Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 253
#rozowepaski #pytanie do was. Jak radzicie sobie w #kuchnia ? Chodzi o produkty. Też prowadzicie taką listę jak poniżej z terminem przydatności? Ostatnio siora powiedziała mi, że mam nierówno pod sufitem :) ale ja widzę same zalety w takiej tabelce. Na przykład dzięki niej wiem co muszę w pierwszej kolejności zjeść czy jak mam ochotę na konkretne danie to wystarczy szybki rzut oka w sklepie na listę i wiem jakich składników brakuje i co muszę kupić
Pobierz Ar_0 - #rozowepaski #pytanie do was. Jak radzicie sobie w #kuchnia ? Chodzi o produkt...
źródło: comment_16680636676CGGccFfRyHUZg7s4qO0yC.jpg
  • 159
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ar_0: nie myslales o jakiejs apce mobilnej ktora skanowalaby daty i dopisywalaby automatycznie produkty do tabelki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko lokalozacje trzeba by dodawac recznie nadal
@szpongiel: tylko że od krytyki mojego sposobu organizacji Ty zacząłeś, bo "Tobie się nie chce" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W zasadzie to rób jak chcesz. Mój sposób zarządzania zapasami nie wyklucza spontanu, dlatego że to co na liście to plan minimum - to co najpotrzebniejsze. W sklepie dobieram rzeczy z promocji, albo coś na co mam ochotę. Zawsze też mogę zrobić to co zaplanowałam trochę później, bo
Kurde zajebiste. Zazdrocha, chociaż ja musiałabym pewnie na długim zwolnieniu lekarskim siedzieć żeby się zabrać za taka tabelkę :D ale podziwiam
@Ar_0: ooo tabelkowicz, czesc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyprawy i szybkopsujace sie rzeczy to juz dla mnie za duzo zachodu i potencjalny rachunek zyskow i strat na skrupulatnym notowaniu szybkozbywalnych produktow jest za slaby, ale min. podsumowanie wydatkow na rachunki i energie moge ci podac co do grosza z ostatnich 5 lat dla kazdego mieszkania ;).
PS moje ulubione gry to strategie ekonomiczne, mam tabelki do mojej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ar_0: takie tabelki są spoko jak się automatycznie aktualizują bo utrzymanie tego to masakra
Jak lubisz to rób; ja się przejechałem jak się okazało, że maintanance zabiera więcej czasu niż szybkie spojrzenie w szafke :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ar_0: nie myslales o jakiejs apce mobilnej ktora skanowalaby daty i dopisywalaby automatycznie produkty do tabelki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko lokalozacje trzeba by dodawac recznie nadal

@plusujemny: nie myślałem (lubię tabelki) ale dobrą apką bym nie pogardził

@Ar_0: nie chciałoby mi się zaglądać do komputera przy każdych zakupach i uzupełniać takiej listy.

@StraznikGrobowca: mi też nie dlatego korzystam z googlowskiego arkusza (m.in. na
@Ar_0: No i elegancka tabelka, bo przynajmniej ci nie umknie że coś już się psuje. Ja np. tak robię z budzikami - odpalam je sobie w telefonie i/lub na komputerze aby o czymś nie zapomnieć. Nastawiam budzik nawet po to, żeby sobie zrobić herbatę, bo zapomnę i będę włączał czajnik 10 razy zanim ją zrobię XD Może i dziwaczne, ale nie zapominam dosłownie o niczym
@Ar_0: Nie no, ta lista to serio jakiś objaw. Co Ci przeszkadzają przyprawy po terminie? Szczególnie, że są produkty "najlepiej spożyć przed:", które potrafią się nadawać przez lata.

Ja mam taki system, że jak wkładam zakupy do lodówki, to staram się te "długoterminowe" upychać z lewej strony półek, a do zjedzenia szybciej - z prawej. Albo sery i wędliny na kupkę i te z krótkim terminem na wierzchu kupki.

Inna sprawa,