ukraińcach w pracy. Czas pokaże czy pomoga dźwignąć te gospodarkę, czy jeszcze do tych milionów imigrantów srogo dopłacimy xd Na razie mają u mnie tzw kredyt zaufania, zobaczymy po wojnie jak to będzie wygladalo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nieironicznie jestem w stanie stwierdzić, że Ukraińcy potrafią lepiej pracować niż Polacy i są bardziej rzetelni i dokładni.


@wypychacztlenu: Ja z Ukraińcami miałem odwrotnie co innego Ukrainki. Te były robotne. Co do kuriera, to nigdy mi się taki nie trafił. Zawsze można było się dogadać gdzie ma podwieźć paczkę jak mnie nie było w domu tylko na ten przykład w pracbazie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suslogon-szczecinski: u mnie w pracy szef sceptycznie podchodził do obcokrajowców ze względu na język. Okazało się nie tylko język jest problemem, chłop robił wszystko wolniej od innych chłopaków, aż w końcu sam się zwolnił
Nieironicznie jestem w stanie stwierdzić, że Ukraińcy potrafią lepiej pracować niż Polacy i są bardziej rzetelni i dokładni.


@wypychacztlenu:
To grube uogólnienie. U mnie kurierzy z różnych firm, rodacy, zawsze sprawują się bez zarzutu. Natomiast wyjątkiem są od zawsze listonosze i listonoszki, którzy przez olewanie pracy nie raz dawali mi powód do interwencji.
@suslogon-szczecinski: u mnie w biurze sewis sprzątający to własnie panie z Ukrainy, czesto jak wpadam do kuchni po kawę to się tam krząta jakas (opróżnianie zmywarki, czyszczenie ekspresów i takie tam) i raz żeby zrobić kawę musiałam opróżnić tackę na wodę, no to ja rach-ciach bo to chwila roboty, jak mnie babeczka z tacką zobaczyła to podbiła od razu i mi zaczęła tę tackę odbierać i fukać że "pani zostawi, ja
@suslogon-szczecinski Nic mi nie mów o DPD. Zamówiłem sprzęt z media expert z dostawą przez kuriera DPD na konkretny dzień tj. sobota 12.11. O dziwo dzisiaj dostaje smsa z rana, że jest możliwość odebrać osobiście w konkretnym punkcie już dzisiaj. Myślę sobie WTF - przecież święto dzisiaj no, ale kłócić się nie będę. Dojeżdżam oczywiście zamknięte. Zmienić na doręczenie w sobotę tak jak było pierwotnie nie mogę a punkt DPD otwarty dopiero